Kurbağa ve yilan

İstnblaybrs

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 249847Ekli dosyayı görüntüle 249848

Herkese merhaba.Hayırlı akşamlarınız olsun inşallah.
Yapılan inceleme araştırmadan sonra açılan noktadan iki metreye yakın inildikten sonra bir buçuk metre çapında bir kapak taşı çıktı.O alınıp yaklaşık 10 metre inildikten sonra yine bir buçuk metre çapına yakın genişlikte aşağıda çamur çıkmaya başladı ve bu arada bu kurbağa ki ilk defa bukadar büyük kurbağa görüyorum 15 cm civarında deriside bir tuhaf ve bol miktarda yılan çıkmaya başladı 10 cm ile 20 25 cm boyutlarında yılanlar çıkmaya başladı.yanımızdakilerin söylemesine göre kör yılan deniyormuş.Merak ettiğim bu yılan ve kurbağa o kadar derinlikte ne arar.Yani normal birşeymi.
Birde bizim indiğimiz noktanın yaklaşık 20 metre yukarı sol çaprazı be yine 25 metreye yakın sağ çaprazında kuyular var.
Tecrübelerinizi esirgememeniz dileğiyle sevgi ve saygılarım tekrar hayırlı akşamlar dilerim

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kuyular varsa normaldir, Çıkar.
Hatta on metre civarında çamur çıkması da kuyulardan kaynaklıdır.
suyu geniş zemine yaymış. Bu da kurbağa ve yılanların doğal döngüsünü yansıtmış size.
olağanüstü bir durum gibi algılamayın velhasıl..
tespitiniz ne idi ? O derinlikte ne arıyorsunuz?

İstnblaybrs

Aktif Üye
Keskingöz Üstadım tespit odalar ve tüneller.Boşluk bakıldı birkaçkez farklı zamanlarda ona istinaden çalışmalara başlandı.Benimde takip ettiğim Yakın arkadaşlarımın çalışması idi.Bende buğün katıldım aralarına.Yılanlar ve kurbağalar bana denk geldi

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
araziyin resmi varmı

boşluk oda tünenler diyon bunu size diyen kim aranızdan birimi tespit eden ve neyle tespit etti

iki tane acık kuyu var taş örme mi ana kaya tugla örme deinlik genişlik resim varmı kuyuların üçünçü kuyu varmı bak ve kuyudan odalara tünele baglantı varmı tespit eden dedimi baktımı

İstnblaybrs

Aktif Üye
poseidon2023 üstadım buraya ilk gidişleri arkadaşların bir harita.Daha sonra iki ayrı çubuk ustası baktı.Ortalama bir iki metreye yakın bir farkla aynı noktalar söylendi tabi ikisinin bir birinden haberi yok.Çalışılan yerin 5 metre sağ yanında bir kuyu var lakin üzeri kapatılmış.Bir tahta parçalarıyla.O yüzden derinlik yada genişlik göremiyoruz.Yukarda sol çaprazdaki kuyu tahmini derinliği 10 metre cıvarında taş atıp sayma tekniği varya bilirsiniz oyüzden tahmini diyorum altta du var.Sesi duyabiliyoruz.Ama sağ çapradaki kuyu çok daha derin ve daha çok suyu var.Yukarılarla yani kuyularla bizim çalıştığımız yerin kot farkıda yine ortalama 4 5 metre civarında.kuyular örme değil kaya oyma şeklinde.Yukardan görebildiğimiz kadarıyla.Kuyularda genişlik ise 1.5 ile 2 metre civarı.
Bu gün çalış sonuna doğru Bir metrelik şiş soktuk yatay şekilde birkaç yere birtanesinde çok zorlanmadan gitti.Ama çalışmaya yağmur dolayısyla ara vermek zorunda kaldık.yoksa biraz daha devam edip orada şiş neden kolay onu gitti onu çözecektik.Kısmet olursa yarına kaldı

poseidon2023

Uzman
kuyulardan bir yerlere gidiş olacak o cubuk ustaları niye tespit edememişşş
yarın gidince calışma yaptıgınız yerin uzak tan görülen resmi cıkan taşlar duruyorsa onların iki tarafının resmi vakuyuların oldugu yön calışılan yerden ve kuyu cekivar

İstnblaybrs

Aktif Üye
poseidon2023 üstadım aslında söylendi yön yani tünel yönü.Lakin biz henüz tünel göremedik.Yarın gittiğimde (inşallah aksilik çıkmazsa tabiki)çalıştığımız yeri çekerim.Bizim indiğimiz yani açtığımız çukuruda çekerim çom derini göremezsenizde kapak taşınının çıktığı yeri görebilirsiniz.Taş parlanmış şekilde ama onuda çekerim.Benim merak ettiğim okadar derinlikte toprak altında o kurbağa ve yılanların ne işi var acaba tünel var ordan mı geliyorlar yoksa bu hayvanlar 10 12 metre toprak altında yaşayabiliyormu.

Marco

Bilgili Üye
Allah rastgetire ustam, iyi derinliğe girmişsiniz maşallah. Güvenlik önlemlerini ön planda tutunuz,herseyin başı sagliktir. Sevgiler.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Cesitli mahlukat cikmasi dogaustu duruma yorulmamalidir.cunku onlarin mekanindasin.kapaktan sonra on.mt inmek demek bur sorun var demektir eksik yanlis bilgi yonlendirme var.2000 yillik yerlerde bile nadir o derinlikte mekan olur magara obruk cokkatli antik sehir haric

İstnblaybrs

Aktif Üye
Cesitli mahlukat cikmasi dogaustu duruma yorulmamalidir.cunku onlarin mekanindasin.kapaktan sonra on.mt inmek demek bur sorun var demektir eksik yanlis bilgi yonlendirme var.2000 yillik yerlerde bile nadir o derinlikte mekan olur magara obruk cokkatli antik sehir haric
O zaman desene üstad antreman yaptığımızla kalacağız...

Son düzenleme: