Kudret kale tam olarak nerede

eskia26

Member
hocam batı karadeniz derken izmit istanbul kırklareli hangisi. en batı kırklarelimi bence bu olabilir. yıldız dağları yakınlarıysa buradır. burası en büyük ihtimal ben bursa bölgesinde olabilir diyom değilse rotayı değiştirelim.
3 aslan,3 ffil,1 tilki,1 kablumbaga,2maske.2 insan selüliti,1 domuz,1 ayı,1 kral resmi,1 papaz resmi,1kurt,1 kurttan dağ,3 selale.1 öküz,1 maymun....bulamadığım topal ayı,ama buldugum pencesi....şaka değil ha....vallah hepsi aynı yerde buldum....9 basamak,5 basamak,1 balık,1 dolunayişareti,3 oda i,şareti,1 üçgen,1 kare oyma....daha aklıma gelen bunlar.gerisini sen düşün..

eskia26

Member
3 aslan,3 ffil,1 tilki,1 kablumbaga,2maske.2 insan selüliti,1 domuz,1 ayı,1 kral resmi,1 papaz resmi,1kurt,1 kurttan dağ,3 selale.1 öküz,1 maymun....bulamadığım topal ayı,ama buldugum pencesi....şaka değil ha....vallah hepsi aynı yerde buldum....9 basamak,5 basamak,1 balık,1 dolunayişareti,3 oda i,şareti,1 üçgen,1 kare oyma....daha aklıma gelen bunlar.gerisini sen düşün..
sen nerelisin...

Hoplit

Bilgili Üye
bursa ve çavre tarafı benim sayılır. ben orada deyilim dostlarım var. yakın dosttur.

senin 3 şelale konun var omu. dur okuyayım.

bumu.

eskia26

Member
bursa ve çavre tarafı benim sayılır. ben orada deyilim dostlarım var. yakın dosttur.

senin 3 şelale konun var omu. dur okuyayım.

bumu.
bolu ve eskişehirin bir bölümüde bende :)

Trakya39

Yeni Üye
hocam batı karadeniz derken izmit istanbul kırklareli hangisi. en batı kırklarelimi bence bu olabilir. yıldız dağları yakınlarıysa buradır. burası en büyük ihtimal ben bursa bölgesinde olabilir diyom değilse rotayı değiştirelim.
Kudret kale kirklarelinin xxx köyünde ustam

Turko

Uzman
Arkadaşlar eşkiya işleri böyle birşey değil. Eşkiya denilen ekipler sınır dan girip paldır küldür iş yapıp gömüp saklayıp kaçan tipler olarak anlatılıyor ama değil. 1736 senesinde Osmanlı subayı dededen kalma el yazmalarında Bulgarca notlar firar eden çete kuran askerlerden bahsediyor Rum ve Ermeni kökenli . Dedemin dedesinin babasından kalma Bulgarca çevirdiği 1927 senesinden bize gelen notlara istinaden yıllarca uğraştık adamlar Yunan ve Roma dönemlerinden kalan bilgiler ile darphanelerin yerini biliyor. Sadece darphane değil onlar için önem arz eden şahısların mezarları yahut kilise yerlerini yada haç bölgelerini avuçların içi gibi biliyorlarmış. Bugünün dünyası onlar için yeni dünya düzeni onların zamanı ise bizim için eski dünya düzeni. Sistem aynı sadece isimleri ve saç tıraşları farklı. Yani demem o ki çaldıkları sakladıkları birşey yok bildiklerini lazım olunca çıkarıp kullanmışlar. Savaş aynı savaş devam ediyor. Gizem aynı gizem bu sefer İslamiyet'in gölgesinde saklanıyor lar. At izi it izine karışıyor.

matrax33

Aktif Üye
Arkadaşlar eşkiya işleri böyle birşey değil. Eşkiya denilen ekipler sınır dan girip paldır küldür iş yapıp gömüp saklayıp kaçan tipler olarak anlatılıyor ama değil. 1736 senesinde Osmanlı subayı dededen kalma el yazmalarında Bulgarca notlar firar eden çete kuran askerlerden bahsediyor Rum ve Ermeni kökenli . Dedemin dedesinin babasından kalma Bulgarca çevirdiği 1927 senesinden bize gelen notlara istinaden yıllarca uğraştık adamlar Yunan ve Roma dönemlerinden kalan bilgiler ile darphanelerin yerini biliyor. Sadece darphane değil onlar için önem arz eden şahısların mezarları yahut kilise yerlerini yada haç bölgelerini avuçların içi gibi biliyorlarmış. Bugünün dünyası onlar için yeni dünya düzeni onların zamanı ise bizim için eski dünya düzeni. Sistem aynı sadece isimleri ve saç tıraşları farklı. Yani demem o ki çaldıkları sakladıkları birşey yok bildiklerini lazım olunca çıkarıp kullanmışlar. Savaş aynı savaş devam ediyor. Gizem aynı gizem bu sefer İslamiyet'in gölgesinde saklanıyor lar. At izi it izine karışıyor.
Komitacı da deniyor bunlar bi dönem balkanlarda Türkler'de bu işlere girdi. Hatta ittihat ve teraki bu ekolden doğmadır.

Ve başarılı olmuştur. 2. Abdülhamid'i tahtan indirmişlerdir.

matrax33

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 271370Ekli dosyayı görüntüle 271370Ekli dosyayı görüntüle 271372

Alın definesini aradığınız adamlar burda. :)

Bunlar Bulgar ama. Anadoluya geldikleri meçhul.

Volçan'nın da anadoluya indiği mechul. Resmi kaynaklarda böyle bir bilgi yok.

Eşkiya belgeleri diye ortada gezinenler bir Osmanlı Subayının elinden çıkma roman denemesi olabilir.

Anadoluda kesin ve net olarak eşkiyalık yapmış devlete baş kaldırmış olanlarda

Celalilerdir. Yani Osmanlının başını hep ezdiği Türkmen Alevileri. Onlarda gariban insanlardı öyle oraya buraya saklayacak altın nerden bulsunlar. Karınlarını zor doyuran insanlar. Zaten garibanlıktan baş kaldırmışlar.

Son düzenleme:

balkaya34

Bilgili Üye
hocalar işin aslı kudret kalede kurt varmış... kudret kalede yok yok ben sadece kurda takıldım. kudret kaledeki toplam malı yazsam bitmez. hakiki merkez burası. belgenin kalbi desek yanlık olmaz.

sadece kurt.

kurdun baktığı 30 adımda boş bir mezar vardır kurdun aşağısı deredir arkasında kara kayalık vede bir açık mağara bulunur girişte 3 adet iri oyna vardır biraz daha yukarıda toprak yığma bulunur kurda yakın bir yerde kaynak vardır burada 5 okka kadar mal vardır. kurdun diğer malı bir adet yakuttur... 7 adım yanında bir madalyon vardır...

kurdun baktığı yerden aşağı giden yola devam edersek bir boğazda yatıp uyuyan ikinci kurdu buluruz buraya yakın kurdun odası vede kapak vardır ilerisi ceneviz kale karşısı kudret kaledir deredeki değirmenler zengindir kalede 3 adet yapma gibi duvarlar bulunur bunların ortasında gömülü taşların altı iyidir...

burada şelale vardır yanında kasa gizlidir; birde koltuk vardır uçurumdadır 3 adet basamakla koltuğa inilir yönü doğudur koltuk burada kapaktır içerideki varlık cenevizlilere ait olup tamamı 18 bin okkadır tuzaklıdır... 72 basamakla odalara inilir içeride yol ikiye ayrılır kralın odası vede lahiti içeriyi aydınlatır...

tepede bir kuyu vardır 80 arşın kadar derindir,,, kapağı üzeride bir yatır bulunur,,, buradan kalenin mahzenlerine iniş yolu vardır, 66 arşında 3 adet tuzak bulunur ,buradan işaretli taş çekilip az miktar emanet alındıktan sonra 100 adım ileride girişten 70 adımdaki yeri temizleyip oradaki kolu çekersek tuzak bozulur,, malzeme safi altın platin vede gümüştür,, altından 12 odalı yere girilir buradaki mal safi külçe olup 140 bin
Selam hoplit usdam : Yazilarin bir coklarinda ,Mesela ceneviz kalyi anlatirken , Hic ara vermeden sanki ayni konuymuşgibi atliyor kurtkaleye veya kurttrpeye,Burayida anlatirken sanki ayni nokdaymıs gibi geciyor kudret kaleye.Eger bu Sevhen yazilmamişsa , hiledir, Eger bu hile bilincli hileyse yazik bu insanlara ,

Kurttepe ve Top koru konusunu okursaniz ayni yerden bahsediyor gibi, Aslinda top.koru tepe degil ama yazilar tepe anlaminda yazmış, Topkorunun usdunde yani güney usdunde tepenin etinin baslangicinda 7 adet ve sırayla dizilmis TAŞ TÜMÜLÜS ler olacak ve daha baska ayrintularda var tabii

Moderatör tarafında düzenlendi: