Kaya nasil açilir??? Tecrübeli ustalarimi bekliyorum

murat76

Aktif Üye
SEVGİLİ USTALAR SEVGİLİ ARKADAŞLAR herkese saygı ve selamlar....kireçkaya yada normal kaya en kolay,enbasit ve sessiz yapmak gerekiyorsa en sessiz nasıl ve negibi malzemelerle açılır.tecrübe ve fikirlerinizi rica ederek bekliyorum.detaylı ve faydalı paylaşımlar olur inşaallah. @BulursamKader25 kazama Turko mayhem timur964 Kullanıcı Pscyhe ragıp S:W:A:T
Acemininde acemisi olarak sozumu 40 kere düşünüp 1 kere uygulayin derim.arastirmalarima göre mermer dahil tum kayaları tek bir hamlede darmadagin eden yöntem şöyle (imiş) kayanin etrafini saricak şekilde kuvvetli bir ateşle kayayi isittiiktan sonra cok hizli bir sekilde kovalarca su döküp sogutulduktan sonra tek bir hamlede kaya tuzla buz oluyor (imiş) aman diyim bu yesillik alandaki kayalar icin olmasin duz arazide yangin ALLAH muhafaza bende fikir verir oldumya ah derdime yanmayip[HR][/HR]

murat76

Aktif Üye
En hızlı sessiz yol pürmüz ile kayayı ısıtıp soğuk su ile ani soğutarak yapısını bozarsın. Bir arkadaşımın arkadaşının arkadaşının arkadaşı yıllardır bu şekilde açıyor 80 cm kalınlıktaki kapıyı 20 dk da açtı :227: bir arkadaşımın arkadaşı da görmüş tecrübeye tabidir yani reel bilgi . Açık alansa en az 3 saat ısıtılır. Kapalı alan ise yöntemleri farklı.
Turko ustan süper bir fikir aynen ALLAH razi olsun bende duydumduydu ama purmuzle degil odun yig vsvs super oldu buu

poseidon2023

Uzman
Allah iyilin versin emi he ikinizinde S:W:A:T okumayı sevmiyo destan yazıyon seninde BulursamKader25 millet ufurukcü sancak

aga sen bakma bu delilere carsambali

kirec taşı ise kısa saplı civt taraflı balta ile keserek devam edersin en sessizi yerin nasıl bir yer oldugunu bilmedimiz için bir şey diyemiyoz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
mezar değil ustam,ama alt tarafinda tünel boşluğu var,havadar yani:)

Kardaşım,
Vakit müsaitse, tünelin sağı veya solu hangisi uygunsa 3 metre geriden 45 derece açı ile yandan girebilirsin.
Çökme derdin olmaz. Derinlik çok fazla değilse asıl yere de aynı usül doğu cephesinden uygulanabilir.

Feda

Bilgili Üye
Kıymetli Kardeşim,
En kolay dağıtma ve parçalama FİTNE ile olur. :S: Fitne ise bize asla uymaz.

Bence siz azot işini bilen birisi ile halledebilirsiniz.
İşin ehli sadece " pıııt " sesini çıkartır. Amma tatlı azotu koymak için yer açılırken ses çıkar, bundan kurtuluş yoktur.

Başka projeler düşünülebilinir. Misal bir köy yakın. İşlem yapılacak yerin çaprazında 3-5 kuvvetli havai şifek patlatılarak
Köyün kurtuluş gününe katkı sunulabilinir. Veya her köyde yaramaz havai gençler vardır. Bunlar av tüfeği ile SES fişeği atarlar.
Yeni öğrendim fişeğin içinde BULGUR varmış. Aman Yarabbi ne ses çıkartıyor, kulakları sağır eder.

Kriko-halatla çekme ihtimali yok herhalde..?

Bu konuda kim biliri bilmiyorum. Yazarlar inşallah bilen duyan gören okuyan...
BulursamKader25 ustacım sistem yine aynı barut atesleme vs.tek fark sacma yerine bulgur vs konması.bu amaçla hem istenmeyen kazaların onune gecilmekte hem de dogal hayata yemleme yapılmakta.saygılar...

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
resim var mı.?

carsambali

Bilgili Üye
güzel fikirler ve paylaşımlar için teşekkürler ustalarım arkadaşlarım.yine de hertürlü fikirlere açıcığız,tecrübeli olanlar buyursun meydana ki,benim gibi tecrübesizler büyüklerinden bişiler öğrensinler.iyilik yap denize at,balık bilmez ise,haalık bilir :4: