Kaya mezarları [mezarlık alanımı?)

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çoğu yerin çok taahrif olmuş veya edilmiş insani vede doğal hırpalanmış 1 yer

Renix

Bilgili Üye
yer olarak sürekli rüzgar alan ve yukardan gelen sular yıpratmış insan eli degmişmi bilmyorum yer çok sapa gözdn uzak 1 yer ben bu yaşıma kadar ilk defa gittim sayılır oda sote yerleri kontrol ediyorum :)
çoğu yerin çok taahrif olmuş veya edilmiş insani vede doğal hırpalanmış 1 yer

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Renix burası kesinlikle doğal değil .Burasının arka yüzünü göremiyoruz eğer ki aynı şekilde kayalık devam ediyorsa güzel sonuçlar alabilirsin.Burda şu an görünen bir kapama olayı var gittiğinde araştır burayı.Belki bidaha düşersin :zuhaha:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustam yer güzel bir ihtimal hititlerden romaya geçtin diye düşünüyorum. Diğer bölgeye yakın olsa da işaretlerin dili değişti sanırım. Yılan kamera geldimi? Bak sana sırt çantası al dedim ama almadın sanırım. Tahta tokmakta yok. Çubuk yapmamayı da kafaya koymuşsun. Fırça ve malzemeyi de ilk bölgede bıraktın. Ama bunların tamamı bu işte şart yoksa gider çeker gelirsin başka birşey yapamazsın. Bu bölge de hoşuma gitti. Bence artık bir yeri sonuca ulaştır ve donanım için cepte para lazım. :) X yaptığım yerlerde boşluk bak

Ekli dosyayı görüntüle 137538

Renix

Bilgili Üye
toyalp ustam diger yer çok meşakkatli ustlardan anladıgım burası hem daha sote hemde kırıp dökmede tarihi zarar çok az olur diye düşünmekteyim şimdi alta 3 -4 tane resim koycam sanırım define alememin en çok görmk istedigi oyma :)

burayı sadece görmek acabamı diye gitmiştim ama görüncede en azından yüzeysel fotolayım dedim daha çok dikkatimi çeken yerleri fotoladım fotoda en büyük eksigimde boyut olayını belirtecek 1 obje kullanmamam bunuda düzeltecem olurda 1 şey bulursam ilk definesohbeti görecek umarım görürüz :)

Renix

Bilgili Üye
eyvallah toyalp ustam emegine saglık döktürmüşsün valla ,not alıyorum detaylı resim çekecem o özelikle bahsettin kayada çok sayıda işaret var ama vakit az oldugu için geç gitmiştim bazı yerleri es geçtim mecburi. Tekrar gidecem yarın hava müsait olursa bakarım dedigin yerlere

Renix

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam şu fotoya bi bakarmısın toyalp usta uzmanıdır dedi para mezarı dermişsiniz hemen bu sayfada işaretlemiş toyalp usta

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam şu fotoya bi bakarmısın @toyalp usta uzmanıdır dedi para mezarı dermişsiniz hemen bu sayfada işaretlemiş toyalp usta
Bu işaret para mezarı demez. Sayısı az.
Ya mezarlar silsilesi veya eşkiyanın tamamlayıcı işaretlerinden.
Yakınlarına ve diğer yüzlerine de bakmak lazım: Başka ne var?
@ÖMER HATTAB ustamız eşkiya işaretlerinde çok mahir.
Konunu görür şimdi, müsait olunca bakar. Onun işaretlemesi ile daha da netleşir.

kıymetli ustam,
anladığım kadarıyla zamanın müsait.
Çok azimlisin. İnşallah sana da nasip olur.
her şeyin vakti saati var.

işaretleri görebiliyorsunuz, farkı farkediyorsunuz.
geriye bence 2 önemli iş kalıyor:
1- Tahta veya plastik tokmak kullanıp ses analizi yapabilmek.
(Çoğu kimse basit zanneder, asla basit değildir.)
2- Çubuk kullanıp boşluk bulmak, derinlik alabilmek ve en önemlisi değerli maden tespiti yapabilmek.

Bu 2 husus sizde tekamül etmiş olsaydı, bu araziyi 2-3 saatte çözerdin.
Tavsiyem bu olur.

Renix

Bilgili Üye
@BulursamKader25 ustam detaylı fotoya gidecem dikkatinizi çeken yer varsa oralarıda çekerim,bu kayanın detaylı fotosunu çekecem zaten .çubuk denemelerni yapıyorum bakalım ,tokmak olayında burda 1 sıkıntı var oda kayadaki deforme yüzünden katmanlarda çatlaklıklar var o yanıltıyor ama etkilimi evet etkili ,işaretlerin birçogunu ezbere aldım ama bendeki sıknıtı henüz birleştirme yapamıyorum yani oyma var kanal var ama yanında birde kartal yada aslan figürü var kafam karşıyor o zamanda size soruyorum dogal olarak.

@ÖMER HATTAB ustamda emegini esirgemez herhal :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim maşallah zaman senden ve mekan senden yana. toyalp ve BulursamKader25 usta zaten gerekenleri yazmış. Aşağıdaki resimlerde dikkatimi çeken yerleri işaretledim. Gözüme iki tane orjinal kalp takıldı. Anlamı tehlikedir yada bayan mezarı der. Çünkü senin bölgede benim bölgeler gibi aşırı yosun yüzünden orjinal işaretlerin kaybolmaya yüz tutmuş. İnşallah bu bölgede muvaffak olursun.

Ekli dosyayı görüntüle 137670

Ekli dosyayı görüntüle 137673

Ekli dosyayı görüntüle 137674

Ekli dosyayı görüntüle 137675

Ekli dosyayı görüntüle 137676

Ekli dosyayı görüntüle 137677

Ekli dosyayı görüntüle 137678

Ekli dosyayı görüntüle 137679

Ekli dosyayı görüntüle 137680

Ekli dosyayı görüntüle 137681