Maden suyu şeklinde tadi olan kirmizi renkte akan su

Tenkit

Bilgili Üye
Evet konuyla ilgili tecrubeli arkadaslardan goruslerini bekliyoruz

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Demir oranı yüksek kaynak suyu yakınlarda bir Demir madeni olsa gerek bu tür yerlere yakın döküm ocakları olabilir

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Yüksek demir ve bakır karışımı içeren hafif acımsı kaynak suyudur. Kaynağın gözesinde hafif kaynar tarzda çıkar. İçimi hoş değildir ama ölümcül bileşik içermez. Özellikle Roma döneminde kullanılmış olabilir. Etrafinda yapı kalıntısı arayın.

Esteban74

Editör
Yakın çevrede beyazı bulmalısın . Define ile alakalıysa... Ağaç veya taş olabilir. Ağaç makbul olandır.
Kolay gelsin

Tenkit

Bilgili Üye
Demir oranı yüksek kaynak suyu yakınlarda bir Demir madeni olsa gerek bu tür yerlere yakın döküm ocakları olabilir
Yakinlarda demir madeni veya turevleri yok, ama burasi bir maden yatagi olabilirmi, çilartilacak kadar ekonomik degeri varmidir arastirmak gerekir

Tenkit

Bilgili Üye
Yüksek demir ve bakır karışımı içeren hafif acımsı kaynak suyudur. Kaynağın gözesinde hafif kaynar tarzda çıkar. İçimi hoş değildir ama ölümcül bileşik içermez. Özellikle Roma döneminde kullanılmış olabilir. Etrafinda yapı kalıntısı arayın.
Roma doneminde ne icin kullanilmis olabilir

Esteban74

Editör
Meyvesi veya gövdesi beyaz renkte olan ağaç

Turko

Uzman
Kurşun olsa içenlerin hepsi rablerine kavuşmuştu üstad :)
Ağır metal , suda en baskını kurşun dur , rengini demir içeriğinden alır , Eğer dediğin gibi sonuç elde edilecek ise ben katilim, kaynak ustalarını katlediyorum , buharlasan kurşun ve demir anında solunum ile vücuda giriyor :) bir örnek daha vereyim yeraltı hatları eski olan bölgelerde ağır kaynak işçiliği ile dosenir , eriyen kurşun ve demir şebeke suyuna etki eder , kurşun ve demir oranını yaklaşık 0.005 oranında arttır ilk acimda akitilmadan tuketildiginde tamamını vücuda alır , ölen birini duymadım , neden oran düzelir metal borularda krec başlar yüzey kreclenir ozaman oran sadece ilk kullanım seviyesine düşer , Bu sefer suyum krecli şikayeti gelir . Bu tarz kaynak suların da önemli olan göl yapmaması ağır metal çöker , akan kısmından miktarı abartmadan tüketim yapılabilir zorunlu kalinirsa.