Kıbrıs tan yardım istiyorum. Her yerde tarih yatıyor.

Kibrisdefine

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Tarih bilgim iyi fakat işaretler ile ilgili kendimi geliştirmek istiyorum .Kıbrıs bildiğiniz gibi tarih açısından çok zengin ve inanın nereye baksan iz tarih yatıyor. Bir kanal oluşturdum ve detaylı bölge bölge araştırma yapıyorum. Ve her türlü bilgiye açım.

https://youtu.be/VpgdTo14gSo

Ekli dosyayı görüntüle 217279

Resimdeki işaret yukarısında büyük antik bir taş ocağı buldum. Fakat kaçırdığını detaylar vardır muhtemelen . Yardımlarınız lütfen. Şimdiden tesekurler

Munzur

Member
Lütfen daha çok resim eklerseniz daha fazla bilgi edinirsiniz özellikle çevre resimleri....

Kibrisdefine

Yeni Üye
Video olarak kaydettim. Kusura bakmayın. Bir dahaki sefere ekleme yaparım. TesekkTeşek.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Hoşgeldiniz.
Karşıdaki manzarayıda yavaş yavaş çekersiniz bir daha ki gittiğinizde sağdan sola doğru, dikkat çeken bir yapı var mı yok mu diye.

Ekli dosyayı görüntüle 217281

Son düzenleme:

Ebu Computer

Bilgili Üye
Birincisi yerdeki sıralı delikler oradaki mezar sayısını ifade eder. Ama yerde değilde yanda olması garipti. Sonra siz dedinizki Kaya bu kayadan kopup düşmüş. O zaman mantıklı hale geldi.

Yerdeki kanallar o bölgede geçmiş zamanda zeytinyağı yada şarap üretimi için yapılmış olabilir.

Göçük olan yerler daha önce kazılmış.

Etrafta ölü çiçeği arayın.

Buradan 1000 yıl önce 2000 yıl önce yaşanmışlık olması illa sizin birşeyler bulacağınız anlamına gelmez.

Diğer yandan Kıbrıs'ın tarihi çok çok eskilere dayanıyor.

Turko

Uzman
@Turko Ustam destur verirse adreste veririz ar-ge yaparsın kafana yatan yerde.. Sen Çan işini duydunmu biliyonmu kardeşim
Nasıl arge yapacak , adada dedektör yasak define işlerinde kullanılan bütük elektronik yasak. Ben bir gece pile sınırından tellerin üzerinden sınırdan dedektör kaçırdım rum tarafına adam sokup verdiğim kordinata getirene kadar göbeğim çatladı. Bulsa ne yapacak satamaz alı koyamaz bir yerden bulup saklamak için başka bir yere gömecek. Boşuna uğraş.

saftilki

Moderatör
Moderatör
poseidon2023 nerden biliyon şurada oda var burada lahit, merakımdan sordum he,,