Kayadaki isaretler

Murat36

Member
O kayalarin altinda diyorsun yani usta direk kazılı yerden kayanın altına mı girsem yoksa kayaları ala ala tepeden girsem derin veya zahmetlimi olur kaya alta devam ediyorsa 1 buçuk metre daha orası değildir demi

Murat36

Member
Anladim dikdörtgenin üstünde kapartma oyma belli değil o zaman

Ares-xl

Aktif Üye
Fotografi telefonuma indirdim ve buyuttugumde gordum .kus guvercin ve bu kadinin zengin oldugunu ziynetleriyle birlikte gomuldugunu gosterir.dikdortgen oymalar kaya mezar yada toprakalti oda mezardir.senin seklin okadar guzel bir konumda ki fazla secenegin yok .yalniz iki secenek deneyeceksin.birisi isaretin oldugu kayanin alti sivanmis gibi duruyor.orada yalnizca eline bir tas al ve bosluk tespiti yap. Eger bosluk sesi gelmiyorsa isaretin hemen onundedir girisi.ya kayanin altina dogru yada direk asagiya dogru .ama oda seklinde oldugu icin direk insende kapaga denk gelirsin.iyi bir mezar,ihmal etme

Murat36

Member
Isaretin oldugu kayaya 1 metrelik çubuk hilti salladim kayada boşluk yok büyük bir ihtimal önünde ki düz kayanin altı kaliyor derinliği ne kadar dır üstad bide kayanin sol tarafi dibi içeri dogru girer gibi oradanda şüpheleniyorum ordan kayanin içine altina giriş olabilir die ama kuş bu tarafa baktigi icin kararsiz kaldim

Ares-xl

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 133344pembe ok ile gosterdigim yerde bosluk bi bak .eger yoksa sariyla cevirdigim yerdedir oda giriside sariyla iyice boyadigim yer.cunku orada cokme var .topragin rengide farkli .mezar uzakta degil .allah isini kolaylastirsin insallah

Murat36

Member
Pempeyle gösterdiğin yere 1 metrelik cubuk 'la deldim orada bosluk yok tek ihtimale düştü o zaman yardimlarin için çok saol usta nasip olurda ben ekmek yersem burdan seni bulurum EYW

neo006

Yeni Üye
kardeş mezarın yeri çok güzel ama horasan dediğimiz yapının içindeki yumurta akı yıllar geçtikçe küflenir ve sertleşir kayadaki bu eklenti yerini sirkeli suyla tespit edebilirsin..

Ares-xl

Aktif Üye
Aklın yolu birmis.attigin yorumu kendi yorumumdan sonra gordum :) aynen ustam ..geriye tek secenek kalir. Oranin tam önü .mezar derin degil .allahim yolunu acik etsin .

Murat36

Member
Kayaya mı dokucem nasıl tespit edebilirim.

palaks

Aktif Üye
horosan olabilir dediğin yerelere porçöz dök köpürürse horosandır rastgele