Kayada istavroz işareti 1 mt sağinda haç işareti ve yazilar

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nike air max ivo :)

man_correct

Bilgili Üye
Hacinnn çizildiği kaya krec tasi kaya mezarları mahsenler genelde çabuk işlenen krec tasi kayalarına yapılır benim gördüğüm hacin olduğu kaya ve ona benzer hemen yaninda varsa cevrende direk onlara odaklan yuvarlak içinde hac zaten finishi gisterir girişin orda iyi bak

takoz_07

Member
yorumunuz için teşekürler öncelikle üstadım..yazı okuya bilen varmı önce onu merak ediyorum..bu kayanın önünde (4adım)ufak kayalar mevcut resimlerde var sağ alt köşesinde oyma var sizce ne olabilir
Ekli dosyayı görüntüle 192912yazıların üzerini siyah boya ile geçmeye çalıştım mavi daireye aldığım yer ana kay yapısıyla çelişiyor gibi geldi bol şans

takoz_07

Member
kireç taşı değil üstam fakat oresideki bölge diğer taşlardan farlı renge sahip...resimlerde bu taşın ön kısmında 4adım uazaklığında kaya parçası var sağ alt köşesinde oyma var mahsen işari şeklinde onada bakarmısın saygılar
Hacinnn çizildiği kaya krec tasi kaya mezarları mahsenler genelde çabuk işlenen krec tasi kayalarına yapılır benim gördüğüm hacin olduğu kaya ve ona benzer hemen yaninda varsa cevrende direk onlara odaklan yuvarlak içinde hac zaten finishi gisterir girişin orda iyi bak

takoz_07

Member
teşekürler arkasında nasıl boşluk tespiti yapacam bilmiyorum ..

takoz_07

Member
Turko hocam saygılar büyük hacın anlamıyla ilgili birşey hatırladınızmı :)

Archeologist

Member
Bölge neresi bilmiyorum ama Bulduğunuz haç sembolü haçlıların katolik haçına benziyor. Önemli bir komutanın yada kralın deilse uğraslar sonucu çok bir şey elde edemeyebilirsiniz.