kaplumbağa ve murç?

palaks

Aktif Üye
keşke dediğin işaretleri bizde görebilseydik, bu haliyle doğaldır rastgele

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yine tek resim pek yorum çıkmaz nasihat çıkar buradan varsa elinde başka resimler yükle yoksa etraflıca fotolandırıp yükle

panama

Yeni Üye
En kısa zamanda yüklenecektir.
palaks
üstat teşhisini erken koydu
Saygılar.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
panama güzel kardeşim benim 1 de kayaların üzerinde yosun ot .....cukurlarda toprak felan varsa cok bastırmadan deforme etmeden 1 çocuğun saçını okşar gibi sever gibi

güzelce temizle öyle fotolandır .... şansın ve bahtın açık olsun

Pscyhe

Engellendi
Sevgili kardesim sanada biri boyle bi resim gosterse sen ne dusunur ve ne teshis koyardin..bu sekliyle bencede dogal..senin burda yapman gereken tasi temizlemek soyledigin isaretlerle beraber cevresel resimleri detayli sekilde cekip eklemek.bu sekilde senin icinde bizim icinde cok zor kardesim..buyuk ihtimal bayan mezariniz var..isaretleri ekleyin bakalim tuzak varmi yokmu..saygilar

deli firat

DOĞACI
Kardeş söylediklerini ben göremedim bu haliylen bende kirpi diyecem o yüzden ayrıntılı foto ve açıklama lütfen selametlen

Karabulut

Operatör
Murç işaretini gördüm Sanırım birde kanal var yön vermiş kardeş Tam arkasında taşın Altında haç isareti var Orası kapak gibi geldi kardeş Hayırlı olsun.

panama

Yeni Üye
Kayayı temizlemeye imkan bulunmamaktadır. O an sadece resim çekme gibi bir imkan vardı bir dahaki ziyaretimde detaylı temizlenmiş resimler eklenecektir. Fakat aynı taşın önden arkadan görünümüne bakınca ön tarafından ayı yan taraftan hem kaplumbağa hemde ayı kafası gibi olduğu görünmektedir. sol Tarafında 4 adet murç ve derin olan murç izinde kanal vardır. murç izinin Derinliği 10 cm civarıdır. Sırt kısmında en üst noktada 4 gen yani haç şekli bulunmaktadır. Ayrıca eklediğim ilk resimde beyaz olarak görünmekte yine haç izi vardır. sizce bu ayı kafasımı yoksa kaplumbağamı
.Ekli dosyayı görüntüle 138186
yukardaki resim arka kısmı ve dereye bakmakta arkasında yığma taşlar bulunmaktadır.
Ekli dosyayı görüntüle 138187
bu şekilde bakıldığında domuz veya ayı kafası gibi görünmekte baktığı yön ağaçlık ve rampa toprak tarzı bir mevki hiç kaya yok.
Ekli dosyayı görüntüle 138188
1.Murç izleri 4 adet hemen üstünde haç yada çarpı işareti baktıkları yön büyük düzgün kesimli derenin içinde bir kaya 2 insan boyu.
Ekli dosyayı görüntüle 138189
Arka tarafı dere ve yığma taş olan yere bakmakta yığma taşın resmi mevcut değil.
Ekli dosyayı görüntüle 138190
3. Ayı kafası yada bir hayvanın kafasına benziyor. Baktığı yön ağaçlık alan ve rampa kaya yok.
Ekli dosyayı görüntüle 138191
Bu şekilde ayı kafası ve yine kaplumbağa karışımı bir şey .

Altında boşluk tespiti yapıldı yarım metreden sonrası boşluk. işcilik ağır gibi. kapak yok. Yığma taş kontrolu henüz yapılmadı resim çekilirken sıkıntılı bir zamandaydık temizlik yapma imkanı da yoktu. Dere kenarı boyunca işçiliği yapılmış kubbe şeklinde bir kaya ve üzerinde kabarta bir kağlumbağa işaretide bulunmakta oranın zemini incelenemedi. En kısa zamanda tüm arazinin resimleri yüklenecektir. Detaylı temizlik yapılmayacaktır. Ayrıca hayvanın bulunduğu büyük kayanın üzerinde oyma şeklinde eşkenar üçgen ve hemen üstünde kabartma kalp vardir. Resmi mevcut değil. Kayanın Alt taraflarında sıva şeklinde horosan mevcut.

panama

Yeni Üye
Degerli ustalar üstatlar bir yorumunuz yokmudur?

S:W:A:T

Editör
Elinde ki olan fotoğraflar ciddi az dostum . Senin yazdıklarından yola çıkarak benim tavsiyem şu olacak ve kesinlikle bunu yap . Kaplumbağa kabartmasının orda boşluk tespiti yap . Ama seninde söylediğin gibi kesinlikle işçiliği kolay değil . Oda veya mahzen ara . çalışacağın yer çok müsait değilse hiç girme o işe . 2,3 günlük bir iş değil . Altı %100 dizme kayalar vardır . Jcb ile yaparsın ancak .