Karar veremedim. (Dedektor)

Anke

Aktif Üye
Degerli dostum ikiside isini gormez derinlik acisinda hic gormez ancak tek para oda yuzeysel suan en iyi makina lorenz o da butceni aşar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25 ustam peki jeosonar da tektek nasıl yapılıyor, rahatmı? Toprak ayarı kolay mı ?
Tektek için küçük başlığı var yüzeysel olarak sinyal toplarsın ama ben şimdiye kadar hiç kullanmadım. Zaten yüzeysel kullanınca ekran iptal oluyor ve ledler dereye giriyor. Eğitim videosunu bakarsan ne deemk istediğimi anlarsın.

Degerli dostum ikiside isini gormez derinlik acisinda hic gormez ancak tek para oda yuzeysel suan en iyi makina lorenz o da butceni aşar
Usta jeosonar veya kruzer iş görebilir gibime geliyor
lorenz tabikide iyi makina ama dedigin gibi butcemden epey fazla :(

Tektek için küçük başlığı var yüzeysel olarak sinyal toplarsın ama ben şimdiye kadar hiç kullanmadım. Zaten yüzeysel kullanınca ekran iptal oluyor ve ledler dereye giriyor. Eğitim videosunu bakarsan ne deemk istediğimi anlarsın.
eğitimi izledimde sanirim bahsettigin vidyoyu bulamadim usta, ekran iptal ledler dereye kısmını

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eğitimi izledimde sanirim bahsettigin vidyoyu bulamadim usta, ekran iptal ledler dereye kısmını
Led sistemin anlatım videosu

Buda tespit için önemli bir video

Yukarıdaki videoda mineralli zemini anlatırken eklemedikleri kısım; Osiloskop düz çizgi çekerken yani mineral derken aynı değerli metal sinyalini ve göstergede değerli göstermeye devam eder. Bu yüzden birçok kullanıcı osiloskobu değilde göstergeyi takip ettiğinden sürekli değerli sinyal yakaladık diye boş yere kazar ve cihazı suçlar.

Yanlış anlamanı istemem ben satıcı yada bu cihazdan para kazanan biri değilim sadece kullandığım için kendi tecrübelerimi aktarıyorum.

Led sistemin anlatım videosu

Buda tespit için önemli bir video

Yukarıdaki videoda mineralli zemini anlatırken eklemedikleri kısım; Osiloskop düz çizgi çekerken yani mineral derken aynı değerli metal sinyalini ve göstergede değerli göstermeye devam eder. Bu yüzden birçok kullanıcı osiloskobu değilde göstergeyi takip ettiğinden sürekli değerli sinyal yakaladık diye boş yere kazar ve cihazı suçlar.

Yanlış anlamanı istemem ben satıcı yada bu cihazdan para kazanan biri değilim sadece kullandığım için kendi tecrübelerimi aktarıyorum.
yok ustam estagfurullah ne yanlisi asıl kullandigin cihazi belirtmeni ve bilgilerini aktardigin icin ayrica ben tesekkur ederim.

poseidon2023

Uzman
İlk paylaşımından beri dedektör soruyon herkez öneriyor olmadı bida

Çok cirkin olan nedir ters birşeymi dedik
Sordun anlattık tekrar tekrar

shovmeks

Member
Şimdi usta sen neye göre arama yapacaksan ona göre cihaz tercih etmen gerekir.
Eğer ben yüzey araması yapacam diyorsan kesinlikle bir vlf sistem veya induction balance bir sistem tercih etmelisin.
Yok ben derin arama yapmak istiyorum diyorsanda pulse sistem dışında bir cihaz almamanı öneriyorum.
Senin bahsettiğin cihazların ikiside vlf sistemle çalışan ama derin arama diye satılan cihazlar.
Bu işleri bayadır araştırdığım için hatta neredeyse 1 yıldır sürekli bende dedektörler hakkında konu açıyodum sürekli :D
dedektör konusunda diyeceklerim bu yönde.
Çünkü pulse sistemin mantığı tamamen derin aramaya yöneliktir. Bahsettiğin cihazlar vlf sistem mantığıyla çalışan cihazlardır.ha belki büyük başlıklarıyla belirli bir derinliğe inebilirsin ama pulseler kadar olmaz emin ol. Gerçekte vlf den derine inmesini beklemek hatadır.
O yüzden ben derin arama yapacam diyorsan bahsettiğin cihazları pek önermiyorum. Ayrıca yüzey aramaya da pek olmaz o cihazlar. Yani en azından yüzey arama yapmak istiyorsan 2-3 bin liraya alabileceğin bir vlf ile de işini çok da iyi görürsün. O dediğin cihazların ekranına işte göstergesine kutusuna boyasına pek aldanma derim.

shovmeks yorumun için teşekkür ederim usta , peki senin varmı hali hazırda kullandığın bi dedektor veya öneride bulunabileceğin?

shovmeks

Member
Kardeş dedigim gibi şimdi sen derinden metaller mi aramak mı istiyosun yoksa yüzey araması mı bunu söyledikten sonra sana daha iyi yardımcı olabilirim.