Kaya üzerindeki çoklu oymaların çözümü

Jookerturk

Bilgili Üye
jeolog ustam öncelikle merhabalar,
kusura bakmayın rahatsız ettim.
Merak ettiğim bir konuyu size danışmak istedim. Kocaman bir kaya parçası neden bu şekilde çürür? Civarda hiç bir kaya parçası bu şekilde Çürümeye yüz tutmamış. Aklıma tek bir neden geldi, kaya üzerinde çıkan çalı ve ağaçların köklerinden kaynaklana bilir mi? Bu tesbiti de yörede söylenen bir sözden yola çıkarak tahmin ettim sadece ‘eğer birinin evini yılmak istiyorsan, evinin dibine badem ağacı dik’ sözü. Tabi ki siz daha doğrusunu bilirsiniz. Saygılarımı sunarım.

Ekli dosyayı görüntüle 210228Ekli dosyayı görüntüle 210229

jeolog

Co Admin
Co Admin
Etraftaki diger kayalari da eklerseniz karsilastirmali olarak size merak ettiklerinizi anlatirim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Jookerturk ustam bariz işçilik var işçilik derken.. Yol açarken kayaları kenara kaktırmışlar. Onlarda kendiliğinden. Gizemli duruyor.. Soldaki topalağa gelirsek.. Dövmeyle yoğurt la. Yapılıp dama serilen tarhana topalağı. varya.. İşte o hesap.. Soldaki.. yumuşak vurduğun zaman dağılacak olan. Toplamakta. Daire içinde aldığım. Yeri. Ayıkla sök... Ama. Sağdaki. Kayalık birikintisi. Yol açmak için. Değilde doğal duruşları ise... Onların o dağallını boz usta.. Bide foto sunu yüklersen. Seviniriz.. Çünkü. 1.kural..aklında durcana.. karnında dursun.. Ben bura baktımmıyda yaa deyip. Gerivites.. Yapma.. Bol nasipler selametleEkli dosyayı görüntüle 210261

Jookerturk

Bilgili Üye

Jookerturk

Bilgili Üye
Değerli üstadım bu işaretlerin yönünü nasıl tayin edebiliriz? Yarın alana gideceğiz.

Kardasim,
Kanaatimi soylemek istiyorum.
Bu oyuklar mezarla alakali degil.
Yon ve mesafe veriyor.
Yer altindaki odanin icine ne konduysa bu kayanin uzerinde isaretlendigini dusunuyorum. Muhtemelen bir metal deposu.
Metal -maden-isaretlerini googleden bak.
Bu isaretlerden birisini o kaya uzerinde gordun mu? Hatirlamaya calis.

Kolay gelsin.

Mal bulanındır

Kayayı çok mıncıklamışlar.. Gömüyü bulamayınca.. Öökesini. Kayadan çıkarmış. Temizliyor ayaana yakmış.. Şimdi bukadar eziyete.. Söylermi Okaya. sana yerini.)))). Üst işaretledim, yerde test olumlu olursa.. Ne alaa bence boş değil.. Bol nasipler selametleEkli dosyayı görüntüle 210410

Jookerturk

Bilgili Üye
En temiz işçilik bu kayada ki oymalar.
Araziyi yakanı bulsam o ateşe onu da atarım. Binlerce hayvan var içinde.

Kayayı çok mıncıklamışlar.. Gömüyü bulamayınca.. Öökesini. Kayadan çıkarmış. Temizliyor ayaana yakmış.. Şimdi bukadar eziyete.. Söylermi Okaya. sana yerini.)))). Üst işaretledim, yerde test olumlu olursa.. Ne alaa bence boş değil.. Bol nasipler selametleEkli dosyayı görüntüle 210410

Mal bulanındır

Jookerturk üstad o kayanın solundaki simetrik. Kesilip. Birleşmiş.. İşçilik ne amaçla olur.. Kamufle ve yapıyı tamamlamak için.. İşte o kaya. arkasındaki yükseltinin.. içindeki.mezarlığı.tamamlıyor. OsiriS in. Tarzda. Bi ar-ge yap mekanda çalışmak serbestse.. O alanı çubukla tara boşluk hissettiğin yerin taslağını çıkar.. Sona. 120.130.cm ucu sivri. Kafası T. Şeklinde. Sağlam demirle.. Üstten çakaçaka.. Tavan taşı ara. Çakarken sertliği denk gelip. O demir zıplayınca anlarsın tavanı bulduğunu..

jeolog

Co Admin
Co Admin
Paylaşmış olduğun kayaların hepsi doğal, fazla aşınma yaşamamış, sedimenter (çökel) oluşmuş kayaçlar. Horasan ve işçilik yok. İlk paylaşımını yaptığınız kaya da benzer şekilde doğaldır.