Lahit mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ALPHAGREYY

Engellendi
kabakburgiba Usta iki farkli makina gelcek alan tarama ve grafikle ölcüm. Dedigin gibi once tünel ve boşluk tespiti yapcaz. Usta sana bsy sorcam. Bu gösterdigim ayak ile oyma resmini sen nasil yorumlardin. Ayak izinde saga dogru cikinti mevcut. Oymayada dikkatli bakinca ortasinda iki tane cizgi gectigi görüluyor. Teşekkürler selametle kalEkli dosyayı görüntüle 203935

Son düzenleme:

ALPHAGREYY

Engellendi
Ekle kardasim buraya.
Hep beraber bakalim inşallah.
Usta bu ekleyecgim yer ayak izi oyma ile ayni bölgede. Tarlanin bi yerinde tas obegi var. Tarla sahibi kendi toplamamis. Ztn bolge hep eski yasam alani. Adam burdan cok supheleniyorum dedi. Bnde resmini cektim. Sizce burada calisma yapmali miyim mezar olabilir mi ? Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Usta bi soru daha bu kadar bilgili olmanizin kaynagi nedir ? Tecrübe mi okuyup arastirma mi ?Ekli dosyayı görüntüle 203957

mayhem

Co Admin
Co Admin
Yeni ve heveslisin arazi zorlu . Yaşama dair bir şey göremedim en basta su yok tümülüs desek değil bu yer. varsada bir şey dikkatli takip istiyor kaya yapısı mezara müsait değil olsaydı bu zamana kendiliğinden açılırdı gibi duruyor bizde burda görebildiklerimiz kadar yorum yapıp fikir yürüte biliyoruz . Belki varsada bu ne yahu diyip kırıp döken olmuştur burda gözüme çarpan 2 yeri işaretledim bu şekilde yerleri takip et birde uzaktan çekilmiş resim vardı yeşil olan bölge su varmı yaşam olmuşmu mağra sığınıcak bir yer bunlara bak.Ekli dosyayı görüntüle 203962Ekli dosyayı görüntüle 203963​

ALPHAGREYY

Engellendi
mayhem evet yakin resimler var hem de baya cok. Önceki sayfalarda mevcut. Bn buraya 3 farkli kayaliktan resm attim. Sizin isaretlediginiz ikinci resimde de bunu bulmustum. Iki yerinden yakinindan dere geciyor ama zamanla kurumuş. Ayrica buralarin her tarafinda oymalar mevcut. Ekli dosyayı görüntüle 203964

ALPHAGREYY

Engellendi
kabakburgiba timur964 ustalar o tümülüsden iki tane. Biri zirvede biride köyün üstünde. Zirvede olan tümülüsün arazisi hep kaya bloklari olusuyor. Güneybatıdan 4.5 metre girdiler. Sonra tas bloka gelince biraktilar. Cok zorlandilar orda. Baska sikıntılarda cikti. Köyün üstünde olanada girdiler. Ondanda muhtemelen odalar alt alta. Bunlar bos odayi buldular. Doluyu bulmak icin bi adam getirdiler. Adam müjdeyi istedi bunlarda bulamadik dediler. Bunlar öyle deyince adamda yerini söylemedi. Ama sey demis burdaki mal tüm ilceye yeter demiş. Zirvedekinin üstünde poligon taşi dikili fark ettiyseniz. Yanindanda boru hatti geciyor. Boru hattinin durduk yere yonünü degistirdiler. Ordada cok saglam seyler buldular...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...