Karadeniz

sef_er

Operatör
Tastan, eyvallah sagolasin, tospaga resminin tamami yokmu

sepetkaya

Editör
Turko Ustamin paylaştığı kuyruğundan anlaşılıyor ki su kaplumbağası.. Kamhi Leonard ustanın dediği gibi dere akarsu ile kaplumbağa arasinda müjde olur derler, kaplumbağa nin kendisinde de olur derler ama ben rastlamadin.. tecrübesi olan paylaşan arkadaşlardan biliyoruz..velev ki kaplumbağa değil, sen kiliselere yönel üstat onlar sana yeter. Dallanıp pudaklandirma olayı sessiz sakin hallet işlerini, izin alıp gidersen araştirmanin her aşamasında fotolarla ayrıntılarla bizlerede bilgi geç paylaşki işin kolaylaşır . Bilgisi ve tecrübesi olan bütün dostlar sana yazacaktır zaten.. Allah gönlünden geçenleri hakkında hayırlı eylesin inşallah kal sağlıcakla Bursankara16...

Kocadağ

Member
Selamun Aleyküm, hayırlı geceleriniz olsun inşallah.
Yukarıda 6 adet kilise olduğundan bahsetmiştim, bu kiliselerin 1 köyde olmadığını, köyümüzün bağlı olduğu mahallede olduğunu dile getirmiştim. Bu mahallede her bir köyün arasında yaklaşık 5'er km olup 200 haneden fazla Rum yaşadığını kaynaklardan okudum. Bu kiliselerin 2 tanesini biliyorum diğerleri bölgemize uzak olduğu için hiç gidip görmedim açıkçası. Sözünü ettiğim yeri 19 Mayıs üniversitesinden mezun olan üstadımın bilmemesine imkan yoktur diye düşünüyorum. Köyümüz Samsun'un 19 Mayıs ilçesine bağlı Nebiyan bölgesinde. Gün içerisinde köyde yaşayan kuzenimden fotoğraf isteyeceğim umarım benim niyetinde olmam sebebiyle uydurmuş olduğum birşey değildir. :) Hayırlı geceler.
Bursankara16 hemşerim benim köyde o tarafta yani sana yakın benim köyünde geçmişinde rumlar yaşamış ama bizimkiler fakirmiş pek öyle işaret falan bırakmamışlar yada ben bulamadım bir kilise yeri var oda ufak bir yer araştırmak için makina lazım oda bizde yok çubuk işine merak saldık bir iki yerde denedim kilisede bunların içinde kendi çapımda kilise bahçesi içinde mezarların yerini tespit ettim hatta iki buçuğa iki buçuk birde mahzen gibi yer tespitim oldu ama insan emin olamıyor inşallah tekrar gittiğimde bakacağım hayırlısı sanada kolay gelsin

Bursankara16

Yeni Üye
Selamun Aleyküm , hayırlı akşamlarınız olsun üstadlar.
Dün kuzenim tarifim üzerine araziye çıktı ancak kayayı maalesef bulamamış. Arazide kendisinin bir takım şekillere benzetmiş olduğu bir kaç fotoğraf gönderdi. Aslına bakılırsa fotoğraftaki şekilleri bir çok insan çok farklı şeylere benzetti , bende bu kadar çok şeye benzeyen bir işaret hiçbir şeye benzemiyordun düşüncesindeyim :) Ancak yine de fotoğrafları sizlere göstermek istiyorum çünkü diğerlerinin görüp benim görmediğim bir şey mi var acaba diye düşünmeye başladım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun.
Ekli dosyayı görüntüle 237232

Ekli dosyayı görüntüle 237234

Ekli dosyayı görüntüle 237235

Ekli dosyayı görüntüle 237236

Bursankara16

Yeni Üye
Hayırlı günleriniz olsun inşaallah.
Üstadlarım bu işaretleri birine gösterdim , çevrede dere olup olmadığını , dere kenarında taşınmaz kaya aramam gerektiğini , bu işaretleri bir şeye benzetmenin yanlış olacağını ama bunların da ön düzen olduğunu ve buradaki meblağın hediyesinin dahi yeteceğinden bahsetti ancak gel gelelim bana pek inandırıcı gelmedi. Sebebi ise fikrine ve yorumuna saygısızlık etmek istemem ancak bu düşüncemi sizlerin görüşleri değiştirecek , bu kişi dedektör kiralayan ve satışı yapan bir kişiydi. Sırf dedektör kiralamam için bunları söylemiş olabileceği kanısındayım. Burada yardımlaşma sonucunda oluşacak manevi bağ ve hak dışında başka bir geliri olmayan siz değerli üstadlarımın söyleyecekleri benim için çok daha önemli. Yorumlama şansınız olabilirse çok memnun olurum , Allah'a emanet olun inşaallah.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Benim bu konuda 22 inci yorumdan sonraki mesajımı kim kaldirdiysa geri getirsin ben kimsenin kalbini kırmak istemiyorum
O yüzden geri getirsin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Selamun Aleyküm , hayırlı akşamlarınız olsun üstadlar.
Dün kuzenim tarifim üzerine araziye çıktı ancak kayayı maalesef bulamamış. Arazide kendisinin bir takım şekillere benzetmiş olduğu bir kaç fotoğraf gönderdi. Aslına bakılırsa fotoğraftaki şekilleri bir çok insan çok farklı şeylere benzetti , bende bu kadar çok şeye benzeyen bir işaret hiçbir şeye benzemiyordun düşüncesindeyim :) Ancak yine de fotoğrafları sizlere göstermek istiyorum çünkü diğerlerinin görüp benim görmediğim bir şey mi var acaba diye düşünmeye başladım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun.
Ekli dosyayı görüntüle 237232

Ekli dosyayı görüntüle 237234

Ekli dosyayı görüntüle 237235

Ekli dosyayı görüntüle 237236
Ilk 5 gun onceki anlatim ile bu resimler olmadi simdi.....dogal kaya olusumlari uzuntu verici