Kayada istavroz işareti 1 mt sağinda haç işareti ve yazilar

takoz_07

Member
görmeyen üstadlarım için yazıyorum bi bakarmısınız

takoz_07

Member
28karayel28 ustam diğer kayadan farklı sarı renkli kayanın çoğu yerinde murj izleri var dediğiniz gibi resimde görüldü üzere renk ve kaya yapısıda farklı yorum için teşekürler bi sorum olacak boşluk tespiti nasıl yapacam diklemesine saygılar

28karayel28

Moderatör
Moderatör
28karayel28 ustam diğer kayadan farklı sarı renkli kayanın çoğu yerinde murj izleri var dediğiniz gibi resimde görüldü üzere renk ve kaya yapısıda farklı yorum için teşekürler bi sorum olacak boşluk tespiti nasıl yapacam diklemesine saygılar
Kardeşim bu kaya buraya kapatmak amacıyla konulduysa bir bütün olarak değilde, çeşitli kayaların bir araya getirilerek konulmuş olabilir. Onun için tokmak türü araçlarla boşluk aramak, kayanın birleştirilmesi esnasında kalan kısımlarının çıkaracağı ses yanıltıcı olacaktır. Bence en garantili yöntem kayanın en zayıf yeri bulunup kaya patlatıcı akfil ile ufak bir pencere şeklinde yer açmaktır. Lakin son derece dikkatli olunmalıdır. Herşeyden önemlisi canımızdır.

hakan222

Member
Slm ustam büyük ihtimalle kaya mezarın var .. 7 basamak merdiven demişsin bunlardan küçük olanda bir işaret varmı inceledinmi .. merdiven den çıkınca yada hemen inişte oyma varmı . KAYa Mezarınin uzakta olduğunu sanmıyorum Çubuk kullanmayi iyi biliyorsan bulabilirsin . İSTAVROZ .. İşareti oranın tılsımlı olduğu gösterir dikkat edin kolay gelsin ...

takoz_07

Member
yorumların için teşekürler deniyecem saygılar

takoz_07

Member
teşekürler merdivenler belli belirsiz ustam ama 7 adımla yarım ay şeklin yukarı çıkıyor küçük büyük olarak belirsiz merdivenler işaret olarak ta incelemedim.ama bi ustam demiştiki 7.basamak senin giriş yerin oradan gireceksin fotograflarda da var arkadaşın ayağı görünen foto ..ben çubuklara fazla inanmıyorum nereyi düşünürsen oaraya götürüyor :) yorum için teşekürler

takoz_07

Member
Tekrardan herkese günaydın..uzun süre sonra resimlediğim yere gitmek dün e nasip oldu.üstadların söylemiş olduğu yapmam gerekenleri yaptım.güzel sonuçlara ulaştım.
@28kareyel28 üstadım gösterdiğin yerlerde boşluk (çekiçle) aradım ama sağlam kaya yeni işaretler buldum.
haç işaretin altın işaretler.bu işaretlerin hemen sağında bir el girecek şekilde oyma oymanın içinde bir parmak gireçek şekilde altlı üstlü delik
bu işaretler uğraşırken hemen önündeki kayanın üstünde bir işaret daha gördüm onunda fotolarını paylaşıyorum.yorumlarınızı beklerim şimdiden

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Paylaşmış olduğun yeni fotoların birbirine çok karışmış bir şey anlaşılmıyor,yada ben anlayamadım,anlayan ustalar yorum getirecektir. Yerine gelince,kaya mezarların var, zor bir yer, sabır ,emek, zaman,maddiyat ve iş gücü gerektirir,fotolarını bu tür karmaşık yerlerde uzaktan çekmeye gayret et ,işaretlediğim yer doğalda olabilir tokmakla sonuç alınamaz teknoloji gerekmektedir. Merdivenler önemlidir indiği çıktığı yerlere yoğunlaşın bu alanlar önem arzeder, merdivenler zamanla tahrip olmuş olabilir veya herhangi bir sebepten, mezarların zemin altı değil, kaya içlerinde olduğunu düşünüyorum. Saygılar sevgiler