Kaybolan Tavuk ve Civcivleri

Afrasiyab

Member
Tavuk Civciv Şifrelemesidir. Bu Konuda Bayada Ustadırlar. İşaret Biyere Kaybolmaz Işık olayı Belki Doğru Olabilir. Yakın Çevresinde Müjdesini Bulursun Lakin Asıl Mal 500 Metre Civarındadır Geçmez 500 Metreyi...
tavugun gagasının baktıgı yönü hatırlıyor babam. zirveyi gösteriyor. ve orada da kayalık alan var. Ama 350-400 mt mesafe oldugundan dolayı bana pek tutarlı gelmemişti. Resimde üzerinde durduğum yer tavugun gömülü oldugu kaya var ve karsıda kayalık zirveyi görüyorEkli dosyayı görüntüle 115563

ÖMER HATTAB

Editör
@Afrasiyab
kardeş elinde somut hiç bir veri yok
tavuk işareti kaya mezarıdır
o da kolay kolay kaybolmaz
babanız yanılmasın?

Afrasiyab

Member
Resimlerde gördüğünüz yerde 2-5 mt yüksekliğinde kayalar mevcuttu. İşareti gördüğü kaya 3mt yüksekliğinde ve işaret ise kayanın zirvesine yapılmış yani alt kısmında değil. Dağın eteği ve ayrıca kayanın kuzey tarafına işlendiğinden uzun süreli güneş almıyor.. İşareti ortaya çıkarırsam ermeni 200000 liraya satın alacagını söylüyor. Bu mevkide tavuk ve civciv oldugunu biliyormuş kendisi..

Afrasiyab

Member
@Afrasiyab
kardeş elinde somut hiç bir veri yok
tavuk işareti kaya mezarıdır
o da kolay kolay kaybolmaz
babanız yanılmasın?
yok kardeşim babam işareti inceliyor. O esnada civcivleri saymayı düşünememiş. Koyunları cevirip bir daha kontrol etmeye geldiğinde aynı kayada bulamıyor. Hocanın birine danısıyor Hoca da o işaret sırlı demiş nasibin karsına çıkmış üstündeki değerli bir şey indirseymişssin işaret kaybolmazdı demiş. Onun üzerine babam da önemsemiyor. Bu dere mevkini ermeniye söylediğimde orada bir adet tavuk civciv oldugunu söyledi. bana risk alma dedi . 200 bin lira teklif ettti.

zaz12

Bilgili Üye
yok kardeşim babam işareti inceliyor. O esnada civcivleri saymayı düşünememiş. Koyunları cevirip bir daha kontrol etmeye geldiğinde aynı kayada bulamıyor. Hocanın birine danısıyor Hoca da o işaret sırlı demiş nasibin karsına çıkmış üstündeki değerli bir şey indirseymişssin işaret kaybolmazdı demiş. Onun üzerine babam da önemsemiyor. Bu dere mevkini ermeniye söylediğimde orada bir adet tavuk civciv oldugunu söyledi. bana risk alma dedi . 200 bin lira teklif ettti.
Doğu Anadolu da bu tür söylemleri yapanlar hepsi şebeke.Çok iyi biliyorum.Bak sen kesinlik bu adamnları o yere götürme.Yani bak adamlar gelip bakacak sonra yeri öğrenecekler kendilerinin makinaları ile gidip bakacaklar.Seni de büyü var burda diyip geçip gidecekler.Sen en iyisi kendi çabaların ile birseyler yap.gerisi hikaye .Vartoda da değil o işaret.gidilip bakıldı orda işlme yapanlar oldu ve yeri değiştirldi yani. öyle duydum.yer urfa diye hatırlıyorum.

Afrasiyab

Member
Doğu Anadolu da bu tür söylemleri yapanlar hepsi şebeke.Çok iyi biliyorum.Bak sen kesinlik bu adamnları o yere götürme.Yani bak adamlar gelip bakacak sonra yeri öğrenecekler kendilerinin makinaları ile gidip bakacaklar.Seni de büyü var burda diyip geçip gidecekler.Sen en iyisi kendi çabaların ile birseyler yap.gerisi hikaye .Vartoda da değil o işaret.gidilip bakıldı orda işlme yapanlar oldu ve yeri değiştirldi yani. öyle duydum.yer urfa diye hatırlıyorum.
kardeşim ben Vartodayım işaretin oldugu mevkiyi görecegin gibi fotografladım. Senin dediğin video olmalı o mevkide vartoda sana resimlerle kanıtlarım. Adamlar urfalı olabilir çünkü bingöl yaylalarına koyunlarını getirirler.
https://www.youtube.com/watch?v=G6Asil7sF3k

Afrasiyab

Member
https://www.youtube.com/watch?v=umGSDd92LmI
bu izleyecegin videoda Köşker baba denilen bir türk generalin mezarı oldugu söyleniyor. İki videoyu izle köşker baba yatırı mevkinin karşısıdır ayrıca köşker baba tümülüstür ama halk inancından dolayı kutsal kabul ediliyor..

Afrasiyab

Member
Nasıl oluyor da Urfa oldugunu iddia edersin anlamış değilim. Bu mevkilerin hepsini avucumun içi gibi bilirim..

zaz12

Bilgili Üye

yigitalperen

Member
arkadaşım tavukda sadece para olur. incil meryem ana ahit sandığı bilmem ne yoktur. ana para tavuk ve ya terese bakan civciv istikametien ana kayada veya altında olur. kaya yumurtayı anımsatmalı. civciv sayısınsa etrafta diz boyunda 1 okka paraları vardır. yıne kayada oalabılecgı gıbı daha kucuk kaya altında olabılır. evet defınecılerın hep aradıgı seydır tavuk ve domuzlar. ben cok dolastım ama gercegıne ulasamadım henuz. bence ne yapacaksan kesınlıkle deger

Afrasiyab

Member
arkadaşım tavukda sadece para olur. incil meryem ana ahit sandığı bilmem ne yoktur. ana para tavuk ve ya terese bakan civciv istikametien ana kayada veya altında olur. kaya yumurtayı anımsatmalı. civciv sayısınsa etrafta diz boyunda 1 okka paraları vardır. yıne kayada oalabılecgı gıbı daha kucuk kaya altında olabılır. evet defınecılerın hep aradıgı seydır tavuk ve domuzlar. ben cok dolastım ama gercegıne ulasamadım henuz. bence ne yapacaksan kesınlıkle deger
teşekkür ederim üstat..

sepetkaya

Editör
Kardeşim baban civcivler kanatlarının altında görmüş diye yazmissin yanlış hatirlamiyorsam. . Neden babanın gördüğü o kayanın altında olmasın... umarım konu gunceldir... kimsede ses seda yok. Haberini bekleriz kardeşim hayırlı riziklar dilerim.