Kaya Kaplumbağa Define İşareti

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kayanın sol yanıda , sağ taraf gibi olaymış iyimiş.
Üzerine ciddi düşmeden önce cihaz desteği ile belirleyici noktalar deşifre edilirse ne ala.

serkancan

Aktif Üye
Arkadaslar slm cumleten öncelikle bu define işlerinden işaretlerinden vb gibi hiçbişeyden anlamam özellikle belirtmek isterim.gecenlerde dağda böyle birşeyle karşılaştım foto ve videosunu atacağım.fotoau olmayan yerleride yazacağım.
Kocaman kayadan bir kaplumbaga ve onun sol arka kosesinde buyuk bir kayada 3 tane oyuk oyukların olduğu yer kaplumbağanın tam sol arka köşesinde büyük bir kayada idi Oyuklar toplam 3 adet On tarafının fotosunu çekmeyi düşünemedim Kaplumbağanın arkası kayalık Küçük 2 3mt gibi boşluk var gerisi kocaman kayalıklarla dolu Kaplumbağa gibi durursak sol arka köşesinde oluyor oyuklar Kaplumbağanın baktığı yönün 10 mt gibi tam önünde kayalık var ama çok büyük kayalık değil ama herhangi birşey saklanabilir

Aynı yönün hafif solunda takriben 50 mt gibi yani o 10 mt kayalıkların tam arkası değilde biraz çaprazında kaplumbağa gibi bakacak olursak kayalıkların sol tarafında 50 mt gibi ilerde dere yatağının içinde başka kayalık var aynı pozisyonda bakmaya devam ediyoz iyice sağ tarafta yani kaplumbağa gibi duruyoruz 100 150 belki 200 mt gibi ilerde başka kayalık var ama burası çok büyük kayalık oda olabilir her şey olabilir tek parça kaya devasa bir kaya sanki bir odayı andırıyor ve sağında solunda küçüklü büyüklü kayalık var degerli yorumlarinizi bekliyorumolabilirherhalde video yuklenmiyor
kardeş bunun önünde ev falan mı var.. ?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yok abi karşısında sonradan dikkat ettim baktığı yerin sol tarafında biraz daha büyük bir kaplumbaga var
[/QUOTE

Işlem yapma niyetine girerseniz, öncesinde muhakkak metal ve boşluk "net" tespit yapmanızı tavsiye ederim.
An itibariyle sizin çıplak gözle bakarak, alanda öncesinde islem yapılmamış diyebilirsiniz ama "bin" yıl önce yapılmış bir işlemi farketmemeniz çok olağandır.
Sorgulamaya değer,güzel bir yer.
Ama önce tespit.
Rast gelsin..