kuyu krokisi

hayati534134

Member
man_correct ustam taş duvar ve gidilecek rotanin araştırmasını yaparken taş duvarın üzerinde bu taşa denk geldim dere ve etrafını araştırmaya başladık koy gibi oluşmuş ve irili ufaklı taşlar bulunan taş duvarın devamına denk geldik taşta bi anlam var mı tecrübe ne başvurmak istedim tekrar yardımcı olabilir misinEkli dosyayı görüntüle 226968

man_correct

Bilgili Üye
dogal değil belli ne var o yonde birde bosluk baktınızmı ??

hayati534134

Member
o yönde kurumuş ağaçlar ve kara şu akıntısı diye tabir ettiğimiz bir yer var su kuyusuna şu cekiliyor karasudan yani biz o şekilde biliyoruz daha doğrusu. ağaçların cinslerini sarmaşık tan dolayı tahmin etmek mümkün değil fakat taş duvarın arka tarafı dere seviyesinden yaklasin 1 mt kadar yuksek taş duvar ilerleyip 1 taraftan dereye doğru bağlanıyor diğer tarafı da ağaçların oralarda bitiyor boşluk henüz bakmadık ancak yarin mümkün olabilecek bakıp eliycez tekrar

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Sonuç itibarı benim ve ustaların dediğine gelmiş bulunmaktasın. Asıl izlemen gereken yola gelmişsin. Anlayacağın o kazdığın kuyuda bir sonuç yok ki devam etsen de olmayacak bundan emin ol. Şuan resimlediğin işaret bariz el yapımı bir emaredir. Çalışmalarına bu işaret doğrultusunda devam etmen gerekiyor. Hayırlı forumlar

hayati534134

Member
ustalarım hocalarım boşlugu bulduk geçidi bulmak ve girmek için tecrübenizi talep ediyorum.

man_correct

Bilgili Üye
ustalarım hocalarım boşlugu bulduk geçidi bulmak ve girmek için tecrübenizi talep ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 227127

koridoru belirle basladigi yerden asagiya dogru inin odanin üzerinden inmeye calismayin tavan taslarini kiramaz cikaramazsiniz koridorun basladiği yerin az ilerisinden girişi biraz gecerek tuzak falan olur gecmiş olursunuz cubuklarin tam kapandigi yerden baslayin asagiya dogru inmeye icicne düştügünüzde takip edin o sizi hedefe götürür koridor genişse dikkat edin tuzaklidir

Son düzenleme:

hayati534134

Member
ustalarım tahmini derinlik hesabı yapılabilir mi yada tecrübelerini burası için ne soyluyor

man_correct

Bilgili Üye
o zaman kuyudan asagıya dogru iniyorsun ilerliyorsun jsb kullanacaksan biraz ileriden rast gelsin.

koridor oldugunu genişliğinden anlarsın bir metre bir bucuk metre yada 2 metre genişlikte olur o koridordur odada büyük olur anlarsın

Son düzenleme:

hayati534134

Member
kuyudan da giriş yapabiliriz yani tunel başlangıcı orası herhalde hocam taş duvarın altından geçip öyle gidicez ilk başta 40 a 70 bi ölçü çıkmıştı 4 metrelerde saçma gelmişti ama şimdi galiba butunlesiyor doğru mu ilerliyoruz

man_correct

Bilgili Üye
sen kuyunun ilerisine ve gerisine boşluk baktınmı tasın cıkardığın yeri hatırlamıyorsun yapacagın şey kuyunun ilerisine ve grisisne boşluk bakmak koridorun boşlugunu yakaladınmı yavas yavas ileriyorsun saglı sollu haraket ederek ilerlersen koridorun bittiğini odanın icicne girdiğini anlarsın odanın icicne girdiğinde cubuklar acılana kadar devam et acılıp kapandığı noktayı bul tasla işaretle böyle böyle odayı meydana cıkar.

Ekli dosyayı görüntüle 227137

Son düzenleme: