Kaya işaretleri çözümleme

Tastan

Editör
Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cok guzel bir mezar alanindasin.
Odalari tespit edecek cihaz veya cubukcunuz varsa is kolay.

Ayrica resimlemeniz cok zayif olmus.
Burada baska seyler de varmi, gormek icin cevre ve manzara resimleride olmaliydi.

Birde burasi hakkinda biraz bilgi yaz.
İlk resimdeki kaya sabit olsaydi dondurmali baklava olurdu. Yinede etrafini gorelim insallah kardasim.

Pscyhe

Engellendi
Resimleme cok yetersiz sadece isaretleri cekmissiniz cevresel resimleri detaylandormaniz lazimki bizde biseyler gorup yardimci olalim..benim dikkatimi 5. resim cekti sagda solda ne guzel kesilmis ve dizilmis sanki kapatilmis alanlar var sanki bi o taslarin arkasini kontrol.edin bakalim neler cikacak

Tastan

Editör
Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederım ustadlar ben tastan bozok yaylasından sevgıler saygılar sizi tanımak tanıyacak olmak heyecan verıcı tecrubeli ustadların cıraklıgına engın bilgilerinden faydalanmaya talibim bu bolge bulundugu yere hakim bir tepe cok eski bir yerleşim alani olduguna inanıyorum fotograflama yaptıgım yer tepenin vadı ıcıne bakan dogu cephesınde vadi icinde su var duvar misali tepenin kuzeydogu guneydogu ve dogusunu cercevelemiş blok kayalar bırcogu el işciligi fakat zamanla bazı noktalar yer kaymalarına maruz kalmiş işaretli blokların bircogu tepeye paralel olan kayalıgın hafif kuzeydogu cephesindeki tek duzlugun uzerınde yaklasık 500-600 metrekarelik bir alan daha geniş acılardan cekmek istedim fakat zamanla olusan agaclanmadan dolayı birkac metreden sonra gorus acıları kayboluyor yınede daha net cekimler yapıp bilginize sunmaya calişacagım cubuk kullanıyorum fakat kayalık bir alan oldugu icin cubugun tepkilerinden emin olamıyorum cubuk konusunda yeni yeni geliştirmeye calişiyorum kendimi ve kayalık bolgede cubukla ılk deneyımım buyuzden yardımlarınıza tecrubelerınıze ıhtıyacım var ustadlarım bu işaretlerin anlamları ve hangi medeniyetlere ait oldugu mezar teknikleri hakkında bilgi edinebilirsem daha net adımlar atacagımı dusunuyorum birkac gorsel daha eklicem bakiş aciniza tum ustadlarıma saygılar dıliyorum

Son düzenleme:

Tastan

Editör
O bolgenin yakın gorseli yok orası bu alandaki en kücük ve en uc bolumu oraya fırsatım olmadı henuz ama olacak ıns enkısa zamanda ilginizi ceken nedir orda ustam

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kolay gelsin .saygılarımla.

Tastan

Editör
Cok tesekkur ederim ustadlar ilginiz ve yorumlarınız icin daha net fotograflama yapıp tekrar bilginize sunucam inş saygılar..

Tastan

Editör
Aslında merak ettıgım bu kayalardaki işaretler ne anlam tasıyor kare oyma murc izleri sunak vs.işaretlerden zıyade genel daha geniş acılı gorsellerın amacı nedır aydınlatırsanız sevınırım ustadlar ve yeni bir gorsel daha var bu nedir sızce