Kapiyi nasil acarim?

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kaya mezar daki ücgen sembolu piramit simgelenmıs
Demiski ben ölumden ote ruhum huzura yükseldi zirveye ulaştim sonsuzluk beni
Kucakladi orada kapi falan yok mezar zaten açılmış bu benim fikrim ustalarim güzel yorumlar yapmıs mübarek

Ferithan

Aktif Üye
Kucakladi orada kapi falan yok mezar zaten açılmış bu benim fikrim ustalarim güzel yorumlar yapmıs mübarek
Tamam usta eywallah

Ferithan

Aktif Üye
Görünen yer zaten açılmış bir oda. Karşıdaki kayanın arkasında bir oda daha olduğunu düşünüyorsanız,dışardan dört bir yönden fotoğraflarını paylaşınki nasıl komplekste bir yapı olduğu anlaşılsın öncelikle.
IhM2bb.jpg

arkadaşım mrb. bu tür yerlerde kırmızı ile işaretlediğim bölümleri kontrol etmekte fayda var. ayrıca meftanın yattığı yerin tam orta noktasında kontrol etmeli. bu yerler mezar hediyelerinin gizlendiği küçük gizli kasa olarak düşünebilirsin. bundan 15 yıl kadar önce gaziantep nizipe gitmiştim ozaman bilecik barajına su yeni bırakılmıştı, baraj kenarında zeugma belkıs tarihi antik bölge kurtarma kazıları yapılmıştı. kazı alınını gezmiştim. açılmış mezarların hemen hemen hepsinde var diyebilebiğim yukardaki resimde kırmızı ile işaretlediğim küçük kasa bölümler vardı. burayı 1-2 cm kalınlığında horasınla sıvayıp kapatmışlardı. o gün bugündür daha önce açılmış olan yer dahi görsem hemen buralara odaklanırım

Ferithan

Aktif Üye
Usta video attim bir daha bakin

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
2 yada daha fazla geçişli oda mezarlarda odalar arasında kapı olmaz.
İstisnalar da kaideyi bozmaz.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Vidyoyu izleyemedim mübarek

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Açanlar meftayi gördüyse ayak kısmından aşşa doğru 20 cm. Kırın bakalım varmı hediyesi....