Kara Kuğu Geldi. Hazirlanin...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Metalicvoice

Operatör
Nakite hucum yani teminat kabul edilen dolara hucum devam ediyor bir sure daha edecek. FED in bastigi 750 milyar dolar sistemde eridi kayboldu. Tekrar basacaklar mecburen. Yine yetmeyecek zira beyan edilene gore bu krizden cikmanin bedeli dunya icin 27 trilyon dolar. Bu para yok. Bu kadari basmaya vakit de yok ekonomik olarak da imkansiz. Kisa bir sure sonra tekrar altina yuklenecekler mecburen.
ABD son 200 senede toplam 900 milyar dolar basmis. Lakin 13 martta tek seferde 750 milyar dolar basti. Bu nedenle ABD ekonomisi resesyona girdi. Bank Of Americana kendisi acikladi. Gizli sakli birsey yok. Acikca soyluyorlar. Bu durum Turkiyemizdede muazzam bir issizligin habercisidir maalesef.
Oyle bir dalga geliyor ki TUSUNAMİ halt etmis olacak.
Allah cc yardimcimiz olsun. Amin.
Bayram ağbi sen define deyince hemen sarı anlamayın daha mühim şeyler var derdin ya, bu mesele ile birlikte şimdi desene sarı işine daha da yoğunlaşmak lazım :)

Karacasan

Aktif Üye
Önümüzdeki 2-4 hafta/ay içerisinde aşı çıkarsa bunun bir plan dahilinde olduğu kesinlik kazanır. Zaten film yada yıllar öncesindeki yazılan teorilere bakıldığında bunu yazmışlar. Aslında adamlar alenen yapıyorlar gizleme ihtiyacı duymuyorlar. Bu sürede masada güçlü olan devletler ekonomik olarak eriyecekleri için gücüde zayıflamış olacak. Dünya tekrar şekillenecek. Ne Natosu kaldı nede BM. Şuan kartlar karıştırılıyor ve tekrar dağıtılacak.

Caylak67

Aktif Üye
Cok yüksek Hesap ve Kasaplik isleri anlatiklariniz!
Benim Aklim bu kadarina calismiyor!
Ben Köylü çocuğuyum...
1 Ton Altin sizin olsun ve Benimde 10 Ton Bugdayim....

Anlamak icin Arif Olmak Lazim
Arif Olmak icin Anlamak Lazim
Ne Kadar Anlarsan O Kadar Arifsin
Arif Oldugun Kadar Anlarsan.....

Dediğin gibi kasaplık işleri. Mesele senin cebindeki parayı almak. İnsanlar bu alanlarda yatıtım yapar veya yapmaz kendi tercihleri. Bizim bilmemiz gereken ekonomik okur yazarlık. Düşmanın silahıyla silahlanmamız lazım. Abd vatandaşlarının yüzde 60 ı borsada yatırım yapıyor. Bizde ise bu oran çok çok az.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Altinin onsu biraz once gordum; 2.000 Dolari gecmis.
Gram altin 450TL olmuş.

Dananin kuyrugu ya Aralikta yada Ocak2021 de kopacak gibi gozukmekte.

Borclanmayiniz.

Allah cc yar ve yardimcimiz olsun.

Bakiyorum cevreme ekonominin hem dunyada hemde ulkemizde ahvalinin farkinda olan cok az kişi var.

Kişisel dusunceler, at gozlugu siyasi bakis acisi dort nala gidiyor hem iktidar hem de muhalefet kanadinda.
Şunu anlamiyorlar; bu yilan vallahi herkesi sokacak, zehrin acisini kimi cok (kucuk esnaf ve isletmeler) kimi az (devlet memurlari) hissedecek.

Kuru Fasulye 30 lira / Kilosu
Salça 30 lira / Kilosu
olunca birisi hatirlayip konuya "guncel" yazabilir.

2021 yili dunyada unutulmayacak bir yil olacak gibi gozukmekte.

İnsanoğlu bu azginligin bedelini odeyecek, kurunun yaninda yaşda muhakkak yanacak. Her koyunun kendi bacagindan asilmayacagini da ögrenmis olacak.

Turko

Uzman
Hazırlanın bu sefer ki çok sert vuracak. Ağustos 19 Sabah saat 6 sularında başlayacak. Eylül 24 tavan yapacak euro cakilacak dolar 9.80 -10.80 bandına çıkacak. Peş peşe suikast lar gelecek. Yeni düzen tek rakam üzerine kurulacak 3 devlet ile. Aralığın başında global sanal savaş bitecek fiziki savaş aralığın sonuna doğru başlayacak. Sudi ülkelerini vuracaklar ilk daha sonra Güney Amerika ülkelerini. Gıda ve sağlık sektörü çökecek. Biz diğer ülkelere nazaran daha sağlam kalırız diye düşünüyorum.

Mansur

Member
Altinin onsu biraz once gordum; 2.000 Dolari gecmis.
Gram altin 450TL olmuş.

Dananin kuyrugu ya Aralikta yada Ocak2021 de kopacak gibi gozukmekte.

Borclanmayiniz.

Allah cc yar ve yardimcimiz olsun.

Bakiyorum cevreme ekonominin hem dunyada hemde ulkemizde ahvalinin farkinda olan cok az kişi var.

Kişisel dusunceler, at gozlugu siyasi bakis acisi dort nala gidiyor hem iktidar hem de muhalefet kanadinda.
Şunu anlamiyorlar; bu yilan vallahi herkesi sokacak, zehrin acisini kimi cok (kucuk esnaf ve isletmeler) kimi az (devlet memurlari) hissedecek.

Kuru Fasulye 30 lira / Kilosu
Salça 30 lira / Kilosu
olunca birisi hatirlayip konuya "guncel" yazabilir.

2021 yili dunyada unutulmayacak bir yil olacak gibi gozukmekte.

İnsanoğlu bu azginligin bedelini odeyecek, kurunun yaninda yaşda muhakkak yanacak. Her koyunun kendi bacagindan asilmayacagini da ögrenmis olacak.
Elbette ki bunlar Zahiri sebep ve sonuçlardır. Şüphesiz ki Allah'ın da bir hesabi vardır.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hazırlanın bu sefer ki çok sert vuracak. Ağustos 19 Sabah saat 6 sularında başlayacak. Eylül 24 tavan yapacak euro cakilacak dolar 9.80 -10.80 bandına çıkacak. Peş peşe suikast lar gelecek. Yeni düzen tek rakam üzerine kurulacak 3 devlet ile. Aralığın başında global sanal savaş bitecek fiziki savaş aralığın sonuna doğru başlayacak. Sudi ülkelerini vuracaklar ilk daha sonra Güney Amerika ülkelerini. Gıda ve sağlık sektörü çökecek. Biz diğer ülkelere nazaran daha sağlam kalırız diye düşünüyorum.
Ustam gün saat bile vermişsin.İstihbarat güçlü galiba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...