Kayada iz gören?Kare oymalar,ayak izi, yuvarlak oyma taş yorumlarınız?

Coins

Member
Bu fotoda eksik bir şey var. Direk oda ya da mezar yeri dibinde, yanında, önünde, arkasında demiyor.
Burada yapılması gereken taşın üstüne çık, açık olan tarafa doğru bak. 50-60 metre uzaklıkta büyük kaya yapısı olmalı. Tam ölçüsünü taşın uzunluk olan tarafı belirler. Büyük kaya yapısında açık olan bir yer var ama şu taşında dibini görseydik de ne olduğunu daha güzel söyleseydik. Bu taşın dibinde bir işaret var temizlersen görürsün ama dikkat et sende çizme.. :)

üstadım dediğini yaptım 50 mt ilersinde bi haç ve taşın üzerinde oluk var su oluğu ——- bu şekilde uzun ne yapmalıyım?
Selametle..

Coins

Member
Üstad birde bu taşın en altında kısa bi oluk var

Coins

Member
Bu fotoda eksik bir şey var. Direk oda ya da mezar yeri dibinde, yanında, önünde, arkasında demiyor.
Burada yapılması gereken taşın üstüne çık, açık olan tarafa doğru bak. 50-60 metre uzaklıkta büyük kaya yapısı olmalı. Tam ölçüsünü taşın uzunluk olan tarafı belirler. Büyük kaya yapısında açık olan bir yer var ama şu taşında dibini görseydik de ne olduğunu daha güzel söyleseydik. Bu taşın dibinde bir işaret var temizlersen görürsün ama dikkat et sende çizme.. :)

Selametle..

bu taşın 50 adım ilerisive bu kaya var ve üzeri Ekli dosyayı görüntüle 188933

buda aynı kayadaEkli dosyayı görüntüle 188934

bunlarda çekebildiklerim
Ekli dosyayı görüntüle 188935

Ekli dosyayı görüntüle 188937

ByYuAnS

Member
Coins heh şimdi oldu kardeşim.

Bu kayanın altında aradığın yer. Ama işçiliği de malzemesi de kolay birşey değil bilgin olsun. Taşında yanındaki ağaçların birinde ufak hediyen var. Fotoda sanki 2 ağaç görünüyor ama 3 olması gerekli idi bilgin olsun.

Coins

Member
@Coins heh şimdi oldu kardeşim.

Bu kayanın altında aradığın yer. Ama işçiliği de malzemesi de kolay birşey değil bilgin olsun. Taşında yanındaki ağaçların birinde ufak hediyen var. Fotoda sanki 2 ağaç görünüyor ama 3 olması gerekli idi bilgin olsun.

Gece tam hatırlamıyorum ama yanlış olmasın 3 ağaç vardı. Ağaçların altında mıdır hediye nasıl bakmalıyım?son olarak işaretlerin anlamları nelerdir? Özellikle şu çatı gibi olan ı çok merak ettim?

Nil

Engellendi
dörtgen kılasik stel nişi, diğer geri kalanlar doğal

Nil

Engellendi
stel antik mezarların mezar taşıdr , tıpkı bizim günümüzdeki mezar taşları gibi, antik dönem mezar stelleri ( mezar tası ) yazılı bazzende kabartma süslemeli olur. bu taşlar ya düz duvar kayalara eklenir yada zeminde dik duracak şekilde konumlandırılırdı, sizin dörtgen oyma bu mezar stel (mezar taşı ) nın içine yerleştirildiği bir yerdir bu yere de (stel nişi) denir
@Nil hanım stel nişi nedir? Çok yeniyim biraz aydınlatırsanız?

amuzak

Member
15 gun olmus konu acilali yaptiginiz islem nedir acaba ? ne asamadiniz neler yaptiniz aciklarmisiniz ? burda sadece mesajlami ugrasiyorsunuz ?

Son düzenleme:

Coins

Member
stel antik mezarların mezar taşıdr , tıpkı bizim günümüzdeki mezar taşları gibi, antik dönem mezar stelleri ( mezar tası ) yazılı bazzende kabartma süslemeli olur. bu taşlar ya düz duvar kayalara eklenir yada zeminde dik duracak şekilde konumlandırılırdı, sizin dörtgen oyma bu mezar stel (mezar taşı ) nın içine yerleştirildiği bir yerdir bu yere de (stel nişi) denir

Yanlış anlamıyorsam bu taşın altı mudır aradığımız yer?