Kral Selevkos

eagle-adler

Yeni Üye
Arkadaslar Siz sahte diyorsunuz kontrol ettirdim frankfurtta selevkoslarin mührü yada kilise esyasi oldugunu söylüyorlar kesinlikle sahte olmadigini söylüyorlar. https://www.peus-muenzen.de/

azzem

Bilgili Üye
Eğer siz bulduysanız zaten sahte değildir birde bulduğunuz yerle alakalı paylaşım yaparsanız forum sakinleri için tecrübe olur

isobrad

Yeni Üye
bana göre sahte piyasada bunun gibi yüzlercesi dolanıyor ayrıca eserdeki işçilik inanılmaz kötü buradan bile anlayabilirsiniz sahte olduğunu

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Arkadaslar elimde olan yaklasik 693 gr. Ebatlari 7x7,5x1,4
Eski yunanca yazili arastirmalardan manasi Kral Selevkos cikti. En son teknoloji cihazi Röntgenfluoresznezanalyse ile kontrol yaptirdim icerigi %92 Bakir gerisi cinko oldugu bilgisi cikti.
Anlayan arkadaslar yardimci olursaniz bu sahtemidir degerli yorumlarinizi bekliyorum.
Saygilarimla
1.Araştırmalarınız yeterli değil.
2.Yunanca 2 harf var bu sahte döküm parçasında.
3.Bu şekilde hiç bir kral betimleme yapılmaz.
4.Görseldeki kral kafası Tokyonus tur.
5.Sahte döküm üzerinde hiç bir anlamı olmayan bir yazı DACİADA. yazmaktadır.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
dakyanus ise evet iyi para eder @Trakyalı81 ustam, yaa burası insanlara doğru dürüst bilgi alış verişi yapmayeri, sahteyse sahtedir, zaten alım satım yeri değildir... saygılar
Forumun nihaî amacının farkında olanlardan biriyim üstadım.
Konuyu okudum ve farkli bir perspektiften ironi yaptım.
Selamlar..

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Arkadaslar Siz sahte diyorsunuz kontrol ettirdim frankfurtta selevkoslarin mührü yada kilise esyasi oldugunu söylüyorlar kesinlikle sahte olmadigini söylüyorlar. Startseite – Dr. Busso Peus Nachf.e.K
sevgili forum kullanicisi cok özür dileyerek yüksek müsadenizle bunu kontrol edip size bu bilgiyi veren prof.arkg. vs neyse aklına ... Bu kadarda sallamayin bari tamam define işinde pireyi deve yapmak meşhurdur ama Selefkos (Σέλευκος) imparatorluğundan bahsediyorsun yapma gözünü sevim ??
Selefkos imparatorluğu niye başka bir kralı betimleme yapmışlar acaba kendi yakışıklı kralları dururken.Bak aşağıda.

Neden kendi krallıklarına ve krallarına ait bir sureti veya simgeyi işlememişler elinizdeki döküme.Vazgeçin bu hayalcilikten.

eagle-adler

Yeni Üye
Bütün yorum Yapan degerli Forum üyesi arkadaslar hepinize yorumlariniz icin ayri ayri tesekkür ederim. Bulan ben olmadığım için forumda sizlerle paylaştım fikirlerinize saygı duyuyorum...

iskenderking

Member
Üzerindeki domuz ve çoban görseli burada sikke olarak sorulmuştu.boş çıkmıştı.obje arka yüzeyinin tamamı asitik sıvı içinde hava almadan bir süre kalmış.ikinci kez bir daha sıvıya yatırılmış.solda yılanın boyun bölgesindeki sıvının göllenme yaparak durulmuşluk izleri ve o noktada sıvının kuruyarak ince katman yapması bunu gösteriyor. önem arz eden başka nokta arka yüz yılan boyun bölgesindeki sahte patin pul yapmış.dökülecek kabuk görünümünde olması düşündürücü.gerçek patini el ile kolay kolay silemezsiniz. sağdaki yılanın ağzına keski vurulmuş.ayrıca ön yüz hale üstü taçlı kral betimi çok basit.burun krala yakışmamış.kısaca sahte.boş işler.
Tam ben diyecektim ki.. sahte yorumuna aynen katılıyorum ..çok net ifadelerle noktayı koymuşsunuz üstat..