Kare oyma

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kare oyma güzeldir.Kaya mezar ve mahzen der.Ve çok yakınlardadır.Etrafta boşluk aramalısın.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çok güzel mezarlar yüklenmiş bugün hep değerli kıymetli yerler.
Burası da onlara dahil . Başka açılardan bütün olarak görülebilecek resimleri var mı ? Uzaktan kuş bakışı bakma biraz ip ucu sağlar .
Mezarın girişi kare oymaya çok yakın yerlerden biraz toprak dolgulu şekilde kapatılmıştır . O kara oymanın olduğu kayayı oraya çakmışlar .Resimleri düzelttim bir kaçı yan çıkmış ,

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
3-5 Adım önüne çubuk tut. Kolay gelsin

wesli1986

Aktif Üye
Keskingöz ustam kare oyma nın baktığı yönü çizdim en mantıklı böyle geldi foto attım

kazama

Giriş yazıgınız resimdeki yerin uzaktan resimleri olabilir .Merak ettim ne tarz bi yapı yapmışlar :) , kolay yere benzemiyor .

kazama

Ben olsam kare oymaın bulunduğu kayayı güzelce temizler toprakla bulustugu noktada itibaren o yüzeyi duvarıda temizleyerek inilmeli diyorum .Ama taşı topraktan güzelce arındırarak ve genişleyerek .O direk mezarla alakalı ve sonrada konulmuş .Muhtemel orayı kapatırken kapakla ilgile bölüme çaktılar fakat kendisi ile uğraşmak sökmek çok zor olur. .Onu için bağlı oldugu yere açıp bakılmalı diyorum bi noktada vardır bi şifresi . Yani o kayalıgın kare oymanın oldugu cephesinin temizlenmesi lazım önce diyorum.