Kare Oyma Ve Tünel odalar

omerolmaz

Bilgili Üye
yoruma açık işaretlemeler belki daha iyi fikir verir.şimdi yapacağın en iyiiş ne diye soracak olursan varsa karot kullan 2. 3 saatte ne var ne yok görürsün aşağıda.en risksiz iş.sal kamerayı seyret canlı canlı derbi maçını.
ustam araştır dediğiniz noktada köy mevcut köyle alan arasında da meyve bahçeleri mevcut burası daha once karşılaşmadığım bir yapıya sahip tunelin tepe etrafından dolaşması tunelin bazen kaya altından bazen yanından geçmesi çöken yerlerin üsten alta doğru değilde hem üsten hemde yanların içe doğru çökmesi bilmiyorum yani bende içinden çıkamadım işin açığı her ne kadar tunel ve odalar teyit edilse de kafamda halen çok soru mevcut ustalarım ayrıca o alanda normalde olmayan bir toprak ve kaya yapısının olması da bana uğraş diyor ve işin en ilginci tunel aşağıdan dereden başlayıp tepeliğe cıkıyor sonra tepelikten aşağı odaya iniyor en çokta bu bana saçma geliyor

omerolmaz

Bilgili Üye
araziyi konpile uzaktan göre bilen resim ceke biliyor musun üçünçü yer dedigim dahil

Ekli dosyayı görüntüle 239624

Ekli dosyayı görüntüle 239625

bizler resimlerden ve teçrübelerim ile yorum yapıyorum sen arazide ve kendi gözünle görmüşün aklına yatıyorsa Rabbim kolaylık versin demek düşer
Ustam şuan için resim çekme imkanım yok ama çektirmeye çalışırım 3 oda harici ve sizin çizdiğiniz tepe üstü harici tunelin başlangıç noktasında dereye inmeden düzlük bir alan var orada tespit yapmadık ama orda da azda olsa çöküntü mevcut ama dediğim gibi kontrolunu yapmadık ama kontrol edip en kısa sürede dönüş yaparım.

kabakburgiba

Operatör
tünel banada çiok ilginç geldi.b ir tek olasılık kalıyor.burda zirvede bence bi yapı daha olması gerekiyor.tünellerde çift olması gerek.yani giriş ve kaçış tünelleri.2 nci tünel bu tünele L yapması gerek.nerde acaba.göçmeyen ve daha sağlam bi tünel daha var.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
omerolmaz merhaba ,
Böyle sırt ve uzantısı kesilip hafif yamaç yapan yerde , sırttan ancak ordaki tespitler neticesinde tam noktayı bulmalısın ki ancak tepeden zor bir süreç sonrasında hedefe ulaşılabilesin .
Araştırmalarda çıkan tünel eğer yamaç yapan yerden başlangıç verildi ise , ordan önüne kapatılan dolguyu çözmek daha uygun olur .
Resimler eksik , diğer açıların ve o yamaç yapan yerin uzaktan yakından farklı açılarda resimlerini alın .

kabakburgiba

Operatör
posedion 2023 ustanın 2 dediği ve çizimini yaptığı yerde bi yapı olması gerek.ve 2 nci bi tünel olması gerekiyor.burda tesbit edemediğin bazı yerler var.şu odaların etrafında bi dolaşıver be gardaşım.2 nci tüneli bul.

kabakburgiba

Operatör
ustam araştır dediğiniz noktada köy mevcut köyle alan arasında da meyve bahçeleri mevcut burası daha once karşılaşmadığım bir yapıya sahip tunelin tepe etrafından dolaşması tunelin bazen kaya altından bazen yanından geçmesi çöken yerlerin üsten alta doğru değilde hem üsten hemde yanların içe doğru çökmesi bilmiyorum yani bende içinden çıkamadım işin açığı her ne kadar tunel ve odalar teyit edilse de kafamda halen çok soru mevcut ustalarım ayrıca o alanda normalde olmayan bir toprak ve kaya yapısının olması da bana uğraş diyor ve işin en ilginci tunel aşağıdan dereden başlayıp tepeliğe cıkıyor sonra tepelikten aşağı odaya iniyor en çokta bu bana saçma geliyor
hayır hayır saçma gelmesin.tünelin bir tanesi mutlaka deredendir.bunu aklınıza yazın.şu an akan başka sulu dere varmı etrafta.veya bi yaşlı ağaç.veya su gözesi.veya dikili rengi farklı bi taş.yaavvv bi emare var etrafta. hadi diyelim,çubuklar sana dans ettirdi.proton elic değerliyi ve derinliğini vermedimi.bakan arkadaşların ne dediler.hiç değerli yokmu.

omerolmaz

Bilgili Üye
Ustaların en kısa zamanda kesinlikte tepenin dört tarafında tespit yapıp tüneli de videoya çekip atacağım 2 tünel dediğiniz gibi mevcut ama diğer tünelle birleştiği için çöküktür diye kontrol etmedim tepe üstünde boşluk tespiti yapmadık Poseidon2013 ustamın önerilerine istinaden oradada bir tespite gideceğim ama ustaların 3 oda- alt alta malesef yanya değil etrafının tamamı kontrol edildi dediğiniz şekilde bende başka oda düşündüm ama o alanda yok tepelik ve arka taraf kaldı sadece onlarıdsa en kısa sürede kontrol ederim

omerolmaz

Bilgili Üye
hayır hayır saçma gelmesin.tünelin bir tanesi mutlaka deredendir.bunu aklınıza yazın.şu an akan başka sulu dere varmı etrafta.veya bi yaşlı ağaç.veya su gözesi.veya dikili rengi farklı bi taş.yaavvv bi emare var etrafta. hadi diyelim,çubuklar sana dans ettirdi.proton elic değerliyi ve derinliğini vermedimi.bakan arkadaşların ne dediler.hiç değerli yokmu.
ustam kesinlikte su toplanan alan mevcut köy tarafı dediğim noktada yaşlı ağaç mevcut arka tarafta taşlara da değindim taşlarda orda olmaması gereken taşlar yani emare çok proton eliç boşlukta başarılı bir cihaz ama değerli de pasif kalıyor çubuklara gelince ben sahsen böyle bir alaya ilk defa denk geldim ve bu sebepten dolayı kedi kumu ve ustalarımın tavsiteli ile tekrardan bir kontrol gerçekleştireceğim.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 239656
Üst çerçeveli alan zaten 3 dikili taşın var ki burası önemlidir.Böyle önemli kişi mezarları bazen çift girişli olur.Biri dere yönünde birisi ise aksi istikametten biraz çap.Yönleri bilmiyorum şimdi.Güneybatı istikamati ve kuzey doğu.Yakın çekim alanında ki kısımlar ise farklı işler.& metre çok derin geldi ve derinlik bu ise cihazlar göremez.Çubukçular değerli tespitinde yanılırlar bence.Oda var ise ki var bu kesin.Değerli tespitine bakma burda aç derim netler isen odayı tabi.Çünkü değerli tespiti yapamacağınızı düşünüyorum.Görünen o ki bu tünellere girilmez çok riskliler.Çökmeler çok.Tünelin odaya bağlanan kısmından başlanabilirse.Belki fırsat verir.

omerolmaz

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 239656
Üst çerçeveli alan zaten 3 dikili taşın var ki burası önemlidir.Böyle önemli kişi mezarları bazen çift girişli olur.Biri dere yönünde birisi ise aksi istikametten biraz çap.Yönleri bilmiyorum şimdi.Güneybatı istikamati ve kuzey doğu.Yakın çekim alanında ki kısımlar ise farklı işler.& metre çok derin geldi ve derinlik bu ise cihazlar göremez.Çubukçular değerli tespitinde yanılırlar bence.Oda var ise ki var bu kesin.Değerli tespitine bakma burda aç derim netler isen odayı tabi.Çünkü değerli tespiti yapamacağınızı düşünüyorum.Görünen o ki bu tünellere girilmez çok riskliler.Çökmeler çok.Tünelin odaya bağlanan kısmından başlanabilirse.Belki fırsat verir.
Root ustam yorumun ve düşüncen için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi emarelerimiz çok fazla lakin görünen o ki çok uğraştırıcı ve yorucu olacak diğer arkadaşlarla da istişare edelim bakalım ne olacak ya nasip diyelim.

poseidon2023

Uzman
Odalar üst üste yani üç katlı evgibi diyon
Yok agaaa hiç olmaz boşluk altında bosluk tespit edilmez sen bide üç kat diyon bunu diyen kusura bakma sallamış