Kuyu icinde Oyma basamaklar ve Kilise

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
kuyular sıvalı ve sıvasız kuyu olarak ikiye ayrılır
sıvalı kuyular susuz olur, sıvasız kuyular su kuyusudur.

bizim burada incelememiz gereken kuyu ikinci kuyu
bu kuyunun üst kısmı küçük taşlarla örgülü, amaa
alt kısmı daha büyük taşlarla örülüdür.
bahsettiğim kapak ise, mevcut ikinci kuyunun içindeki
çıkıntılı kayanın karşısında olmalı

@vakko
ustam, ikinci kuyunun da dıştan çevre fotosu olsaydı iyi olurdu
bu çıkıntılı kayanın baktığı yönde, 2,5 - 3 metre ileride boşluk bakmanı önericem.

ustam, kiliselerin çevresinde bir çok yerde para bulunur.
keşke kilise binasını da görebilseydik.

minicik bir dip not düşeyim.
özellikle 1915 li yıllarda azınlıkların,ülkeyi terk ettiği günlerde mevcut varlıklarını
kilise ve çevresine saklandığı herkesçe bilinen bir gerçektir.
aklının bir köşesinde bulunsun istedim.

selametle
ragıp ustam suyu cektirebilirim ikinci kuyunun.En fazla derinlik 3 4 metre.Su olmadan tekrar fotolama yapabiliriz ikinci kuyu için elimizde daha net fotoğraflar olur noktamız ikinci kuyuysa.Yarın tekrar dediğiniz şekilde ikinci kuyunun cevresini uzaktan görüntülerini paylaşırım.Kiliseyi yıkıntı olarak düşünün ragıp ustam mihrap falan hiç birşey yok sadece duvarlari duruyor 1 metre kadar zaten şu an arkadaş burayı hayvan damı için boş olarak bekletiyor.İkinci kuyunun 2 3 metre karşısı gpr tarama için uygun düz zemin.Görüntüleme yapip kontrol edeceğim.Selamlar

Son düzenleme:

arahnikaya

Bilgili Üye
Antik roma hitit kalıntıları güzel işçilikler .

ragıp

Uzman
@ragıp ustam suyu cektirebilirim ikinci kuyunun.En fazla derinlik 3 4 metre.Su olmadan tekrar fotolama yapabiliriz ikinci kuyu için elimizde daha net fotoğraflar olur noktamız ikinci kuyuysa.Yarın tekrar dediğiniz şekilde ikinci kuyunun cevresini uzaktan görüntülerini paylaşırım.Kiliseyi yıkıntı olarak düşünün @ragıp ustam mihrap falan hiç birşey yok sadece duvarlari duruyor 1 metre kadar zaten şu an arkadaş burayı hayvan damı için boş olarak bekletiyor.İkinci kuyunun 2 3 metre karşısı gpr tarama için uygun düz zemin.Görüntüleme yapip kontrol edeceğim.Selamlar
ustam, aslında konuyu dağıtmak istemiyorum. size bir tüyo daha vereyim. kiliseler doğu batı uzantılıdır. Kapı her daim batıdadır. (Hıristiyanlığın ilk yıllarında kapı doğudaydı) batı kapısından içeriye gir. sola dön. o baktığın alanın altı boş mahsen olmalı. kapak olmalı.

Kiliselerin kapısının sol kısmında, duvarda takribi 5 cm çapında bir delik olur. Kiliseye bağış yapmak isteyenler, bağışlarını bu delikten içeriye salarlar. bu delik, bahsettiğim, sol köşedeki, zemindeki mahsende kumbaraya düşer.

bilmem anlatabildim mi?

ahmetbote

Aktif Üye
Gözlerim yolda beklerim ama bildirim de isterim.. ragıp usta bu konuyu en üstlerde güncel tutsak ve paylaşılanları kaçırmasak nasıl olur? Valla sanki ben yoklayacağım oraları da bi heyecan sardı beni :) saygılar..

vakko

Gözlerim yolda beklerim ama bildirim de isterim.. ragıp usta bu konuyu en üstlerde güncel tutsak ve paylaşılanları kaçırmasak nasıl olur? Valla sanki ben yoklayacağım oraları da bi heyecan sardı beni :) saygılar..
ahmetbote beklerim bu tarafa misafirim olun buyrun bilginizi sahada paylaşabilirsiniz.

odin

Editör
Hizliresimin artik neyligiyse yurtdisi ip olunca gostermiyor fotograflari.

Fotograf uploadlarinda lutfen hizliresimi kullanmayalim.

vakko

odin

Editör
Tinypic kullaniyorum ben

vakko

deli firat

DOĞACI
net olarak sol açıdan mevcut sağ açıdan yarım foto mevcut.Konu içinde ikinci kiliseye bakış fotosundaki tepeyle aynıdır.
Görsek iyi olur mevcut olanı yükle olmasa birdaha çekersin fotoları kilise kalıntıları olduguna emin isen o tepe önemli kardeşim