Kaya mezarı ve bölge

deli firat

DOĞACI
Kardeş burası çok müsaid görünüyor kaya mezarı için iyi bir araştirma yapmak lazım o acılan mezar tek degildir orda selametlen

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 167361burayı 10 veya 20 metre geriden girişi alarak resimlemeliydin bunlar sıralı olması gerek bide güneşi hesap et ona göre araştırma yap sabah güneşi girişe yansıması önemli her mezarın veya her malın bi güneş ve yön hesabı vardır bilgiyi sunmak bulmak kadar önemlidir mezarın yapısını veya yapılcak taşı bile seçmeleri özeldir burda biz olmadığımız için iş sana kalıyor mezarın girşini hesaplayarak güneşi hesaplayarak taşlarda tokmakla veya çubukla boşluk bakarsan olayı çözersin ben çubuk diyorum sen yinede tokmakla bak bazı taşların altında çatlaklar ve boşluklar olacağından bazen çubuk yanıltma yapabilir tokmakla baktın boşluk var işi daha kolay halletmek için sal bir delik kafi hemen anlarsın zaten saygı vede sevgilerle bazen herkes bilgi vermez veya açıklamaz ama ne dersem yaşanmışlık varsa onu derim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kaya mezarda olsa isaretler ve iscilik olur.
Biraz da isaret calismasi yapmakta fayda var.
Alan guzel.
Calismaya, emek harcamaya deger.

Pscyhe

Engellendi
Ekli dosyayı görüntüle 167373

Benim dikkatimi burasi cekti guzel bi yer..yuvarlak tas kasa olabilir..alttaki yer girise benziyor..arkadaki kayalik resim buyutunce dagiliyor isaret olabilirmi...yerin cok guzel bol bol mezar olmasi lazim burda.yapulacak tek sey bosluk ve degerli tespiti yapildiktan sonra giris tespiti yapilip isleme baslanmali...ustten islem yaptik yapiyoruz diyorsunuz girisi yön hesqplamasi yaparak tespit ederek acmaya calisin ustten girmek bu gibi yerlere hem zaman hem emek kaybi yaptirir

Usame

Member
mayhem usta işaretlediğin yer tam iki kaya birleşim noktası açılmış kaya mezardada var oranın aynı bizi bu Kaya’ya yönlendirende ora olmuştu ara boş çubuk çakıyoruz iniyor aşağı Hilti ile girmeyi denedik 1,5 mt fln tık yok

Usame

Member
mucit usta dediğin gibi resimleri uzaktanda çekerim girişi söylediğin gibi bakacağım

Usame

Member
Bu noldu nere demiştiniz usta

Birde bunun sağ arka dikdörtgen şekil nerde göremedim de