Kaplumbağa için öneri ve çözüm talebi

Kayı 1453

Aktif Üye
Bu kaplumbağa dediğiniz nerde acaba.
Benzeterekmi mutlu oluyorsunuz sizde

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Doğruyu söylersersem kaplumbağa göremedim, arazi mezar yapımı için çok uygun gözüküyor fakat benim gözlemlediğim bu tür kayalık mezar için uygun alanlarda mutlaka kayalarda mezarı temsil eden mezar oyma çeşitlerinden bir tanesi olması gerekirdi, olmaması işi zorlaştırır burada teknoloji kullanılması gerektiğini düşünyorum kolaylıklar dilerim

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Keskin abi birde analiz yapsan can abim
Benim icin sizin , dardanos abimin , gonul eri ve diger bütün abilerim yorumlari gercenten önemli ve kiymetlidir , sizlerin deneyimlerinizden istifade etmeyi isteriz .

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Doğruyu söylersersem kaplumbağa göremedim, arazi mezar yapımı için çok uygun gözüküyor fakat benim gözlemlediğim bu tür kayalık mezar için uygun alanlarda mutlaka kayalarda mezarı temsil eden mezar oyma çeşitlerinden bir tanesi olması gerekirdi, olmaması işi zorlaştırır burada teknoloji kullanılması gerektiğini düşünyorum kolaylıklar dilerim
Abim video dikkatle izlersen gercenten bariz belli oluyor . Yakinindayken net belli oluyor videolar tamamini ve görselleri ayrıntılı bakmanizi zatınızdan istirham ederiz . Simdiden teşekkür ediyorum Allah razı olsun

Ledun

Bilgili Üye
Kardeş benim konuma yazma hadi işine bak çoluk çocukla uğraşamam
Selamun Aleyküm
Bunları yazmana vesile olan arkadaşın üslubu uygun değil elbet. Amma senin karşılık olarak "kizginlikla" böyle yazman da olmamış kurbanım. Sen "Mevlanaca" yazmaliydin. Sana yakışan bu olmalıydı. Onları yazan "Mevlanacayi" bilmiyor, amma sen biliyorsun.
Senin kabahatin daha buyuk. 😀
Hakkını helal et inşallah, her yerde bir hatirlatan iyi olur, burada bu vazife bana düşmüş olsun.

Burası, dogaseverler için müthiş güzel ve zenginlikte bir yer. Kaplumbag dediğin kaplumba olmasa da olsada, buradaki mahlukattan. 2000-3000 sene önce herbir kayasi özenle dizilmiş bir alan. Rastgele konulan bir tane kaya olmaz burada.

Burasını ancak sistemini bilen, daha önce tecrübe eden, HEDEFLEREDE ulaşan birisi çözebilir. Mesele o kişiyi bulabilmektir. ( Bu kişi ben de degilim, evvelen soyleyeyim)

Burada bir nevi anıt mezar diyeceğimiz tarzda bir mezar var. Mezarda yatanın mallarının konulduğu ayrı bir yer var. Birde bu alanın içinde ve dışında "mujde" diye söylediklerinden var.

Alan biraz dağılmış. Bilmeyenler kurcalamis. Biraz daha dagilirsa çözüme ulaşmak daha da zorlayacaksın. Bu olumsuzlugun aşılması icin;
Bu kayaların ortasına gel. 4 ana cepheden 50 metreye kadar onlarca fotoğraf çek, arşivinde kalsın. Sonra aynı işlemi 50 metre ilerisine geçip 4 ana yönden yine yap.
Her taşı ayrı ayrı fotografla. Bunların hepsine sistemi bilen birisi ile karşılaştığında ihtiyacın olacak. Birde bu alanı yüksekten tam olarak fotograflayacagin bir yer varsa; 1 tane kaya dışarıda kalmamak üzere fotograflandir. Buna da ihtiyac olacaktır.

Burada DEDEKTOR, Görüntülü yer altı görüntüleme cihazı vss.ne varsa ise yaramaz.
En iyi çubukçu %30 verimli calisir. Cihazda cubukda bu alanda yanılır. İşte bu konuda tecrubeliyim, bunlar başıma geldi, yanıldık ve yanıldım, hedefleri bulmak nasip olmadı.

Nasibin varsa, Allah cc buradan sana rızkı ve nasip verdiyse, bir bilenle karşılaşırsın zamanı geldiğinde. Yoksa bu alanda hedefi bulmak ve onu oradan almak hakikaten çok zor.

Ben bildiklerimi yazdım. Diger Moderator abi ve kardeşlerimizde bildiklerini yazarlar senin bu alanla alakalı. Hepsini toplayıp güzelce analiz edesin ve kendine iyi bir yol haritası cikarasin.

Hayırla kal, Allaha cc emanet ol.

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Selamun Aleyküm
Bunları yazmana vesile olan arkadaşın üslubu uygun değil elbet. Amma senin karşılık olarak "kizginlikla" böyle yazman da olmamış kurbanım. Sen "Mevlanaca" yazmaliydin. Sana yakışan bu olmalıydı. Onları yazan "Mevlanacayi" bilmiyor, amma sen biliyorsun.
Senin kabahatin daha buyuk. 😀
Hakkını helal et inşallah, her yerde bir hatirlatan iyi olur, burada bu vazife bana düşmüş olsun.

Burası, dogaseverler için müthiş güzel ve zenginlikte bir yer. Kaplumbag dediğin kaplumba olmasa da olsada, buradaki mahlukattan. 2000-3000 sene önce herbir kayasi özenle dizilmiş bir alan. Rastgele konulan bir tane kaya olmaz burada.

Burasını ancak sistemini bilen, daha önce tecrübe eden, HEDEFLEREDE ulaşan birisi çözebilir. Mesele o kişiyi bulabilmektir. ( Bu kişi ben de degilim, evvelen soyleyeyim)

Burada bir nevi anıt mezar diyeceğimiz tarzda bir mezar var. Mezarda yatanın mallarının konulduğu ayrı bir yer var. Birde bu alanın içinde ve dışında "mujde" diye söylediklerinden var.

Alan biraz dağılmış. Bilmeyenler kurcalamis. Biraz daha dagilirsa çözüme ulaşmak daha da zorlayacaksın. Bu olumsuzlugun aşılması icin;
Bu kayaların ortasına gel. 4 ana cepheden 50 metreye kadar onlarca fotoğraf çek, arşivinde kalsın. Sonra aynı işlemi 50 metre ilerisine geçip 4 ana yönden yine yap.
Her taşı ayrı ayrı fotografla. Bunların hepsine sistemi bilen birisi ile karşılaştığında ihtiyacın olacak. Birde bu alanı yüksekten tam olarak fotograflayacagin bir yer varsa; 1 tane kaya dışarıda kalmamak üzere fotograflandir. Buna da ihtiyac olacaktır.

Burada DEDEKTOR, Görüntülü yer altı görüntüleme cihazı vss.ne varsa ise yaramaz.
En iyi çubukçu %30 verimli calisir. Cihazda cubukda bu alanda yanılır. İşte bu konuda tecrubeliyim, bunlar başıma geldi, yanıldık ve yanıldım, hedefleri bulmak nasip olmadı.

Nasibin varsa, Allah cc buradan sana rızkı ve nasip verdiyse, bir bilenle karşılaşırsın zamanı geldiğinde. Yoksa bu alanda hedefi bulmak ve onu oradan almak hakikaten çok zor.

Ben bildiklerimi yazdım. Diger Moderator abi ve kardeşlerimizde bildiklerini yazarlar senin bu alanla alakalı. Hepsini toplayıp güzelce analiz edesin ve kendine iyi bir yol haritası cikarasin.

Hayırla kal, Allaha cc emanet ol.
:) Rabbim senden razi olsun , istikametinden şaşırtmasin sen doğruyu konusdun kurban , o an nefse uyduk yanlış yaptık o kardeşimizde hakkin helal etsin , konu ile alakali kurban gönlüme alt kısmı cok düşüyor , haricen dediklerin dogru iyi bir analiz lazim insaellah rabbim burada bize yardımcı olucak bir kardesimizi abimizi bize nasib eder , tesekkur ederim. :)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim Selamun Aleyküm. Şimdi videolarına ve resimlerine baktım ve bend e burası ile ilgili oluşan fikir şudur. Burası bir kült alan. yani
paganlar tanrısal varlıklar olarak benimsedikleri inandıkları güçleri bir şekil bir sembol yada yaşayan varlıklarla ifade etmişlerdir. Bunları bir idol yani
çoktanrılı dinlerde küçük boyutlu tanrı ya da tanrıça heykelciği.

insan eliyle yaratılmış tanrı, put. bazen de sadece bir taş yada şekilsiz bir cisim ile temsil etmişlerdir.
Tanrısal olarak gördükleri bu varlıklar içinde törenler düzenlemişlerdir. Ve onlara kutsal saydıkları mekanlarda yer vermişlerdir. Mekanlar nesneler vede yerler değişsede bu inançları aynıdır.
Ve onlardaki en önemli şeylerden biri ata kültüdür.
Onlar için kabile reisleri din adamları büyücüleri hekimleri diğer insanlardan çok üstündürler.
İnanç ve gelenekleri gereği bu kişilerin öldükten sonrada ruhlarının yer yüzünde varlıklarını sürdürdüklerine inanır ve halen onları bir koruyucu güç olarak görürler idi. inançlarını tapınmalarını idollerin önünde yada putların önünde yakarış yada ibadet şeklinde onlara seslenirler tapınırlardı. Zor durumda kaldıklarında ise yada ihtiyaç duyduklarında atalarının ruhlarını çağırırlar yada inandıkları gücün onlara ne şekilde yardım edeceğini düşünüp böyle irtibat ederlerdi ve yardım isterler idi. Burası da bu türden birilerine yada birine ev sahipliği
yapan yerlerden birine benziyor. Evet Sevgili LEDUN ustamız da buyurmuşlar burada bir anıt mezar yada mezarlar olma olasılığı çok yüksek ve sizin sembolün olduğu alan da bir tören yeri diyorum bu benim görüşüm herkeze saygı duyarım. Fakat burada sisteme uyan bir yer mevcut bence bu arayacağın şey orada diye düşünüyorum. Başın baktığı taraf isimli vedoda 2.33 deki tepede görülen kaya. O naktaya gider isen o kayayaı çok iyi incele bak bakalım bir emare varmı o kayada. ne var ise gözden kaçırma özellik ile kayanın ön yüzünden bak Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. ALLAH kolaylık versin

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burası bizans işi gibi gözüküyor, kaplumbağanın bazı emarelerini taşıyor. Öncelik bana kalırsa yığma olmalı, bazen iki tane atar. Baktığı istikamet önemli fakat okadar uzağa atarmı bilemedim. Sırttaki ve çevresindeki döşeme taşlarda incelenmeli. Bu döşeme taşlarda bulunacak küçük işaretler sizi hedefe ulaştırabilir. Mesela biri kınalıydı. Selametle sağlıcakla kal

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Burası bizans işi gibi gözüküyor, kaplumbağanın bazı emarelerini taşıyor. Öncelik bana kalırsa yığma olmalı, bazen iki tane atar. Baktığı istikamet önemli fakat okadar uzağa atarmı bilemedim. Sırttaki ve çevresindeki döşeme taşlarda incelenmeli. Bu döşeme taşlarda bulunacak küçük işaretler sizi hedefe ulaştırabilir. Mesela biri kınalıydı. Selametle sağlıcakla kal
Eyvallah can kardeşim not aldım bunuda

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Konuyu düzeltirken bakma fırsatım olmadı itiraf edeyim. Direkt düzenleme yaptım.
Şimdi bakma fırsatı buldum.
Net pagan dönemi!
Kaplumbağa göremedim ya da kapumbağaya benzettiğin şey sen bulmazdan 200_300 yıl önce tahrip edildi.
Olasıdır.
Kaplumbağa benzerliği mevcut.
Yapman gereken zat-ı muhteremlerin mahsenine ulaşmak.
Güzel bir tespitle yakalama şansın yüksek.
Hocam soyulmuş olma olasılığı var mı?
Çok yüksek hem de. Tırtıklanmış buralar, Ahım şahım olmasa da.
Vaktin ve gücün varsa üstünde durman tavsiyedir.

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Konuyu düzeltirken bakma fırsatım olmadı itiraf edeyim. Direkt düzenleme yaptım.
Şimdi bakma fırsatı buldum.
Net pagan dönemi!
Kaplumbağa göremedim ya da kapumbağaya benzettiğin şey sen bulmazdan 200_300 yıl önce tahrip edildi.
Olasıdır.
Kaplumbağa benzerliği mevcut.
Yapman gereken zat-ı muhteremlerin mahsenine ulaşmak.
Güzel bir tespitle yakalama şansın yüksek.
Hocam soyulmuş olma olasılığı var mı?
Çok yüksek hem de. Tırtıklanmış buralar, Ahım şahım olmasa da.
Vaktin ve gücün varsa üstünde durman tavsiyedir.
Ellah razi olsun hocam , sadece bilgi amacli sizden ricam ( video 1 devami ) adli videoda 2.09 bir giriş olabilirmi veya giriş noktasi dediginiz bolgenin arastirmasini nerede yapayim
Bir sorumda bizim benzettigimiz bu bolgenin hemen altinda video 1 de anlattigim gibi cubukla net bir oda sistemi veriyor arastirmaya değermidir Ellah razi olsun ustadim