Kaya nasil açilir??? Tecrübeli ustalarimi bekliyorum

carsambali

Bilgili Üye
SEVGİLİ USTALAR SEVGİLİ ARKADAŞLAR herkese saygı ve selamlar....kireçkaya yada normal kaya en kolay,enbasit ve sessiz yapmak gerekiyorsa en sessiz nasıl ve negibi malzemelerle açılır.tecrübe ve fikirlerinizi rica ederek bekliyorum.detaylı ve faydalı paylaşımlar olur inşaallah. @BulursamKader25 kazama Turko mayhem timur964 Kullanıcı Pscyhe ragıp S:W:A:T

Son düzenleme:

S:W:A:T

Editör
Kaya mezardan mı bahsediyoruz ? Yoksa büyük bir kayayı ortadan kaldırmayımı düşünüyorsun ? carsambali

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Dostum bunun için akfil kullananlar oluyor. İnternetten vidyolarına bak. Patlama sesi çıkmıyor fakat kırılan taşın sesi ve tozu illaki yükseliyor. Bunun kullanılması kanunen yasaktır. Kayada horasan varsa durum değişir. Bunun için bazı tarifler vardır. Güzel bir iksir hazırlayıp üzerine dökersen en azından yumuşar. :)

Sevgiler.

Editör
poseidon2023 Buyur ustam bir iksir tarifi alalım senden :) Yılların birikimiyle sen nasıl başa çıkıyorsun büyük kayalar ile ..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
SEVGİLİ USTALAR SEVGİLİ ARKADAŞLAR herkese saygı ve selamlar....kireçkaya yada normal kaya en kolay,enbasit ve sessiz yapmak gerekiyorsa en sessiz nasıl ve negibi malzemelerle açılır.tecrübe ve fikirlerinizi rica ederek bekliyorum.detaylı ve faydalı paylaşımlar olur inşaallah. @BulursamKader25 gurbanım tecrübeli arkadaşları bilirsiniz,davet edermisiniz? ayrıca sizin fikirlerinizde çok önem arzediyor.
Kıymetli Kardeşim,
En kolay dağıtma ve parçalama FİTNE ile olur. :S: Fitne ise bize asla uymaz.

Bence siz azot işini bilen birisi ile halledebilirsiniz.
İşin ehli sadece " pıııt " sesini çıkartır. Amma tatlı azotu koymak için yer açılırken ses çıkar, bundan kurtuluş yoktur.

Başka projeler düşünülebilinir. Misal bir köy yakın. İşlem yapılacak yerin çaprazında 3-5 kuvvetli havai şifek patlatılarak
Köyün kurtuluş gününe katkı sunulabilinir. Veya her köyde yaramaz havai gençler vardır. Bunlar av tüfeği ile SES fişeği atarlar.
Yeni öğrendim fişeğin içinde BULGUR varmış. Aman Yarabbi ne ses çıkartıyor, kulakları sağır eder.

Kriko-halatla çekme ihtimali yok herhalde..?

Bu konuda kim biliri bilmiyorum. Yazarlar inşallah bilen duyan gören okuyan...

ragıp

Uzman
@carsambali
ustam
görmeden fikir beyan etmek
havada kalır
hele şu taşı görme şerefine nail olsak
daha isabetli kararlar çıkacaktır emin ol

selametle

carsambali

Bilgili Üye
Kaya mezardan mı bahsediyoruz ? Yoksa büyük bir kayayı ortadan kaldırmayımı düşünüyorsun ? @carsambali
sevgili ustam mezar değil açmayı düşündüğüm,zemini kireçkaya gibi olan biryer.kireçkaya yada normal kaya enkolay çözüm yollarını siz değerli ustalardan tecrübe edinmek ve site için faydalı bir çalışma istediğim

Editör
Agamız benim gibi üfleyerek dağıtır :))
poseidon2023 Benim neler yaptığımı görünce üstüne bir sigara yapıştırmıştı :D Heralde içten , içede içini dökmüştür :) Ben çok yanlış yerden başlamışım tabi tecrübesizliğimize gelmişti ama dev kayalar ile mücadele etmenin yolunu çözdüm .. Baktımki ne yaparsam yapayım başa çıkamıyorum. Alo Jcb hattını aradım geldi takır , takır söktü bide araziyi temizlettik bizde raharladık :) Tabi sonrasın da soğuk 1 su içtik ama keyifliydi adrenalin , heyecan birde ohal süreci olduğundan hukuk kitaplarını bol , bol okur olduk ama bu işinde cilvesi bu malesef :) Sonra bir baktık ki uydudan fotoğraf çekilmiş allahtan biz yokuz :D En güzeli sevgili kardeşim sen neyi ortadan kaldırmak istiyorsan bizimle paylaş o meşhur kayanın fotosunu ve neye göre işlem yapacaksın inşallah bir kolay yolu vardır . carsambali

Editör
carsambali buraya neden işlem yapıyorsunuz ? Neye göre . Bununla ilgili bir konu var mı açmış olduğunuz . Sormamdaki amaç yanlış anlamayın boşa emek vermeyin diye .