Karot hakkinda herşey

poseidon2023

Uzman
Allah iylinizi versin emiiii bunla işmi yapılır on metre kaya delmeye caliş günler sürer ve çook ugraştırır Gönül_Eri

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Bu resimdekini firma kendine göre yapmış bana gore pek kazacağını sanmıyorum özellikle gıranit kayalarda sadece kayar ama bunun kaynaklı yani elması rastgele dizilimde kaynatılmış olan bit ucları var onlar daha iyi dur bulursam resmini atacağım sana bu ucları kullanman için makinen çok güçlü ve tezgahta olması gerek yaksa çok zorlanırsın

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu resimdekini firma kendine göre yapmış bana gore pek kazacağını sanmıyorum özellikle gıranit kayalarda sadece kayar ama bunun kaynaklı yani elması rastgele dizilimde kaynatılmış olan bit ucları var onlar daha iyi dur bulursam resmini atacağım sana bu ucları kullanman için makinen çok güçlü ve tezgahta olması gerek yaksa çok zorlanırsın
Ustam son cümlenizde söylediğiniz gibi makine çok güçlü 2 kişinin anca zaptedebiliceği bi alet bide zemini bildiğimiz için bize fazlası ile yeter. Çok sert kayada 20 dk.da 1 mt. İndiği söyleniyor. Çalışıcağmız alandaki kayalar aşırı sert ve dayanıklı değil parçalar atar diye düşünüyom :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
YOK emin deyilim ........... poseidon

elmas uc cat diye kırılıyor cubuk kırakermi bu kırılsın

kayada işyapmak için bu uc kırılmaz merak etme

Ekli dosyayı görüntüle 233879

toprakta iş yapmak için

Ekli dosyayı görüntüle 233880

senin gösterdigin toprakta sıkışır kalır kayada da sıkışır ve delmesi uzunnnnn olur

keyfinnn bilir istedigini al @Gönül_Eri
Ustam fikirleriniz önemli bunları dikkate alicam :) Her türlü fikre açığız

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 233888
bak bunun gibi tırnaklı al yani köşeli bunu şey gibi düşün duvardan tırnagınla boyayı kazıyacaksın tırnagın yoksa kazıyamassın yani kayada bu kazıya kazıya ogutuyor kayayı boyle milim milim alarak ilerliyor
Birde elmas uc kolayına kırılmaz ilk kullanımda elmas ucu kumlu bir zaminde çalıştırarak agzını açma dediğimiz işlemi yapmalısın ve kesim işleminde makinenin bir ağırlık potansiyeli vardır birden hızlı deleyim diye yüklenirsen elmas uclar kırılır elmas uc cok serttir ve kırılganlıgıda sertliğinden dolayı normal çeliğe gore daha fazladır

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
siz bir maden firmasından alıyorsunuz anladıgım kadarıyla deleceginiz kaya ornegini yada kayacın cinsini soylerseniz ilgil,i kişilere onlar size ona gorede bir uc önereceklerdir

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
en sert kayada 20 dk giibi bir sürede 1 m güzel rakamlar ama bu dediğin makineler büyük iş makineleriyle yapılıyor pistonlu sistemler makinen nedir özelliklerini söylermisin merak ettim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 233888
bak bunun gibi tırnaklı al yani köşeli bunu şey gibi düşün duvardan tırnagınla boyayı kazıyacaksın tırnagın yoksa kazıyamassın yani kayada bu kazıya kazıya ogutuyor kayayı boyle milim milim alarak ilerliyor
Birde elmas uc kolayına kırılmaz ilk kullanımda elmas ucu kumlu bir zaminde çalıştırarak agzını açma dediğimiz işlemi yapmalısın ve kesim işleminde makinenin bir ağırlık potansiyeli vardır birden hızlı deleyim diye yüklenirsen elmas uclar kırılır elmas uc cok serttir ve kırılganlıgıda sertliğinden dolayı normal çeliğe gore daha fazladır
Ustam bu uçlarda çok güzel görünüyor gerçekten. Bunları bi kıyaslama yaptırayım ben :)