Kaya işaretleri çözümleme

Pscyhe

Engellendi
Son resim kapama gibi duruyor hiltiyle delme ihtimaliolsa arkasinda ne oldugu daha net anlasilirdi.yada cubukla iyice kontr edin eger boslukm olarak o tasin arkasini gosteriyorsa o tasi ordan cikarin mezar olma ihtimali cok fazla..diger eklediginiz resimlerde BulursamKader25 ustamin isaretledigi alanlari inceleyin tek dikkat cekici yerler oralar.bende tepeden suphelenmistim oda tespiti bosluk tespiti yapin olumlu sonuclar alirsaniz girislerde tahminen tunelledir bulmanizda kolay olur..

Tastan

Editör
poseidon2023 ustam bu bölge hakkında ne dusunuyorsunuz görduklerinizi aktarırmısınız.?

addictb

Member
güzel yer inşallah emeğinizin karşılıgını alırsınız

lagardel

Aktif Üye
selamlar
şu duvar gibi örülü gözüken resimde (en sondaki) biraz daha geriden resmi varmı tam boy resmi yani

Tastan

Editör
poseidon2023 ustam tepeyi dolaştım tahminleriniz dogru bircok yer var hatta BulursamKader25 ustanın belirttigi yamactaki kayadan zirveye dogru tunel yada magara girisi var işçiligi agır buyuzden önce kolay hedefleri inceleyip elemek istıyorum adım adım sonuca varırız inş.ilk resimdeki yerde 40m önunde 2.5 × 4 bir bosluk aldım ama gırıs yada kapıyı bulamadım gun bitimiydi bırakmak zorunda kaldım tekrar bir bosluk testı daha yapıcam bukez girisi bulurum umarım ikinci resimde koltugun sag kolu var baktıgı nokta tepe tumulus gibi odaların oldugunu dusundugumuz yer .sol tarafı vadıye duzluk alana bakıyor ve ordada supheli bir yer var benim tahminim bu tumuluse gıden tunel baslangıcı ama emin degilim

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
tastan usta azmine ve kararlılığın takdire şayan
tüm fotoğraflarına baktım fakat ciddi anlamda çalışma yapabileceğin bir emare göremedim
az biraz daha medeniyet işi alanlarda çalışma yapmanı tavsiye ederim

Tastan

Editör
tastan usta azmine ve kararlılığın takdire şayan
tüm fotoğraflarına baktım fakat ciddi anlamda çalışma yapabileceğin bir emare göremedim
az biraz daha medeniyet işi alanlarda çalışma yapmanı tavsiye ederim
S.aleyküm ustam gorsel olarak haklısınız fakat bu alan işaretlerin varolusunun ilk izlerini tasıyan cok eski bir medenıyeti misafir etmiş siyanurden yoksun saf somların olabilecegi bir cografya buyuzden arayısımız oyle suslu işaretler degil kucuk ayrıntılar ilk frig babalarından biri burda amaç ona ulaşmak SAYGILAR...