Kaya doğal mı ,değil mi ? Eski Rum yerleşkesi

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Seyyar taşla bir sonuca varılamaz.... Taşın geldiği yerde bir adet mezar olma ihtimali var.... Uğraşmaya değermi bence degmezz...

Escobar52

Yeni Üye
Si sonuri re ?
Mu dayla ikom ?
gurban öncelikle taş seyyar gördüğüm kadar yorum yapsakta bir faydası olurmu bilemem görünüşe göre mezar işaretine benziyor sunağın baktığı yönde araştırma yapmalısınız çubuk kullanmayı biliyorsanız boşluk tespiti yapmalısınız boşluk bulabilirseniz kontrol etmeniz gerek veyahut karşı tarafta ne var göremediğim için bir şey diyemiyorum
@gülbahçeli Ben çubuktan anlamam ki böyle define olayları çok bizim buralarda bende son 1-2 aydır internetten bakıyorum araştırıyorum izlemek hoşuma gidiyor senelerdir gözümün önündeki taşı bu sayede fark ettim oda bahçe altı temizleydım dur bakayım dedim öylegene resim çekim atayım dedim , orası düz bi alan sadece 7-8 metre aşağısında kara duvar mevcut ondan sonra eğimli bahçe zaten onuda rahmetlik dedemmi yaptı eskiden bilmiyorum

Escobar52

Yeni Üye
Lazca nerelisin ne iş yapıyorsun diye sordum
@Turko esnafım kardeşim , ben çubuk dedektör işinden anlamam bu Kaya birşey ifade edey mi Kırayım mı bunu Seyyar derken durup duray senelerdir orda kalkcak gibi olaydı dedem onu çoktan fırlatmıştı harga doğru bahçenin içinden . Bizim Rum evi var kara duvar örme en az 2 asırlık bunların resimlerini atıcam buraya eskiden şarap yaparlarmış geğurlar bizim bahçede çok denk geldim küp parçalarına bahçenin ismide Geğur öldüren

Escobar52

Yeni Üye
karşı tarafın resimleri varsa yükle bir bakalım ustalarda ona göre fikirlerini yapar mümkünse deyişik açılardan çekilmiş resimler olsun
@gülbahçeli valla video çekim ben en iyisi size resimde çekerim farklı farklı bu kayada delik büyük acaba deliğin o üstü horosanla sıvamamı kırimi öyle galsın mı usta

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ne kırması yahu lazmısın. Taşla zorun mu var kırıyorsun.Zeminaltı odaya vurgu yapan işarettir. Baktığı yönde şişkin alan fazla büyük olmaz .eğer yerli yerinde ise hiç oynamamış taşınıp gelmemiş ise güzel bir oda bulmana vesile olacaksa ya. Kırmak nedir ne kadar ayıp bir cümle.ŞAhsen yeryüzünde en nefret ettiklerim içinde işaret kıranlar baş listede yer alırlar .Baş gurupta.

gülbahçeli

Editör
sakın kırma kasa olduğunu tahmin ediyorsan sadece kuru bir tahyayla vur sesinden anlarsın kırmana gerek yok horasan olduğunu sanmam olsa kasa olur kasa yapılacak bir kaya değil sen karşı tarafın bol ve etraflıca resimlerini çek yükle videoya gerek yok resimler daha iyi bence selametle

Escobar52

Yeni Üye
Seyyar taşla bir sonuca varılamaz.... Taşın geldiği yerde bir adet mezar olma ihtimali var.... Uğraşmaya değermi bence degmezz...
Ne kırması yahu lazmısın. Taşla zorun mu var kırıyorsun.Zeminaltı odaya vurgu yapan işarettir. Baktığı yönde şişkin alan fazla büyük olmaz .eğer yerli yerinde ise hiç oynamamış taşınıp gelmemiş ise güzel bir oda bulmana vesile olacaksa ya. Kırmak nedir ne kadar ayıp bir cümle.ŞAhsen yeryüzünde en nefret ettiklerim içinde işaret kıranlar baş listede yer alırlar .Baş gurupta.
@R00T ula yav işaret olduğunu daha yeni öğrenmiş oldum bana göre ben bildim bileli taşti o , belki geğur getürdü sokti o delikli taşin içine , ben ne anlarım boşluktan mezardan , ha deki bağ bu işareti nasi bulcam o zaman de bağ Bakim ne anlati taş