Kaya üzerindeki çoklu oymaların çözümü

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Gecen gunku konu tümülüs suphesi olan alan....bu kayanin onunde yukari dogru tunel olabilir kontrol edilmesi gerekir birde guneybati kismina bakin diye fikir sunmustum..mezar ariyosaniz vene ayni fikirdeyim surulmus alan isaret kalmamistir siz bu alanda derey inmeden egimli alandam baslayarak mezar bosluk aramaya bakin

Jookerturk

Bilgili Üye
OsiriS ustam Yeşil olan alana bakmamız gerek o zaman. Sarı ile işaretlediğim alana bakmaya gerek var mı?
Ekli dosyayı görüntüle 210078
Gecen gunku konu tümülüs suphesi olan alan....bu kayanin onunde yukari dogru tunel olabilir kontrol edilmesi gerekir birde guneybati kismina bakin diye fikir sunmustum..mezar ariyosaniz vene ayni fikirdeyim surulmus alan isaret kalmamistir siz bu alanda derey inmeden egimli alandam baslayarak mezar bosluk aramaya bakin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Kanaatimi soylemek istiyorum.
Bu oyuklar mezarla alakali degil.
Yon ve mesafe veriyor.
Yer altindaki odanin icine ne konduysa bu kayanin uzerinde isaretlendigini dusunuyorum. Muhtemelen bir metal deposu.
Metal -maden-isaretlerini googleden bak.
Bu isaretlerden birisini o kaya uzerinde gordun mu? Hatirlamaya calis.

Kolay gelsin.

Jookerturk

Bilgili Üye
OsiriS ustam geçen gün kazama ustamızda aynı tahminde bulunmuştu. Yapının şekline bakınca benimde aklıma tünel olma ihtimali geliyor. Eğer bu tepe Hüyük ise; Hüyük için yapılmış tünel olur mu? Bazı ustalarımız tümülüs değil diyor.
Ekli dosyayı görüntüle 210079
Biraz yukarıda bulunan devasa olan hüyüğün üzerinde bulunan yapılar; Ekli dosyayı görüntüle 210080
Hüyüğün yapısı daha büyük olmaz mı? Benim tümülüs dediğim yer hüyüğün çeyreği bile değil. Hüyük civarında binlerce kemik ve küp parçası mevcut. Alttaki tümülüs alanda bir tek parça küp veya kemik parçası yoktur.

Ayrıca tümülüs dediğim alanın üzerinde bazı yapılar mevcut bunların derinliği ne kadar bilmiyorum;
Ekli dosyayı görüntüle 210081

Jookerturk

Bilgili Üye
[h=1]@Kamhi Leonard[/h]Ustam sizin görüş ve yorumunuz ne olur acaba?

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Isaretledigin alanlara bakmakta fayda var..son ekledigin resimdeki siyahla cizili alan ve hemen on tarafini duausnmustum ben birde guneybati kisminda giris bakin.kup kiremit parcalari yoksa tumulus olayindan suphelenebiliriz tabiki sekli ve şemalide onemli..birde tam karsidan uzaktan resmi varmi tamamen bi gorup karar verelim..mesela soylede bi oneri olabilir tepede bosluk tespiti yapmaya bakin o zaman netlesir hersey

Jookerturk

Bilgili Üye
Uzaktan görünüm.
Ekli dosyayı görüntüle 210087

Isaretledigin alanlara bakmakta fayda var..son ekledigin resimdeki siyahla cizili alan ve hemen on tarafini duausnmustum ben birde guneybati kisminda giris bakin.kup kiremit parcalari yoksa tumulus olayindan suphelenebiliriz tabiki sekli ve şemalide onemli..birde tam karsidan uzaktan resmi varmi tamamen bi gorup karar verelim..mesela soylede bi oneri olabilir tepede bosluk tespiti yapmaya bakin o zaman netlesir hersey

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Guzelmis birde yanlis hatirlamiyosam cevresinde binalar vardi galiba.ben gene ayni fikirdeyim yerlesim alani var ama tespit yapilabilir uzerine cikip olabiliyorsa cihaz yoksa oyi bir cubukcuyla bosluk tespiti yapip altta ne var ne yok tespit edilebilir.ayrica etrafinda dolasarak her nokta koontrol edilirse giriside bulunabilir

Jookerturk

Bilgili Üye
Çevredeki binalar tanıdık OsiriS usta. Hafta sonu kapsamlı bir çalışma yaparım. Burası sit alanına girmiyor. Sit alanı olan bölge üst tarafda ki Hüyük.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ne guzel iste burayi gormediler incelemediler galiba uyanmadan koruma altina alinmadan hemen tespit yapmaya bakin bence.oncelikli isiniz tespit olmasi lazim.isciligi zor alan tespitinizi yapin sonradanda plan proje isine girip hesaplamalarinizi yapin o zaman calisma islemi daha verimli olur