Kare oyma ve ters u işareti

Absalom

Member
Cümleten s.a arkadaşlar. Yaklaşık 5 metre yükseklikte 3 metre eninde bir kaya var. Önceden üzerinden dere akıyorken yolu değişmiş ve kayanın iç tarafındaki boşluktan akmaya başlamış. Suyun aktığı yerde yaklaşık 2 metre yükseklikte kare oyma ve ters u işareti var. İşaretlerin karşısında 4-5 adet sıra kaya var ve en uçta olan kayanın tepesinde sağa yatık y yani —< işareti var. Yorumlarınızı bekliyorum. Çevrede herhangi bir kazı yapılmamış temiz durumda.

Son düzenleme:

pasali1

Member
Ters u dediğin magara işareti olabilir kare oyma da mezar kapalı bi magarada oda mezar olabilr kapak olabilecek yerlere bak

Brtn. 74

Member
Hevesle girdigim forumlarin resimlerini goremeyince cidden üzlüyorum. Masal dinliyormus gibi oluyoru.
Lutfen var ise resim ve resimler yuklede ustalarda bir baksin,
Artı olarakta sende bilgi ala bilesin. İyi geceler

Absalom

Member
Açıkcası aklıma kapak aramak gelmedi ama kayalar tek parça çok da büyük oldukları için kapak bulsam bile nasıl açarım aklıma pek fikir gelmiyor usta. Kendi yaptığım araştırmalara göre de hep kapalı oda veya mezar gibi şeyler buldum acaba başka bir fikri olan var mı diye sorayım dedim. Teşekkürler

Absalom

Member
Brtn.74 usta burası fotoğrafsız Define işaretleri bölümü değil mi ? Elimde işaret olsa zaten fotoğraflı bölüme açardım.

kerti17

Aktif Üye
Anlatılana göre pasali gerekeni söylemiş. İşaretlerin güzel fotoğraf gerekiyor. Bol bol fotoğrafla birlikte güzel bi sonuç alırsın inşallah

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aleykumselam Cubuk kullanabiliyorsaniz zemin alti oda olmali burada bir mahsen olmali. Bir ihtimal cevrede birde X bakin U isaretinin agzi acik yonunde. Selametle ka

Erhan48

Aktif Üye
Magaranin girişi 1 metre zemin altindada olabiliyor kardesim.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Absalom fotoğraf çekme imkanınız olmadığı zaman gördüklerinizi ifade ederken kağıt ve kalem kullanarak çizim yapıp buradan paylaşabilirsiniz.
2m yükseklikte kare oyma ve ters U işaretinden bahsetmişsiniz, bu sahneyi gördüğünüz noktadan basitçe çizebilirmisiniz. Su nereden akıyor yere değdiği kısım nasıl, bu işaretler suyun yaklaşık neresinde kalıyor vs. kabataslak olablir.

Absalom

Member
@Absalom fotoğraf çekme imkanınız olmadığı zaman gördüklerinizi ifade ederken kağıt ve kalem kullanarak çizim yapıp buradan paylaşabilirsiniz.
2m yükseklikte kare oyma ve ters U işaretinden bahsetmişsiniz, bu sahneyi gördüğünüz noktadan basitçe çizebilirmisiniz. Su nereden akıyor yere değdiği kısım nasıl, bu işaretler suyun yaklaşık neresinde kalıyor vs. kabataslak olablir.
Usta bugün yoldan geldim biraz yorgunluğum var. İnşallah yarın akşam elimden geldiğince çizip detaylı olarak anlatmaya çalışacağım. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Absalom

Member
Evet müsait olan ustalardan yanıt bekliyorum.