kudüs

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Atalarımız çok güzel bir sözü var. Beni bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir.

Herkes neyi nasıl görmek istiyorsa öyle görür. Ben şuan bütün ülkelerin karşısında Sağlam ve Dik bir Türkiye görüyorum. Susacak olsaydı bu kadar ülkeye rest çekmektense sessizce oturup arabistanın kralı gibi izlerdi. Eğer başkaldırma gerçekleşmiş olsaydı şimdi israil amerikaya yanaşmaktansa başımızda olacak olanlarla anlaşmış bu hayalini Türkiye üzerinden tamamlamış olacaktı. Sen devletini başındaki Cumhurbaşkanı'nı belkide şahsi çıkarlarından dolayı sevmeyip küçük görebilirsin. Ama unutmaki bu ve bunun gibi Cumhurbaşkanlarımız olduğu sürece bizim Ülkemiz ne kadar darbe yerse yesin yinede dosta güven düşmana korku verecektir.

odin

Editör
benim sahsi cikarim son nefesime kadar vatandir. bunu kimseye tarttirmamda tartistirmamda.

biz daha kendi toprak butunlugumuzu korumaktan acizken baskalarina verdigimiz korku laftan oteye gidemez. bop es baskanina sadakatiniz takdire sayan.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kudüs meselesi insanların görüşleri ne olursa olsun siyahı beyazı arabî kürdü
Dili ırkı hangi partiden olursa olsun eğer müslansa bu dava ümmet davasıdır.
Ümmedi Muhammedin davasıdır
Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir
Nerede bir m müslumana zulum edilse
Bizim yaramızda kanamaktadır
Kudüs düşerse
Mekke düşer
Medine düşer
Biz düşeriz millet
Allah cc hepinizfen tüm katılımcı kardeşlerden allah razı olsun inşallah

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hangi yüzle "Ya Rabbi Kudüs'ü kurtar!" diye dua ediyorsun ey nefsim?

Allah sormayacak mı "Ey kulum Ben seni yeryüzüne halife kıldığım halde, bir hareketine binlerce bereket verdiğim halde ne yaptın, ne ettin, hangi çabayı sergiledin de çaresiz kalıp elini açtın?"

meratan

Aktif Üye
Cumhurbaşkanına yahudi diyen alçaktır

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bulunmaz mı çare, nedir bu illet..?
böyle hayat sürmek ne büyük zillet..
müslümanım diyen bu kadar millet..
İslam gözü ile kendine baksa..
esir mi olurdu Mescid-i Aksa..?

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şehitlik kapısı açıldımı ...bizde şehit olacaz mı ... şehitlik bize uzakmı ...1 kefere bari olsun zıbartayım ... az cık azcık zıbartayım ...açın şu yolu ..açın şu yolu ...değil abd dünya 1 araya gelse korkum yok elhamdülillah ...
yeterki şehadet bize naz etmesin ..... eyy şehadet neden bize naz edersin .....demin 1 isi kendini korumaktan aciz demiş 1 arkadaş vah vah üzüldüm o arkadaşa ..... artı onuda korurum ben ..
üzülmesin ...sıkılmasın ... bu dünyada TÜRK diye 1 ırk var ...ve müslümanından ..... hhiiiç korkmasın o arkadaş ....

odin

Editör
@uçmuş Bana uzulmene anlam veremedim dogrusu. yunanlilarin isgal ettigi adalarimiza uzulsen sana hak verirdim. Allaha cok sukur gogsumuzu gere gere TÜRKÜZ diyebiliyoruz her ne kadar ulkemizde Türklüge saldirsalarda. Bizim irkimizi hristiyanlar zaten sevmez orasi tartismasiz ama musluman olup sevmeyenlerde malesef mevcut. Turkun Turkten baska dostu yoktur lafi her çagin geçerli sozudur. 100 yil oncede gecerliydi, gunumuzde de gecerli, 100 sene sonrada gecerli olacak.

Bundan sonraki yazdiklarim genele hitab edecek;

Gelelim jerusaleme veya herkesin bildigi isimle kudüse; Burasi biz muslumanlar için onemli bir sehir. islamiyetin kabeden onceki kiblesi Mescid-i Aksa bu sehirde bulunuyor. Mescid-i Aksayida aciklamaya luzum yok. Fakat muslumanlar icin ne kadar onemliyse hiristiyan ve yahudiler icinde onemli. Yani 3 din için kutsal bir yer. Hristiyanlara, Hz isanin burada çarmiha gerildigi rivayet edildiginden kutsaldir, Yahudiler icinde Hz davudun bu sehiri ele gecirmesi onlar adina kutsal. Velhasil sehirin yonetimi 1517-1917 arasi osmanlidaydi. 1917de ingilizler gelip sehiri isgal ettiler, araplarda ingilizler tarafina gecince sehirden ve bolgeden geri cekilmek zorunda kaldik.

Bu ulkede Deniz Gezmisin ve o yillarda solcu olan genclerin filistinde, urdunlu ve lublanlilarla birlikte savastigini cogu insan bilmez. Deniz Gezmis kadar vatan atesiyle yanan yurege sahip herkesi burada klavye basinda degilde cephede gormek isteriz. Amerikan donanmasini kible yapip namaza duranlarin pesinden ne gittim ne de gidene saygi duydum duymamda. Sütu/mayasi bozuk olanlarinda bunu anlamasini beklemem. Cok sukur kiblemizde belli, yolumuzda. Allah sasirtmasin.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
maşaallah 5 vakit namaz kılan 1 kardeşimiz kıble... cami ..namaz ...allah .. çok takva maşaallah allah daim etsin .....diğer konuya girmeyeceğim ...

mayhem

Co Admin
Co Admin
odin ve değerli arkadaşlar Hararetlen meyelim bir birimizide kırmayalım şahsi fikirlere saygı duyalım birbirimizi üzmeyelim tartışmalardan kaçının lütfen .

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mayhem ustam gayet sakiniz ...ben konu dağılmasın ve siyasete gitmesin diye diğer dediğim konuya girmiyorum okadar .... türkiye önce kendini korusun ..bütünlüğünü korusun deyince ...bende 1 tamar var o kabardı ... hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım aklıma geldide .... ama konu başka yere geldiğini anlayınca ... diğer konuya gitmedim hepsi bu .... siyaset yok ....

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sorun yok ben testideyim :3: