Kaya mezar mı?

Acemi3

Yeni Üye
Hem basit hem zor
avantaj sahadaki arkadaşlarda :)
Ah ki ahhh sizler gibi bilgi birikim ce tecrübem yok size basit gelen bana o kadar uzak ki. Zaten bölgeyi gösterdiğim arkadaşlar hayran kaldılar çabalıyorlar çözebilecekler mi bilemiyorum. Bende kendi capimda ufak şeyler bulabilir miyim onun peşindeyim aslen.

Acemi3

Yeni Üye
Bir sorum daha olacak diğer kayada dereye bakan yerde açılan bir mezar var fakat kaya ile mezar arasındaki kapak örme diyeyim rahat 1.5 mt var. Bu gibi kapatılan yer 1.5 mt.ise ve bu türde açılmayan yerlerde çekiç vb. Aletlerle vurarak boşluk sesini alabilmem mümkün mü, yoksa teknoloji mi gerekli. Yani resimlerde ben burdayım diyen yerde bu boşluk sesini alınamadığı için sonuçlanmamış diye düşünüyorum.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bir sorum daha olacak diğer kayada dereye bakan yerde açılan bir mezar var fakat kaya ile mezar arasındaki kapak örme diyeyim rahat 1.5 mt var. Bu gibi kapatılan yer 1.5 mt.ise ve bu türde açılmayan yerlerde çekiç vb. Aletlerle vurarak boşluk sesini alabilmem mümkün mü, yoksa teknoloji mi gerekli. Yani resimlerde ben burdayım diyen yerde bu boşluk sesini alınamadığı için sonuçlanmamış diye düşünüyorum.
1.5 mt. ne yapmışlar öyle, kapak değil sanki yeraltı odasına geçiş kapısı :D,
bu tip alanlarda 110 cm 'lik bir ucun iş görmesi lazım, takribi netice ile deneme yanılma ile işi götüreceğiz.
Önce 70 'lik bir uç peşinden 110 'luk bir uç saplayacağız buraya imkanlar dahilinde tabi.

Acemi3

Yeni Üye
1.5 mt. ne yapmışlar öyle, kapak değil sanki yeraltı odasına geçiş kapısı :D,
bu tip alanlarda 110 cm 'lik bir ucun iş görmesi lazım, takribi netice ile deneme yanılma ile işi götüreceğiz.
Önce 70 'lik bir uç peşinden 110 'luk bir uç saplayacağız buraya imkanlar dahilinde tabi.
Aynen üstadım oraya bakan arkadaşı getirdigimde kayanın komple horoson örme ile şekillendirdiğini söyledi bana. Eğer düşündüğüm gibi derinlikte kapamalar var ise o uçların da iş yapmadığını söyleyebilirim. Netekim diğer kayaların belli başlı yerlerinde delinmeler mevcut.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Üstadım yer ifşa olmasın diye diğer resimleri paylaşamıyorum yoksa işin içinden çıkılmaz nereye bakacağını şaşırtır. Kaya üstü komple hayvan betimlemesi var.
yer niye ifsa olsunki.okadarda sirdas degiliz daha
amma merak etme bisey olmaz.negibi hayvan betimlemesi var.
kokboyasi ile yapilmissa bos istir kabartma oyma ise kralsin

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aynen üstadım oraya bakan arkadaşı getirdigimde kayanın komple horoson örme ile şekillendirdiğini söyledi bana. Eğer düşündüğüm gibi derinlikte kapamalar var ise o uçların da iş yapmadığını söyleyebilirim. Netekim diğer kayaların belli başlı yerlerinde delinmeler mevcut.
Ne kadar gitmişler mesela hilti ile?

Acemi3

Yeni Üye
yer niye ifsa olsunki.okadarda sirdas degiliz daha
amma merak etme bisey olmaz.negibi hayvan betimlemesi var.
kokboyasi ile yapilmissa bos istir kabartma oyma ise kralsin
Üstadım şahsınıza söylemedim buraya üye olan biri tam cepheden bu resimleri çeksem eliyle koymuş bilir ve bulur o yüzden genelleme ile paylaşmak istememdir.
Oraya bakan arkadaşım komple kaya horoson örme diyor ve bulgular da doğruluyor. Evet büyük bir ayı kayanın tepesinde üstüne yatmış ve ayaklarıyla çevirmiş bir görüntüsü var. Kafa kısmı ise kapama gibi duruyor.

Acemi3

Yeni Üye
o_O
Karot denediler mi peki?
Daha önceki mesajlarımda bu paylaştığım kaya değil diğer acılan yani mezar olan kayada çalışmalar yoğun bu kayayı da yoklamışlar çalışmalar var. Ama diğer kayada yani mezar olan kayada delikler tahminim karot ile delinmiş hatta bazı yerlerinide patlarmışlar bariz belli.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Yeriniz güzel, mezarlarında güzel olduğunu düşünüyorum, açılmış mezar dediğiniz yerin resimlerini paylaşınız, bakalım ne tür mezar, hangi yöntem ile kapatılıp, nasıl bir yol izlemişler, yeriniz ile fikirler sunabilir, açık taraf nereye bakar, kaya içi yontma mı ,ön taraflarında mıcır yoğunluğu varmı, .... gibi