Kara Kuğu Geldi. Hazirlanin...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saftilki

Moderatör
Moderatör
güzel yazı ama ben tamamına katılmıyorum
kripto para ve bitcoin vs demo, en çok can alıcı unsurda covid'in demo olması, chip mevzusu çalkalanıyor olsada henüz hayatımızda değil, belki o günleri bizler yaşayacağız gibi geliyor,
o labaratuvar nerede ve asıl virüsün geri sayımı ne zaman hangimiz biliyoruz

dolar vb yabancı paraların tedavülden kalkıp kalkmayacağına da henüz bişi diyemem amaaaa
özellikle 2023 veya 2025 bir ekim ayının ilk haftası dananın kuyruğu kopacak
ne demek bu şimdi? derseniz ! iç mesele değil 15 temmuz gibi bir vaka değil yani
dünya çalkalanacak dünya,.. batı tabiri caizse kimi parmaklarını ısıracak kimi saçlarını yolacak

ancak yalnız batı değil kendi saçını başını yolacak olan, ülkemiz nüfusunun yarısından fazlası sözkonusu...
o gün bizlere çok dikkatli olmak bağışlayıcı olmak düşer sabırlı olmak düşer
çünkü tam bir doğum sancısı olacak

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
güzel yazı ama ben tamamına katılmıyorum
kripto para ve bitcoin vs demo, en çok can alıcı unsurda covid'in demo olması, chip mevzusu çalkalanıyor olsada henüz hayatımızda değil, belki o günleri bizler yaşayacağız gibi geliyor,
o labaratuvar nerede ve asıl virüsün geri sayımı ne zaman hangimiz biliyoruz

dolar vb yabancı paraların tedavülden kalkıp kalkmayacağına da henüz bişi diyemem amaaaa
özellikle 2023 veya 2025 bir ekim ayının ilk haftası dananın kuyruğu kopacak
ne demek bu şimdi? derseniz ! iç mesele değil 15 temmuz gibi bir vaka değil yani
dünya çalkalanacak dünya,.. batı tabiri caizse kimi parmaklarını ısıracak kimi saçlarını yolacak

ancak yalnız batı değil kendi saçını başını yolacak olan, ülkemiz nüfusunun yarısından fazlası sözkonusu...
o gün bizlere çok dikkatli olmak bağışlayıcı olmak düşer sabırlı olmak düşer
çünkü tam bir doğum sancısı olacak
Çok enteresan.Ne düşündüysem işin içinden çıkamadım.
Ülke nüfusunun yarıdan fazlası,bağışlayıcı olmak,doğum sancısı.Ama aynı zamanda tüm dünya etkilenecek.
Aha da buldum! Mehdi gelecek:oops:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ülke nüfusunun yarıdan fazlası,bağışlayıcı olmak,doğum sancısı.Ama aynı zamanda tüm dünya etkilenecek.
Ben de yazsam mı diye düşündüm fakat vazgeçtim, eyvallah sen yazmışsın.
1400 yıldır Mehdi beklenir durur, aslında bir semboldür, haksızlığa hukuksuzluğa karşı ezilenlerin umududur.
Fakat yakın tarihte o kadar hezeyanlar yaşandı ülkemde ki bu sembol de değerini kaybetti neredeyse.
15 temmuz hadisesindeki icraatin baş aktörünü müritleri Mehdi biliyordu, hala da öyle biliyorlar.
En son da, iblis kılıklı, kediciklerin efendisi adamı bile müritleri Mehdi sanıyordu.
Millet cahil hocam, maalesef, Atatürk ve aydınlanma devrimi yarım kalmasaydı elbet böyle olmayacaktık.
Bir 100 yıl daha bekleriz artık...

saftilki

Moderatör
Moderatör
ben içeriğine girmedim mevzunun ne olacağına dair, bu yüzden dalga konusu oldu sanırım... yaşayın görün...

Turko

Uzman
İzmirim izmirim güzel izmirim sağlığına atam ... Petkim Tüpraş faciaları sol zihniyet bankamatik memurları. Hafta içi yatıp yatıp hafta sonu 1 e 7 1 e 9 yevmiye alanlar , Sivas lı müdür ve köylüleri , Erzurumlu müdür ve köylüleri , Malatyalı müdür ve köylüleri. Yıllarca yediler . Sivas'ın dağın da koyun güden okuma yazma bilmeyen adamı kısım şefi yapıp 8-9 yıl haftada 2 gün çalıştırıp kıdem tazminatı ile emekli edip 250 milyar eski para ile tazminat veren zihniyet. Binlerce sol düşünce sağlığına diye diye yatarak emekli oldu. Polis 5000 lira alıyorken onlar 50000 aldı maaşı. Yattıkları yerden. Özelleştirme gelmesin diye yolları kesip kaldırım taşlarını söküp polise atan aydın kesim. Sivaslı müdürün kanser den bacaklarını kestiler. Erzurumlu müdürün karısı evde çıkan yangın yüzünden bebeği ile birlikte yanarak öldü. Malatyalı müdür trafik kazası ile komaya ordan felç ile yatağa. Hepsi bağıra bağıra diyetini ödedi. Hepside sol zihniyet hayret. Sağlığınıza.... Devam edelim. İzmir'im izmirim dağları dağları . Belediye sol zihniyet markette sinek ilacı yok satıyor. Çöp varilleri 6 haftada bir boşaltılıyor. Yo yo biz böle iyiyiz kahrolsun sol dışında herkes gelmesin buraya biz pislik içinde yaşarız diyorlar. 2 günde bir su kesiliyor. Karısı Başörtü takıyor diye binlerce subayı atasının göz bebeği subayları ordudan ihraç eden zihniyet. Ofisin önünde 3 yavru kedi 1 köpek var. Konyaaltı belediyesine bağlı bölge. Yol üstünde ofisim. Aydın kesim bankamatikten maaşları alıp yürüyerek denize giderken ayyyyy çok tatlı diye yavruları sevip karşıdaki a 101 den sosis alıp veriyorlar. Verirken beyfendi hanımefendi yan binada zemin katta başörtülü bir ablamız var ihtiyaç sahibi çocukları var biri bebek diğeri 4 yaşında onlarada yardim edermisiniz diyorum banane beyfendi diyor . Sağlığına izmirim izmirim. Dağları dağları. Oda içiyor du sağlığına bende içiyorum ohhhhh. Ölsün bebekler aç kalsın başörtülü ler. Yaşasın aydın kesim. Öldüğü gün düşünceleri ve inancı da öldü. İsmi altında farklı düşünce ve inançlar çıkar uğruna kapitalizm uğruna beydah edildi. Otobüste yanina başörtülü abla oturdu diye kucağındaki kaniş köpeğini alıp burun kıvırıp ayağa kalkan aydın abla sen çok yaşa.

Siyaset yasak beyler.

saftilki

Moderatör
Moderatör
İzmirim izmirim güzel izmirim sağlığına atam ... Petkim Tüpraş faciaları sol zihniyet bankamatik memurları. Hafta içi yatıp yatıp hafta sonu 1 e 7 1 e 9 yevmiye alanlar , Sivas lı müdür ve köylüleri , Erzurumlu müdür ve köylüleri , Malatyalı müdür ve köylüleri. Yıllarca yediler . Sivas'ın dağın da koyun güden okuma yazma bilmeyen adamı kısım şefi yapıp 8-9 yıl haftada 2 gün çalıştırıp kıdem tazminatı ile emekli edip 250 milyar eski para ile tazminat veren zihniyet. Binlerce sol düşünce sağlığına diye diye yatarak emekli oldu. Polis 5000 lira alıyorken onlar 50000 aldı maaşı. Yattıkları yerden. Özelleştirme gelmesin diye yolları kesip kaldırım taşlarını söküp polise atan aydın kesim. Sivaslı müdürün kanser den bacaklarını kestiler. Erzurumlu müdürün karısı evde çıkan yangın yüzünden bebeği ile birlikte yanarak öldü. Malatyalı müdür trafik kazası ile komaya ordan felç ile yatağa. Hepsi bağıra bağıra diyetini ödedi. Hepside sol zihniyet hayret. Sağlığınıza.... Devam edelim. İzmir'im izmirim dağları dağları . Belediye sol zihniyet markette sinek ilacı yok satıyor. Çöp varilleri 6 haftada bir boşaltılıyor. Yo yo biz böle iyiyiz kahrolsun sol dışında herkes gelmesin buraya biz pislik içinde yaşarız diyorlar. 2 günde bir su kesiliyor. Karısı Başörtü takıyor diye binlerce subayı atasının göz bebeği subayları ordudan ihraç eden zihniyet. Ofisin önünde 3 yavru kedi 1 köpek var. Konyaaltı belediyesine bağlı bölge. Yol üstünde ofisim. Aydın kesim bankamatikten maaşları alıp yürüyerek denize giderken ayyyyy çok tatlı diye yavruları sevip karşıdaki a 101 den sosis alıp veriyorlar. Verirken beyfendi hanımefendi yan binada zemin katta başörtülü bir ablamız var ihtiyaç sahibi çocukları var biri bebek diğeri 4 yaşında onlarada yardim edermisiniz diyorum banane beyfendi diyor . Sağlığına izmirim izmirim. Dağları dağları. Oda içiyor du sağlığına bende içiyorum ohhhhh. Ölsün bebekler aç kalsın başörtülü ler. Yaşasın aydın kesim. Öldüğü gün düşünceleri ve inancı da öldü. İsmi altında farklı düşünce ve inançlar çıkar uğruna kapitalizm uğruna beydah edildi. Otobüste yanina başörtülü abla oturdu diye kucağındaki kaniş köpeğini alıp burun kıvırıp ayağa kalkan aydın abla sen çok yaşa.

Siyaset yasak beyler.
sn: turko
bi sarı çıkartmış höbek şeklinde bikenara
birinikide kahverengi
anladııın

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Türkiye'nin en güzel ve en medeni şehri.
En nezaketli, en aydın, en çok teşekkür ederim ve siz buyurun sözlerini duyabileceğiniz bir yer.
Alsancakta rakı balık yapilmasi gereken yer.
Sevgi parki ara sokağına girip, midye yanında buz ötesi tek bira içilmesi gereken bir yer.
Her zaman huzur ve güven veren sükunet..

En çok Atatürk'ü sevenler İzmir'dedir. En büyük işgallerden birini yaşamış bir şehir.
Bir çift mavi gözün pariltisinda vatan sevgisini iliklerine kadar hisseden şehir..
İlimden bilimden ayrılmayan yosun kokulu büyülü şehir..

Sağı solu sallamayan,giyimine kusamina gözünün ucuyla bile bakmayan, karakteri baz alıp kimsenin inancına karışmayan ve kimseyi de inancina karıştırtmayan insanlarin en yoğun yaşadığı "dağlarında çiçekler açan" Türk bayrağı aşığı, direnen şehir..

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör

Siyaset yasak beyler.
Konuşmak sana yakışıyor... Cansın

Turko

Uzman
Konuşmak sana yakışıyor... Cansın
Ustam sağol varol. Can dedin canım çekti. Seni bahane edip atıyorum buraya arkadaşlar da hatırlar bilmeyenler okurlar inşallah.

Üzülme!
Dert etme can!
Görebiliyorsan, Dokunabiliyorsan,
Nefes alabiliyorsan, Yürüyebiliyorsan, Ne mutlu sana!
Elinde olmayanları söyleme bana
... Elinde olanlardan bahset can! Üzülme!
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
Gidenler dönmeyecek mi?
Yitirdiğin her ne ise; Bir bakarsın yağmurlu bir gecede,
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış.
Bil ki Güzellikler de var bu hayatta.
Gel git'lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
Hüzün olgunlaştırır.
Kaybetmek sabrı öğretir.
Şimdilerde bol bol dua ek.
Hasat yakındır can!
Kaderini sev!
Varsa kederini de sev!
Üzülme hastalıklarına,
Gör, hangi günahlarına kefaret olacak.
Terk edildin diye de üzülme,
Demek ki sevebilecek bir yüreğin var.
Geçmişi unut, hiç yaşanmamış gibi davran.
Buluttan nem kapma!
Döküver kirpiklerinden sonbaharı,
Bir gün ama bir gün mutlu tebessümlerle kol kola gireceksin.
Koklayacaksın yağmur sonrası toprakları,
Yükleyeceksin ruhunu kelebek kanadına.
Uçacaksın semalara sevdiklerinle can!
Kim demiş ebemkuşağı yedi renk?
Bakmakla görmek arasındaki farkı çözdüğünde,
Anlayacaksın ne demek istediğimi can!
Sana tanınan süre üzülmeye değecek kadar uzun değil.
Herkes gibi sende sonsuzluğa gün gelip kanat çırpacaksın,
Hayatın telaşından insan pek farkında olmuyor ama.
Kum saati alta doğru hızla akıp gidiyor.
Henüz aşılmamış çok yolların var.
Hiç mi güzellik yaşamadın?
Ufacık bir hatırımda mı yok yanında?
Hayatın ellerini bırakma! Küsme!
Hadi mavilerini giyin çık dışarı!
Denizle cilveleşen martılar gibi hayata kur yap!
Yitirdiğin güneş için sevda türküleri söylemeye devam et!
Ölümlüde olsa hayat, ölümsüz bakışlarla bak!
Kaçmakla kurtulamazsın ki;
Yalnızlıktan, hüzünlerden, hayattan
Ayakta kalman gerek, yaşaman gereken can!
Hayat senide içinde görmek istiyor.
Hadi yaklaş!
Unutma ki;
Yapmadıklarının kazası yok!
Ve yine unutma ki;
Aydınlık geceye hiçbir zaman yenik düşmedi can...

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Konu başlıbaşına siyaset değil mi bir ben mi körüm ??? Kara kuğuyu uzaylılar mı getirdi yoksa ?
Ekonomiden ayrı bir siyaset düşünebilinir mi, bu kadar mı sığız ?
Şimdi biz burada istanbul belediyesinden 20 küsur yıldır otlanan inekleri mi yazdıkta mevzu oralara gitti ?
Başı açık, başı kapalı diye ayrımcılık kokan cümleler mi kurdukta siyaset yasak diyorsunuz anlayamadım.
Kimin başına ne geleceği takdir-i ilahi değil mi, şu sebepten şu oldu başına bu geldi demek, zevk alarak anlatmak,
yarın aynı şey ya da benzerleri başınıza geldiğinde ne düşünürsünüz bilmiyorum.
Atatürk ve devrimleri deyince bu kadar mı alerji oluyorsunuz, çok mu zorunuza gidiyor ?
Beyler, en beğenmeyeni, adını bile anmayanı bile 15 temmuzda parti binasına Atatürk posteri astı unutmayın.
Ha bu arada gördüğünüz gibi siyaset falan yapılmıyor, parti falan yok, durum tespiti var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...