Karar veremedim. (Dedektor)

Jeosonardan soğudum biraz çok eksi yorum var :/ ve şuana kadar tek bi cihaz kullanma imkanım oldu oda fena değildi ( asya dedektör a3 model ) onada çok kötü yorumlar var. Kafam allam bullak. Kurtarın bu durumdan beni değerli ustalarım :)

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Jeosonardan soğudum biraz çok eksi yorum var :/ ve şuana kadar tek bi cihaz kullanma imkanım oldu oda fena değildi ( asya dedektör a3 model ) onada çok kötü yorumlar var. Kafam allam bullak. Kurtarın bu durumdan beni değerli ustalarım :)
Tek tek çilik yapacak san kullandığım cihazlar dan birini seç al daha fazla tavsiye etmem başka cihaza tartışmaya bile girmem xp gmaxxs 2 veya whites yeni Türkçe menülerden garret 400ide iyidir

Wise99

Aktif Üye
Aktif kullanan yokmu hiç :)

Bnde makro multi kruzer var kullaniyorum 4 aydir belki daha fazladir
Simdi yazdigin cihazlarin birisi derin arama için diğeri yuzelsel vlf sistem ona göre düşünerek al derim
Şimdi kullandigim kadariyla iyi cihaz en azindan ne cikacagini bilerek kazi yapiyorsun bunu anlamak içinde biraz kullanirsan zaten neye ne değer veriyor anlarsin ben derin arama modunda kullaniyorum hava testi yapsam 1 tl 50 cm aliyor ama toprak altinda her cihaz gibi sıkıntı yaşıyor ama kullanimi kolay ge gzl cok seri topraklara uyumlu kullanışı iyi yon verirse gzl cihaz kardeşim

Son düzenleme:

Tenkit

Bilgili Üye
Orasi oyle, ama almisken de bir defa almak lazim. Ucuza alipta hic biseye yaramayip, bir kenara attiktan sonra bir anlami yok. O yuzden gerekirse biraz daha bekleyin almisken tam alin derim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bence güveneceğin sağlan birini bul ortak olarak EMF düşün hem toprak altı yapı bakarsın hem derin arama yaparsın. Bu şekilde daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Gerçi şuan yanlış bilmiyorsam GPR üzerinde çalışıyorlar ama kim bilir ne zaman çıkar. Bunlara girmeyeceksen ve sabırlıysan jeosonar yok sabrım azdır dersen Garrett gtı 2500 orjinal ellenmemiş yurtdışı cihazı öneririm.

Yorumları incelerkende kullanıcının deneyimli ve bilgililerini bulup yorumlarına bakman çok önemlidir.

Bnde makro multi kruzer var kullaniyorum 4 aydir belki daha fazladir
Simdi yazdigin cihazlarin birisi derin arama için diğeri yuzelsel vlf sistem ona göre düşünerek al derim
Şimdi kullandigim kadariyla iyi cihaz en azindan ne cikacagini bilerek kazi yapiyorsun bunu anlamak içinde biraz kullanirsan zaten neye ne değer veriyor anlarsin ben derin arama modunda kullaniyorum hava testi yapsam 1 tl 50 cm aliyor ama toprak altinda her cihaz gibi sıkıntı yaşıyor ama kullanimi kolay ge gzl cok seri topraklara uyumlu kullanışı iyi yon verirse gzl cihaz kardeşim
Wise99 ustam yorumun için teşekkür ederim, toprak altı sıkıntı derken ayrım konusundamı?

Bence güveneceğin sağlan birini bul ortak olarak EMF düşün hem toprak altı yapı bakarsın hem derin arama yaparsın. Bu şekilde daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Gerçi şuan yanlış bilmiyorsam GPR üzerinde çalışıyorlar ama kim bilir ne zaman çıkar. Bunlara girmeyeceksen ve sabırlıysan jeosonar yok sabrım azdır dersen Garrett gtı 2500 orjinal ellenmemiş yurtdışı cihazı öneririm.

Yorumları incelerkende kullanıcının deneyimli ve bilgililerini bulup yorumlarına bakman çok önemlidir.
dadas_25 ustam sabırsız biri değilim bir cihaz alıcam ve sonuç vermesini istiyorum ümidim çok fazla ayrım değilde işe yaraması minimum 50-60 cm den sonuç alabilmek. Jeosonar hem tektek hem derin deniyor ve bir ust modelide deephunter bundada kararsızım işte açıkcası kullanimi zor olduğundan dolayı

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25 ustam sabırsız biri değilim bir cihaz alıcam ve sonuç vermesini istiyorum ümidim çok fazla ayrım değilde işe yaraması minimum 50-60 cm den sonuç alabilmek. Jeosonar hem tektek hem derin deniyor ve bir ust modelide deephunter bundada kararsızım işte açıkcası kullanimi zor olduğundan dolayı
jeosonar iyidir ama dediğim gibi sabır ve emek ister çözdükten sonrada senin isteklerini karşılayacağından eminim. Tabi herşey sana e kullanım şeklinebağlıdır.

Wise99

Aktif Üye
Wise99 ustam yorumun için teşekkür ederim, toprak altı sıkıntı derken ayrım konusundamı?
Kardesim bak şimdi derin dedektör alsan topraga nufus ettikce seni yaniltacak
Vlf alsan fazla derine inemezsin milletin 60 70 cm den şunu aldim bunu aldim dedegine bakma sen çoğu dedektor firmasina calisiyor
Özelden mesaj at anlatirim sana
Yer alti goruntuleme dersen o daha büyük sıkıntı o yuzden şunu bilmelisin dedektör define bulmaz sen bulursun o tesbit eder sadece ozelden yaz benim neler yaptigmi deddektorlerin neler yapabileceklerini anlatayim