Kesme blok tasin üstünde catalli hac ?

Şirvan

Operatör
Arkadaki örülü taşların oradan bahsediyorsan oraya başka yerden gelmiş geldiği yeri bul kardeşim

zaz12

Bilgili Üye
Bu tür taşlar çıktığı yer bir tepelik rampa yerleri olur. eğer bahçeden çıktıysa bilki bu taş taşınmış bir taş . Bu tür mezarların yerlerinde bodur ağaçlar olur. Dikenli ağaç ve meyvesi yenilir. Bu haç bir mezarın soylu olduğunu gösterir .Senin yapman gereken en eski bilenen bir su kaynağı var ise oraya yönel.

Erhan48

Aktif Üye
Ustalar bu taş 700~800 kg kafadan ,bu tasi köylü halki kaldıramamış tarlanin ortasinda durmasin diye 5~10 metre surukleyip duvar tasi niyetine kullanmislar.zaten düştüğü duvarin solunda bosluklar 10~15 metre uzaginda kalıyor. Buna benzer bi tas daha sag tarafindaki boslugun yaninda gordum sans eseri buna nazaran kenarlari cerceve gibi iyi islenmis lakin köylü kırıp duvar taşı diye kullanmış. Merak ettiğim tek sey 15~20 m2 lik bi boslukta hangi nezar cesidi vardir.bosluklari arkadasla buyuk bi titizlikle ip ile isaretledik ve donup baktığımızda her kenari 4~5 metrelik eşit sekilde bi oda şeması belirdi .hatta arkadaş pek inanmıyordu onu bile şaşkına cevirdi ard arda bulduğumuz duzenli esit olculu bosluklar.

Erhan48

Aktif Üye
Usta bu tasin bulundugu tarlada eski bi yerleşim yeri varmis ama koyluler taslarini ev yapiminda duvarlarinda falan kullanmış.

zaz12

Bilgili Üye
Bakır çubuk mı ? Pirinç çubuk mı veya başka bir metal mı ?
Boşluk alıyorsanız oraya yönelin. Bir oda şeklinde de olabilir .Yalnız fazla derin değildir.bence boşluk alıyorsanız işleme başlayın. Eğer arazi yapısında daha önceden bir kayma olduysa veya bir depremden dolayı da bu boşluğu bulabilirsin.ben rampa bir alanda olabileceğini düşünüyorum mezarın.

Erhan48

Aktif Üye
Bakır cubuk usta .buzdokabindan söktügüm bakirla buldum. :D toprak islenen bi arazi o yuzden fazla erozyon yememistir.fazka eğimli bi yer değil. Bakir cubugu test ettim calisiyor .arkadasla bnm bilmedigim bi araziye gittik boslugun nerde oldugunu o biliyordu .cubuk elimde bosluk verdi ve nokta atışı yapti.anlayacağınız cogu pahali dedektorun yapamadigini para bile harcamadigim hurda dolap bakiri yapıyor. :)))

Erhan48

Aktif Üye
Yarin konumunu fazla belli etmeyecek şekilde boşluğu iple isaretleyipp burada paylasacagim .

zaz12

Bilgili Üye
Bakır cubuk usta .buzdokabindan söktügüm bakirla buldum. :D toprak islenen bi arazi o yuzden fazla erozyon yememistir.fazka eğimli bi yer değil. Bakir cubugu test ettim calisiyor .arkadasla bnm bilmedigim bi araziye gittik boslugun nerde oldugunu o biliyordu .cubuk elimde bosluk verdi ve nokta atışı yapti.anlayacağınız cogu pahali dedektorun yapamadigini para bile harcamadigim hurda dolap bakiri yapıyor. :)))

Video izlemissin demek ki :) o zaman doğru yerdesiniz orda çalışma yap. Üzerinde dur.emeklerin ins. Boş çıkmayacak . Allah yardımcın olsun. Bol şans kardeşim.

Erhan48

Aktif Üye
Eyvallah usta hepimize inşallah. Evet aynen epeyce video izledim :)ve cok antrenman, test yaptim.sonuc başarılı

Erhan48

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 141563 köşelere kazık cakarak su hortumuyla sekillendirdim.eni 2.5 metre , boyu 5 metre. ..boslugun icine girip cubukla yokladim fotoyu cektigim tarafa dogru carpi yapiyor,diger ucunda ise "L" seklini alıyor cubuk. L neyi isaret ediyor du ? Bilen varsa bilgilendirsin.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bilmeyenler için, Çubukların L yapması; bir elindeki çubuk sabit ileriyi gösterirken diğer elinizdeki çubuğun 90 derece ile dışa doğru açılmasıdır.
Çubuk L yaptığı zaman, o noktadan bir kaç adım geri gidip sağ elinizdeki çubuğu sola, sol elinizdekini sağa alıp tekrar aynı noktaya yürüyün, bu sefer çubuklar nasıl bir şekil alıyor?

Erhan48

Aktif Üye
Usta L derken soldaki dik ,sagdaki iceri dogru bi sekil alıyor