Köpek kafası işareti mi anlamı?

sinanturk

Aktif Üye
Bölgenin 2. önemli yapısının bu kayanın içindeki mezarı olduğunu düşünüyorum. Giriş çizdiğim yerden mi,bir tüneldenmi, ön taraftan mı...? içinde değerli maden varmı bunları sizin tespit etmeniz gerekiyorEkli dosyayı görüntüle 187867
sn üstadım değerli tespiti yapabilirim ama girişin nereden olduğuna dair hiç bir fikrimiz yok sizlerden yardım bekliyoruz

alderado

Yeni Üye
Köpek dediğiniz yer bende kral tahtı ya da daha doğru tabirle koltuk taşını çağrıştırdı.

Özellikle işaretlediğim kısımlardaki tanrılarına ait olduğu düşündüğüm yüzler ve baykuş olağanüstü.Ekli dosyayı görüntüle 187868

Belki de burası o insanların ayinler yaparak, tanrılarına kurbanlar verdikleri o zamanın büyük bir ibadet yeriydi.
Konunun merakla takipçisi olacağım, ustalardan gelecek yorumlar belki de altın değerinde.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
alderado tebrikler, ayin alanı burası değil yalnız. sağdaki yer.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Usta güzel bi alandasın ama ağır işçilik gerektirir. Burda yatan mefta sıradan biri değil.
Değerli tespiti şart.
Giriş kısmına gelecek olursak onun için senin resimlemelerin ustaların fikirlerini bayan etmesini sağlayacaktır. Alanın dip kısımlarını 15 m geriden çek. Ayni zamanda alanın üstüne çıkıp 4 cepheden 15 20 m ilerisi resimlersen faydalı olacaktır.

sinanturk

Aktif Üye
Köpek dediğiniz yer bende kral tahtı ya da daha doğru tabirle koltuk taşını çağrıştırdı.

Özellikle işaretlediğim kısımlardaki tanrılarına ait olduğu düşündüğüm yüzler ve baykuş olağanüstü.Ekli dosyayı görüntüle 187868

Belki de burası o insanların ayinler yaparak, tanrılarına kurbanlar verdikleri o zamanın büyük bir ibadet yeriydi.
Konunun merakla takipçisi olacağım, ustalardan gelecek yorumlar belki de altın değerinde.
Ustalarimizin sizlerin yorumları benim için çok önemli ins ilerleme aliriz buradan paylaşırım teşekkürler

sinanturk

Aktif Üye
Ustatlarim bu bölge baykuşun baktığı çam ağacı olan bölgenin hemen arkası. Ayın alanı gibi olan yerde ikisinin arası

sinanturk

Aktif Üye
Baykuş başlıklı konunun 5. Sayfasında etrafın fotoğrafları var ustalarım

sinanturk

Aktif Üye
Bu arada elimde tuttuğum horasan sıva mi ? Tatlimsi bi kokusu var