Kaplumbağin mali nerede?.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kaplumbağin mali nerede?.

Kaplumbağa işareti bulunca dereyi bulacaksin ne kadar uzakta olursa olsun,sonra şelaleyi bulacaksin şelalenin suyu döküldüğü yere ya dikme taş yada değirmen taşi gibi bir taş yada oyuk veya yumurtaya benzer bir taş,veya taşlar bu taşlari bulunca bir kismini yad tamamini bulmuş olursun.
çevrede üç tane şey arayacaksin ama üç tane olacak kaynak suyu bakmayi unutmayin.
Kaplumbağanin geneldemezari boş tur kaplumbağanin mali ya altinda yada arkasinda olur mezar.

Eski notlardan kalan bir kaç kelime firsat buldukça yazmaya devam edecağim üstatlarimizin izni varsa tabiki

saygilar ve sevgiler.

ÖMER HATTAB

Editör
nik usta kaplumbağanın içine mücehver konur deniyor
bu konuda nedesiniz varmıdır böyle birşey
yoksa amaç işareti ortadan kaldırmakmı.

AmoRe

Aktif Üye
Evet var Ömer Hattab.içine değerli taşlar konuluyor elmas vs...Yalnız mezar genelde boştura katılmıyorum aksine genelde doludur nadiren boştur mesela bizimkinde hazine odası ve çok güzel işçiliği olan bir lahit varmış.Görmedim ama görmüş kadar oldum.

alatin

Yeni Üye
slm ustam Kaplumbağa kendesi derenin içindeise nerelere bakmam lazm

Amisos

Bilgili Üye
kaplumbayı göremiyorum şekline baglı abi kaplumbadan anlamam pek ama ayaktamı,oturuyormu( oturuyorsa altındadır tek bildiğim budur) başı ilerdemi,geridemi,ayakları tammı eksikmi buna göre değişiklik verir saygılar

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Zor görünüyor kaplumbağa.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Üç şey dediğiniz
1. Dere.
2. Şelale
3. Taşlar mı hocam?

Sevgiler.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kaplumbayı göremiyorum şekline baglı abi kaplumbadan anlamam pek ama ayaktamı,oturuyormu( oturuyorsa altındadır tek bildiğim budur) başı ilerdemi,geridemi,ayakları tammı eksikmi buna göre değişiklik verir saygılar
internet ortaminda her yazilzn doğru değil dir baplumbağa da öyle ayak izi el işareti vs gibiler doğru olsaydi türkiyede fakir kalmazdi.

CooL

Bilgili Üye
peki arkadaşlar kaplumbağa işaretini çalışıp tecrube etmiş arkadaşlar varmı aramızda

Amisos

Bilgili Üye
Peki abi senin dediğin gibi olsun ben internet ortamından alıntı yapsam bilir gibi konuşurdum senin gibi ben kendime ilaç bulmak için burdayım zaten sanal ortamdan bilgi toplasam burda işim ne ve sana katılmıyorum oturan tosba olduğu gibi ayakta duranıda var kafası ilerde olduğu gibi geride olanıda var 4 bacağı oldugu gibi 2 bacağı görünenide var ha bu arada el izi ayak mayak izi olmaz tosbanın kendisi olur yorumda dediğim gibi ben tosbadan anlamam bildiğim tek şey şayet oturuyorsa malı altında dır sanaldan alıntı değil senin gibi işi bilenden alıntı saygılar..?

CooL

Bilgili Üye
yokmu arkadaşlar kaplumbağa işaretini çalışan yada çalışanın yanında bulunan yada bire bir tecrubesini dinlediği gerçek çalışılmış bir olaydan tecrube edinen usta varmı