Kazı yaparken 1 adet bal arısı çıktı

Karavedat

Yeni Üye
Ustalara sormadan olmaz dedim kazı yaparken 1.5 metrede baygın halde bal arısı çıktı aldım kenara koydum 5 dk sonra uçarak kazı yaptığım yerde yanında kaya icine girdi bu sizce bir anlamı varmı bu arada kazıyı sonlardik

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bal arısı toprak altında 1.5 metrede çıkmaz.
Yüksek ihtimal ile kaçırdınız. Kamhi Leonard Usta müsait zamanda bir baksın konunuza ona detaylı anlatınız.

1,5 metrede arı çıktı ve uçtu, o bölgeyi iyi kontrol trol edin çalışma esnasında çıkan uçan arı : sert bir cisimle bir tanesine vurun ölüp yere düşerse altına düşer bu ıspatlanmış, çok zaman kaybetmeden uçan arılara ulaşınız ve sistemi deneyiniz Karavedat

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bunu daha önce duymuştum arı değildir o

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
1,5 metrede arı çıktı ve uçtu, o bölgeyi iyi kontrol trol edin çalışma esnasında çıkan uçan arı : sert bir cisimle bir tanesine vurun ölüp yere düşerse altına düşer bu ıspatlanmış, çok zaman kaybetmeden uçan arılara ulaşınız ve sistemi deneyiniz Karavedat
degerli ustam ..neysee.icimde kalsin.(hinzir surat emojisi)..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Geri donmus olmasi olayi sikintili hale sokuyor.ama genede girdigi kayayi degerli testi yaparak kontrol edin derim..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bal arısı bal sarısı altın sarısı :) neden fare değilde arı? Ustam bu hususta bilgim yok lakin toprağın 1.5 mt altında arının ne işi var ? Bu işte bi iş var belli. Siz çalışırken oraya uçuş esnasında konmuş olmasın ? 1 adet demişiniz

The Thing

C*
Süper Moderatör
İşlem yapılan yer neresiydi ,kilise yada mezarlık?İlginçtir yaşanıyor bazen böyle hadiseler toprağın altından arı çıkması gibi vs şeyler. ;s

Metehan0770

Aktif Üye
Anrena Fulva adında bir arı çeşidi var, bal arısına çok benzer ve toprak altında yalnız yaşar.
Biraz araştırın, ve altına falan dönüşecek diye kıymayın hayvana, zira arılar bu dünyanın sigortasıdır.

Jüpiter1

Engellendi
1,5 metrede arı çıktı ve uçtu, o bölgeyi iyi kontrol trol edin çalışma esnasında çıkan uçan arı : sert bir cisimle bir tanesine vurun ölüp yere düşerse altına düşer bu ıspatlanmış, çok zaman kaybetmeden uçan arılara ulaşınız ve sistemi deneyiniz @Karavedat
üstadım kazı alanının 40 cm altından çıyan çıkması nedir>? attığın halde tekrar çıkması ve attığın çıyanın attıüğın toprakta kayıp olması? fikrin nedir? tılsım mı? saygılar

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bol bol sarı karınca çıktığını gördüm, ama arı ilk defa duydum ve geri kayaya girmesi ilginç olmuş, çiyan çıkması normaldir, altın varsa yer altında ısı yaydığı için soğuk havalarda hayvanlar o ısıdan faydalanmak isterler, diğer hayvan yuvaları da öyledir, toprağa açılan yaban hayvanlarının yuva etrafinda değerli tespiti yapın derim, özellikle keklik yuvası, kolay gelsin