Kilisenin Papazını bulduk mu ?? :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
AFC ustam teşekkürler , ama bu tümülüs den birşey almak imkansız gibi bir şey , en küçüğü 8,10 metre derinlik olur , ancak paletli ile girersen bir gün lük işin var, lastikli değil bak, çevrede yaşanmışlık varsa başka şeyler bul derim, tümülüs tam profesyonel işi, kardeşim kolay gelsin

Thanatos

Yeni Üye
Tümülüslerin bekçileri değirmenlerdir, bencede zengin tarafa yönel, fakirleri rahatsız etme.

AFC

Yeni Üye
Apollon01 yani burası zor diyorsun ustam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Evet tümülüs yakınında değirmen, kilise,mezar, mezarlık ara bir iz emare vardır onları bul, onlara yoğunlaş, tümülüs de giriş tünelden olur, tünel uzun olur, tünel de tuzaklar olur , odanın kapısını açıp girmek zor ve tehlike li, gaz olur, metan gazı, değdiği yeri yakar, eser bırakır, cinconlar olur, varsa malı vermezler, kepceyle dahi alamazsınız, bunlar risk olarak var,hesaba bunlar olabilir diye katın, unutmayın, inşallah rast gelsin

Son düzenleme:

AFC

Yeni Üye
Apollon01 çok teşekkür ederim ustam gözümü karartmıştım ama değmez sanırım etrafa yönelicem inşallah

akyol

Bilgili Üye
dostum yanlış anlama ama sizi orada kil yanıltmakta daha dikkatli ve iyi bir çubukcu götürün derim ama herşey normal ve doğal görünüyor

AFC

Yeni Üye
akyol ustam boşluk ve değerli tespiti geçen sene yapıldı ama çubuklara güvenmeme ihtimalimiz var mı ? birde bu bakan abimin başka yerlerde işlemleri var

akyol

Bilgili Üye
dostum cubuklara güvenmesem ben kullanmazdım dikkat ederseniz kil sizi yanıltmasın diyorum çogu kil olan bölgede çubukların değerliyi gösterdiğini gördüm çalışmada yaptım ama sonu hüsran zaten bu hüsranlar olmasa çubuk olayı gelişmez şimdi ayıktınmı dostum

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 212641Ekli dosyayı görüntüle 212642@Pusula17 @timur964 @Apollon01 @BulursamKader25 @Malbulanındır değerli ustalar siz benden daha iyi bilirsiniz ama burada kimse yatmaz mı bence rahat gibi :) arka taraftaki uzaktaki ok zaten otoban kenarında kimsenin dokunamadığı kocaman tümülüs dikkatinizi çekerim :)
s.a.
senin konunmuydu hatırlamıyorum daha önce de yazdım orada ermeni prensi senekerim ve devamında gelen yedi ceddi yatıyor diye
ahalisinin bir ucu tecerde diğer ucu zaraya dayanırdı çok uzun yıllar yaşadılar bu bölgede
bu yakındaki tepe maşatlık olabilir yani mezarlık dediğin gibi yoğun ermeni nüfusu vardı bu civarda tehcire kadar
bir de dikine inilen merdivenler olacak bu bölgede ırmağın öte yanında 142. merdivene kadar inildiğinin videosu vardı izledim
sit alanıdır çalışma yapılamaz ama o taraf daha uygun sanki ilgilenmek için

AFC

Yeni Üye
_Mithra_ evet ustam evet delik tepenin resmine o yorumu yapmıştın yani bu resimlerde arkada görünen uzaktaki yerdi orası sit alanı ama bizim bu köy değil evet maşatlık denir buraya burasıda mı sit alanı ustam ?

AFC

Yeni Üye
akyol ustam bu konulardaki bilgisizliğime ve gençliğime ver üniversitenin son senesinde biraz macera peşindeyiz arkadaşlarla hobi olarak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...