Kare oyma

Bafra55

Bilgili Üye
Saygı değer ustalar bu fotoğraf la ilgili yorum larinizi beklerim

sandalci14

Operatör
ustam alt sağ ve sol (altlar dahil) bir çember yapacak şekilde araştırılmalı .kare oymalar çözümü genelde aynıdır bulunduğu anakaya çevresi zemin dahil,olmadı baktığı yönde yakın alanda zemin altı oda şeklinde . 2 oda diyor

Bafra55

Bilgili Üye
Buranın üst tarafında ayak izin in yarısı var baş parmağı olan yarım ayak alt tarafın da diğer yarısı var topuk kısmı

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
alt tarafına bakcaksın ayak işareti mezar oymalar mezar odası yakınında boşluk tespitiyle bulursun rahatça

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Çok zayıf bir sunum olmuş. Bu cimrilik nedendir anlamıyorum. Bu kayanın daha objektif ve geniş açılı resimleri neden yok. Evet bu görüntüden kayanın bile mezar için ugun mu değil mi olduğunu anlamak bile zor. Bazen bu tür işaretler bizi başka yöne de sürükleyebilir. Çünki kendi gözlemlerimden biliyorum. Bu tür bir kare oymanın 40 metre ötesinde mezarlarına rastlandı. Ve önlerinden su akıyor idi. Sizikiside tabiki mezar yada mezarlar ile ilgili . Belki mezar bu kayanın kendinde yada altına doğru yapıldı. Bizimde iyi yorum yapabilmemiz sizin sunacağınız güzel görüntülere bağlı.

Tantulus

Aktif Üye
Kare mezar kayadA olma ihtimali yüksek ayak kasa der bence

Bafra55

Bilgili Üye
Hayırlı geceler ustalarım cimrilik değil o anda zaman nim çok kısıtlıydı son anda denk geldim bitane ancak çeke bildim mevki çok zengin biyer 3 veya 4 kilo metre aşağı tarafımda kale var mevki güzel

Karabulut

Operatör
Olduğu kaya şüpeli Sağdaki oymanın altındaki kaya kapak gibi Digeri de sola meyil verilmiş

Bafra55

Bilgili Üye
Nasip olursa cumartesi ve pazar günü gidecen

Bafra55

Bilgili Üye
Bu resimler karenin önünden çekilmiş foto çalışılmış ama açılan bi şi yok