Lütfen bu konuyu açikliğa kavuşturup sabitleyelim!!!

carsambali

Bilgili Üye
Selamün aleyküm.tüm site sakinlerine,hayirli forumlar,işlerinde kolayliklar ve başarilar dilerim.eminim hepimizin olmasa da bir çoğumuzun ortak sikintisi ve derdi cihaz konusu.lütfen çok ama çok istirham ediyorum arazide kullanabileceğimiz "özellikle tecrübe edilmiş" cihaz yada cihazlar hakkinda bilgi paylaşilsin.konu ile ilgili tecrübeli ustalari davet edelim konuya onlarda bu konuda muallakta kalan,3-5 kuruşu olup boşa zayi etmek istemeyen arkadaşlara deva olurlar. Genel mana da insanlara faydali olmak konusunda "herkim dünyada bir kulumun sikintisini giderirse,yarin ahirette de ben o kulumun sikintisini gideririm" diyor mevla zülcelal.cihaz satan firmalara hayirli bol kazançlar dilerim lakin burda amacimiz birilerine yönlendirmek değil,sadece bu işe gönül vermiş,dağtepe dolaşan emek harcayan insanlara faydali olmak!!!! Allah azze vecelle emeği geçen herkesten razi ve hoşnut olsun .. @Sedegor @may77 @APOLLONUS @Turko @kazama @BulursamKader25 @Mirkut @nik @tatar @Pscyhe @uçmuş @bozoklu @Amisos @Smokin @poseidon2023 @lagardel @28karayel28,@toyalp

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konuyu gerekli bölüme taşıdım . Konu cihaz meselesi Bir birimize tabiki yardımcı olucaz Araziyi iyi incelersek vede sunak mezar veya bildiğimiz define işaretlerinde bana kalırsa cihaza gerek yok defineci tembel değilse işaretler yönü verir çoğu zaman :200:cihazı kullanıcak yer önemli bozuk para toplarım diyorsan alırsın tarlada gezersin yukarıda yazdığım net işaretleri bulursun hedefe tutarsın cihazı göstermez çoğu zaman derinde olanı çoktur cihaz ne yapsın. Arkadaşlar cihazdan memnun olanlar yazıcaktır bunların arasında kendine hem uygun hem kullanışlı olanını seçer alırsın yukarda yazdıklarımıda sende biliyorsun her zaman cihaz seni hedefe götürmez sen hedifi bulucaksın hedefin malın üstünde durursun burası dersin cihaz görmez dediğim gibi defineci çalışkan olucak tembel değil :200:

carsambali

Bilgili Üye
@mayhem ustam özür seni unutmuşum,ÖZÜR OLARAK YA SEMAVER ÇAYINA BUYUR YADA KAHVEMİ İÇMEYE:174: Haklisin evet ustam,işaret işaret yine işaret.lalin herkes çubuk kullanamiyor biliyorsun,oyüzden benim ricam cihaz konusunda tecrübe etmiş ustalar.bildiğiniz varsa davet edin konuya lütfen

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben,yapılan mezar tespitlerinin,kilise mahsenlerinin ve her türde zeminaltı veya kaya oyma yerlerin teyidi,derinliği ve giriş yönü amaçlı kullanımında faydalı olacağını düşünüyorum jeoradar sistemli cihazların ama iyileride çok yüksek mebla olduğu için bizleri çok çok fazlasıyla aşıyor. Onun için mayhem ustamın söylediği gibi bilgi ve tecrübeyle yola devam

Duman198

Yeni Üye
Sana sana yeterlilik acisindan tek tek veya derinlik butce bunlari aciklayarak yazarsan sana daha iyi yardimci olacaklardir actigin konuda bi cok kisiye yardimci olur umarim

Turko

Uzman
exen lrl , ug lrl , conrad lrl , conrad x3 , gpx 5000 , gti 2500 , mxt pro , evo 3d , z1 pulse , golden king , jeo 3d

bunlar kendi dalında fena değil.

poseidon2023

Uzman
oy oyyy bu kadar yazıp okusaydım ilkokulu da purof olurdum

ne diyek yazalım biraz bu işi yapan çoooooook var ilk sebep ay sonu ödemesi vardır hemen para mazeme bulup satıp temize cıkmak iki milleti konuşur kulak misaferi olur başlar kimide hafta sonu keyfi yapar aga bu işler okadar kolay deyil soruyorsun kac metre calışırsın bir iki metre der acık anlatırsın medeniyet oda mahsen gibi yerler en azzzzz altı metre diyon gözler dışarı cıkıyor o derinlikte mazeme mi olur diye bir iki gider calışmaya elleri patlar ama orda kurt girmiştir ordaki heycan adranalin anlatılmaz merak sarar en basit ulaşılan cubukcu her kez cubukcu zaten neyin ne oldugunu bilmeden kullanılır peşinde gezerler calışırlar cubuk iş yapnıyor denir ulennnn bu adı üstünde cubuk ne bekliyon ondan kullananda işyok sonra dedektöre gecer dıt dıt öter bolca civi gazoz kapa bulursun arada para bulduysan şansa buda seni ateşler 3 de makinaya gecersin alırsın anlatır sana satıcı bu şekilde kullan diye tamam ögrendim der nedeni hemen araziye cıkacak arkadaşları bekliyor giderler tutarlar calışırlar iki üç metre burda bir şey yok bu üç dört yere gider bir şey cıkmıyor dahane hazır makina iş yapmıyor uleeeee kemil acmayı kapamayı bilmiyon ne bulcan

toparlıyayım önçe kendini geliştirecen bölgende hangi medeniyetler yaşamış hangi işaret medeniyet hangi eşkiya bunları bilecen arazide ne nerede olur baktıgında tirene bakar gibi bak mıcan bakıp görmen gerek araziyi okuman gerek hangi mezar hangi doneme ayit kac ceşit mezar var oda ney mahsen ney kacartane olur gibi bisürü şeyler bunları bilirsen eline cubugu alırsan suyamı dogal boşlukmu metalik madenli kayamı bilirsin cubugu alırsın mezar şeklinden mahsenin büyük lügünden odanın kapısı tüneli kapak taşını bulursun ve içindeki metalleri bile tespit edersin

dedektör tek para için yapılmıştır sen dinlemeyi bilirsen altın da nasıl dıtt diyor gümüşte nası ve demirde nasıl bulursun 40/50/en derin 70 diyelim kendi üzerindeki başlık ile bire bir ve ikiye iki başlıklarıda var bunlada iki metre derinlige ulaşır

3de görüntülü makinalar okadar çok hepsi iş yapar demiyem iyisi kötüsüde var firma satıyor makinayı aldın test alanı yap kendine bir boşluk için damacana koy bir metreye iki demir hurdası koy bir bucuga bakır kap kacak koy iki metreye üzerlerinde cekim yap sabah serinde öglen sıcakta akşam sogukta nasıl görünüyor bir hafta sonrar metaller topraga oksit saldı mı bak bilgi sayarda analiz nasıl yapılır çoooook iyi ögren yanı ne makinası oluyorsa elimizden düşmeyen telefon varya cubuk dedektör 3 de makina kullana mıyorsan araziye mazeme aramaya cıkma bunlar sadece tespit için kısaca anlattım

kim kendine ne kadar bilgi alıyorsa alır burdan kendi bilgin kendi teçrüben arazi bilgin makina tecrüben kazı tecrüben maddi ve ( manevi ) güç bunlar olmadan tamamlamadan hiç bir şey olmaz yapılmaz

carsambali

Bilgili Üye
poseidon2023 ustam eline sağlık,aydınlattın bizi. Tecrübe tecrübe tecrübe,dedektör yada 3D görüntülemede tecrübe etmiş arkadaşların tecrübesinden istifade etmek amacımız. Bol bol test çalışmalıyız dediğin gibi,öğretici olmayınca önünde kendi çabanla başbaşa kalıyorsun

poseidon2023

Uzman
burda kim olursa olsun ne biliyorsam birebir yaşadıgım gördügüm ve yaptıgım bilgileri paylaşıyorum ögrenmek isteyene elimden gelen yardımı yapmaya hazırım

Smokin

Moderatör
Moderatör
Aleykum selam
Iyi dileklerin ve temennilerin için teşekkürler. Allah razı olsun.
Ustlar çok güzel ifade etmişler. Her şeyin başı nasip kısmet. Nasibi de aramak kovalamak gerekir .
Makineyi ve çubuğu bilmek gerek ama bilgiyi yorumlama faslı bambaşkadır. Bilgilenmek fikir sahibi olmak iyidir ama bu işte bilgiyi,makineyi ve çubuğu yorumlamak gerekir. O zaman herşey birbirini tamamlar ;) onlarla arkadaş olursan onlarda faydalı olurlar ;)

carsambali

Bilgili Üye
dadas_25 ustam deltapulse 3s ile ilgili bilginiz tecrübeniz fikriniz nedir acaba? boşluk derinlik vs? ustam birde "LORENZ Z1" ile ilgili fikri olan varmı acaba