Kasa emareleri (Sıradan)

Oğuzboyu

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 248775 Cümleten iyi akşamlar değerli kardeşlerim. Bu objeler kaya mezarında ki sedirlerin içinden (kasa) olarak tabir edilen yerden çıktı. Yalnız anlam veremediğim yeşil görünen boncuk plastik ve plastiiğin icadı 100 seneye dayanıyor. Başka bir şey olabilir mi acaba. Değeri olduğundan sormuyorum sadece merak içerisindeyim düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Oğuzboyu

Aktif Üye
Sorma ustam bir kaç tane de kemik çıktı. Evcil hayvanının kemikleri olsa gerek

Oğuzboyu

Aktif Üye
Mal bulanındır Antakya desem inanır mısın ustam :))) Yontma taş devrine denk geldik herhalde Deniz kabuklarının para yerine geçtiği dönem galiba :)

Son düzenleme:

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
o deniz kabukları hiç eskiymiy gibi görünmedi gözume kendiniz bizzat mı çıkardınız ve mezar tipi neydi

Metalicvoice

Operatör
Biri açmış malı alıp bunları koyup kapamışsa. Bundan yıllar sonra bulanlar keşifte çığır açsın diye mi yaptı nedir... :)

Oğuzboyu

Aktif Üye
NoYaN_06 Evet bizzat ben çıkardım. Aile kaya mezarıydı. Plastik bile çıktı bu daha garip değil mi?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır Antakya desem inanır mısın ustam :))) Yontma taş devrine denk geldik herhalde Deniz kabuklarının para yerine geçtiği dönem galiba :)
Oranin topraginin ölüsü dirisi kiyisi kosesi para eder define yonunden.hersey vardir...sana denk gelmemis coook yazik

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
yani ne tip bir mezar oda tipi mi kaya mezar mı ayrıca ilk giren sizmiydiniz içeride sinek böcek ve benzeri birşeye denk geldiniz mi

Oğuzboyu

Aktif Üye
yani ne tip bir mezar oda tipi mi kaya mezar mı ayrıca ilk giren sizmiydiniz içeride sinek böcek ve benzeri birşeye denk geldiniz mi
İlk giren ben değildim. Mezar oda tipiydi. 5 kasa açılmıştı 1 kasayı unutmuşlar bende boşluk sesi aldım ordan. Kırdım kırmızı toprak cıkmaya basladı ardından ufo ya da tabak seklinde 10 tane 20 cm boyutlarında taş cıktı ve bunlar vardı. Ayrıca akrep vardı

Son düzenleme: