Maden suyu şeklinde tadi olan kirmizi renkte akan su

Tenkit

Bilgili Üye
Ağır metal , suda en baskını kurşun dur , rengini demir içeriğinden alır , Eğer dediğin gibi sonuç elde edilecek ise ben katilim, kaynak ustalarını katlediyorum , buharlasan kurşun ve demir anında solunum ile vücuda giriyor :) bir örnek daha vereyim yeraltı hatları eski olan bölgelerde ağır kaynak işçiliği ile dosenir , eriyen kurşun ve demir şebeke suyuna etki eder , kurşun ve demir oranını yaklaşık 0.005 oranında arttır ilk acimda akitilmadan tuketildiginde tamamını vücuda alır , ölen birini duymadım , neden oran düzelir metal borularda krec başlar yüzey kreclenir ozaman oran sadece ilk kullanım seviyesine düşer , Bu sefer suyum krecli şikayeti gelir . Bu tarz kaynak suların da önemli olan göl yapmaması ağır metal çöker , akan kısmından miktarı abartmadan tüketim yapılabilir zorunlu kalinirsa.
Sonuc olarak bu suyun rengi bize burda yer yuzune cikarilmayi bekleyen maden oldugunu gosterir mi?

Esteban74

Editör
Bendeki kırmızı renkli suyun karşısında dut vardı. Ayrıca kavak ağaçlarında vardı. Yani tek sırada 3 kavak 1 dut vardı. Bunları geçtikten sonra daha ileride incir de vardı. İncirinde gövdesi beyazdır.
Sendeki suyun çevresinde bunlar varmı?
Su akarında beyaz taşta olabilir...
Kolay gelsin

Tenkit

Bilgili Üye
Burda maden olup olmadiginin tespiti pek kolay bisey degildir diye dusunuyorum. Oyle dedektorle cubukla olacak ise benxemiyor, teknoloji ister

Tenkit

Bilgili Üye
@ mayhem bu konuyu daha once acmistim hatirladin mi?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Her zaman mineralden dolayi renk aktarimi gorulmez kimi zaman da suyun icindeki minerallerle beslenen ozel bakterilerin birikimini bizler mineral ve kaya olarak algilayabiliriz.

Tenkit

Bilgili Üye
Her zaman mineralden dolayi renk aktarimi gorulmez kimi zaman da suyun icindeki minerallerle beslenen ozel bakterilerin birikimini bizler mineral ve kaya olarak algilayabiliriz.
Peki bakteriden dolayimi bu rengi aliyor, yoksa madenden dolayimi ? Bunu nasil anlayabiliriz

jeolog

Co Admin
Co Admin
Hic ugrasma suyu analize gonder bir laboratuvara, sana ne var ne yok cikartirlar. Yatirim icin biraz da olsa harcama yapmak gerekir. Bos bile ciksa bu konularda kazanacagin tecrube ile yine de bosa harcama yapmamis olursun.