kazı devamında çıkan horosan taşlar 12 metrede gönderdiğim taş lar kapak halinde çıkt

SEVENDAYS24

Yeni Üye
Kolay gelsin bereketli işleriniz olsun daha öncedende resim göndermiştim çalişma yapilan yerin şu an
12 mt aşağisindayiz kapama olarak resimdeki horosan kapaklari parçaladik lakin bu taşilarin
arasindan küçük parmak kalinliğinda su gelmeye başladi kayalarin arasindan önceden 50 cm de değişen
toprak şuan tamamen bu taş parçalari var kapak şeklinde kirdikça aradan su gelmeye başladi kanallar şeklinde ,
su seviyeyi gelen yeri geçmiyo ne kadar kazinirsa okadar su doluyor su tuzaği olabilirmi yardimci olurmusunuz

Son düzenleme:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Horasan’dan çok Kireç katmanına benziyor. Su ile temas halinde kaldığı İçin katman, kapak gibi dizili görülür. Tam olarak tespitiniz ne idi?
12 metre büyük bir çalışma.
Tümülüste misiniz ?

SEVENDAYS24

Yeni Üye
Biz çubuğa göre hareket ettik ilk önce roma mezarlari çikti kiremit içinde ön yüzü elleri ve ayaklar
yok iskeletlerde 6 adet mezar çikti ama çubuklar hala noktayi gösteriyor kaziliyor ama 10 cm de bir
katman değişiyordu merdivenin bitiş kisminda bi horosan tabaka daha kirdilar ondan 6 mt sonra daha
yine tabaka çikti o kazilan alani kapatir şekilde düz kapak gibi onlar kazilan yerde parçaliyorlar
o bölümü çikan parçalar bunlar

SEVENDAYS24

Yeni Üye
En son ayni parçalar arasindan su gelmeye başlamiş taşlarin arasindan geliyor ama sudan 6 metre önce daha yine horosan kapak
parçaladilar

SEVENDAYS24

Yeni Üye
Ne olabileceğini çözemediğimiz için sizden destek ve yorum bekliyorum detayli yorum yaparsaniz boş derseniz
boşuna emek harcanmasin diye yardiminizi bekliyorum

The Thing

C*
Süper Moderatör
O su debide kalacak orayı geçmeyecektir, fakat sizin işinize engel olacaktır siz gittikçe daha çok basacaktır, muhtemelen gözeyi patlattınız ve künklerle su gelmeye başladı.
Etrafta akarsu varsa suyu oraya veren kaynağı bulmanız gerekecek, akarsu yok ise yağmur suyu ile besleniyordur, pompa iş görür mü bir şey diyemeyeceğim denemek lazım.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Zeminaltında ne var ise zaten o noktada denk gelip geçmişsiniz.Tahminimce gerisinde doğal su damarlarına denk geleceksiniz.Suya dikkat .Demem o ki horasana benzetemedim ve doğala devam ediyorsunuz gibi.Hani Tümülüs olsa 12 metrede .Garip Allah zahmetinizin karşılığını versin inşaAllah.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
İlk resimdeki tuğla kiremit parçaları burdanmı çıktı? Kırdığımız dediğin mezarlaramı ait ?