Mağara içindeki oda yardim lütfen

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Buraya girmek kolay çıkmak zordur. Seneler alır.

Toplu mezar alanı Magra icinde mezar odaları var.

içerdeki toprağı komple çıkarın.

güneyden girersiniz doğuya doğru devam edersiniz

doğuda burası son bitti dediginiz yeri kazın bir iki metre tabana inin

bir giriş çıkacak Horasan kapalı açın tünel gelecek

biri sağa diğeri sola, bir diğeri doğuya. icerisi yune toprak dolu üstte hafif boşluk olur yolları görebirsiniz.
Bu tuneller sizi odalara götürür. En basiti sagdakidir.

Toprak lahitler çıkar, şansına cam lahit te vardır. Oda İçinde toprak altında bulursun bunları

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Odanın duvarı yada tavanı görünüyor diyorsun dumanlama yapıp dene nerelerden çıkıyor bir bak derim nasip herşey sonraki attığın resimlerde evet yaşanmışlık var der oda duvarı gördü isen uğraşmaya değer ben resimlerde göremedim o duvarı delikten mi görüyonuz öyleyse iyi ışıklı yılan kamera ile her tarafını vidyolu çekin göremediğiniz yerleri görürsünüz değerse çalışma yapılır önce görüntülri değerlendir

Shekiller

Aktif Üye
Buraya girmek kolay çıkmak zordur. Seneler alır.

Toplu mezar alanı Magra icinde mezar odaları var.

içerdeki toprağı komple çıkarın.

güneyden girersiniz doğuya doğru devam edersiniz

doğuda burası son bitti dediginiz yeri kazın bir iki metre tabana inin

bir giriş çıkacak Horasan kapalı açın tünel gelecek

biri sağa diğeri sola, bir diğeri doğuya. icerisi yune toprak dolu üstte hafif boşluk olur yolları görebirsiniz.
Bu tuneller sizi odalara götürür. En basiti sagdakidir.

Toprak lahitler çıkar, şansına cam lahit te vardır. Oda İçinde toprak altında bulursun bunları
hey maşallah üstadım sen zaten şuanda direk mağarayı ve odanın yerini direk söyledin evet mağara güneye bakıyor giriş güneyden odanın biri sağ tarafta yani doğuda son dediğimiz yerde üstte doğal oluşum pencereler var 3 ayrı kola gidiyor biri odaya bakıyor :) saygı ile önünüzde selam duruyoruyorum

Shekiller

Aktif Üye
Odanın duvarı yada tavanı görünüyor diyorsun dumanlama yapıp dene nerelerden çıkıyor bir bak derim nasip herşey sonraki attığın resimlerde evet yaşanmışlık var der oda duvarı gördü isen uğraşmaya değer ben resimlerde göremedim o duvarı delikten mi görüyonuz öyleyse iyi ışıklı yılan kamera ile her tarafını vidyolu çekin göremediğiniz yerleri görürsünüz değerse çalışma yapılır önce görüntülri değerlendir
üstadım odayı ilk yukardan tespit ettik sonra girdik mağraya içerde gördüklerimiz teyit etti evet bir tanesi odaya bakan bir oluklar var fenerle baktığınızda sonu boşluğa çıkıyor ve tavan görünüyor ama sedegor üstadımızın dediği gibi çok iş var

Sedegor

Engellendi
ilk girdiğin giriş %35 %40 gibi meyilli güneyden kuzeye doğru girer.

sonra geniş bir alan seni karşılar.

Bu meyilli yerden geniş alana girerken sağ duvara iyi bak işaret olcak Haç işareti gibi.

Geniş gere gelince doğuya doğru ilerler bu yer burda hiç bir şey yok.
Taki dogunun en sonuna gelinceye kadar.

Burayı kazarsan insan kemikleri çıkar hatta kafa tasları olmaz. kemikler iskelet düzgün çıkmaz karma karışık sanki insanı kesmiş paramparça ceset yığınıdır. işte bunlar kölelerin kurbanların kemikleri.

pes etmez aynı yerden devam edersen bu giriş kapısının üzerindedir. attan tünellere çıkan yolu bulursun.

unuttuğum bir şey var. Tünele meyilli inen girişin altında bir oda olacak dolu yada boş şansına dene. Bu dediğim yer magraya ilk girişteki yerin altı. kemiklerin altı diğer tünellere gider.

İstiyorsan çevrede ne var onuda yazarım. 500 metre çevrede boş değil.

Diğer Doğudaki odaya bu dediğim yerden yol olsada. O odaya burdan ulaşman zor.

İlk girişte paralel aynı güney cepheden 35 metre doğuya git bir giriş bulacaksın aynı benzer şekilde ordan girersen drek 9 metrede Doğudaki odadasın.

sağdaki yani güneydeki dedimiz oda ise iki girişin arasında kalır. girişini söyledim zaten kuzeydeki odayla karşılıklı tüneller bir birini görür bu iki odanın.

sağdaki yani kuzeydeki odadan uzak dur. İçi dolu altın olsada can alır o oda.

Tılısıma inanırmısın korkarmısın? Cevap evet ise hiç bulaşma. Cevap hatır ise.

Tünelleri açtığında siyah kısa bir yılan ortada dolaşır durur. Magra dışına bir kase süt koy yılanı öldürmeden al sütun yanına bırak 10 defa Ayetel Kürsi oku git devam et. Ertesi gün yine yılan Magrada olacak, yine sütü koyup yine işin bitene kadar 10 defa Ayetel Kürsi oku.

Doğudaki odaya illa tünelden gördüm burdan giderim dersen, Bu dediğim yılan bırakmaz seni. O odanın yolu diğer Doğudaki giriş.

Senin alacağın en basit oda Sağdaki Güneydeki unutma.

Son düzenleme:

Shekiller

Aktif Üye
ilk girdiğin giriş %35 %40 gibi meyilli güneyden kuzeye doğru girer.

sonra geniş bir alan seni karşılar.

Bu meyilli yerden geniş alana girerken sağ duvara iyi bak işaret olcak Haç işareti gibi.

Geniş gere gelince doğuya doğru ilerler bu yer burda hiç bir şey yok.
Taki dogunun en sonuna gelinceye kadar.

Burayı kazarsan insan kemikleri çıkar hatta kafa tasları olmaz. kemikler iskelet düzgün çıkmaz karma karışık sanki insanı kesmiş paramparça ceset yığınıdır. işte bunlar kölelerin kurbanların kemikleri.

pes etmez aynı yerden devam edersen bu giriş kapısının üzerindedir. attan tünellere çıkan yolu bulursun.

unuttuğum bir şey var. Tünele meyilli inen girişin altında bir oda olacak dolu yada boş şansına dene. Bu dediğim yer magraya ilk girişteki yerin altı. kemiklerin altı diğer tünellere gider.

İstiyorsan çevrede ne var onuda yazarım. 500 metre çevrede boş değil.

Diğer Doğudaki odaya bu dediğim yerden yol olsada. O odaya burdan ulaşman zor.

İlk girişte paralel aynı güney cepheden 35 metre doğuya git bir giriş bulacaksın aynı benzer şekilde ordan girersen drek 9 metrede Doğudaki odadasın.

sağdaki yani güneydeki dedimiz oda ise iki girişin arasında kalır. girişini söyledim zaten kuzeydeki odayla karşılıklı tüneller bir birini görür bu iki odanın.

sağdaki yani kuzeydeki odadan uzak dur. İçi dolu altın olsada can alır o oda.
üstadım dediğin gibi güneyden kuzeye gidiyoruz alan genişliği sağda ufak oda gibi bi alan ve duvarı video çekmiştim fotoladım videodan içeri doğru oluşumlar duvar ile yerin birleşiminde büyük kaya oturtulumuş

Sedegor

Engellendi
Bu yer icin bin tanede resim atsan resimle anlaşılmaz. Banada bir şey söylemene gerek yok. Sistemi anlattım sana. Devam et. Ama dikkatli ol.

Gariban biriysende uzak dur kolay gözükür ömrünü alır orası.

Son düzenleme:

Shekiller

Aktif Üye
Bu yer icin bin tanede resim atsan resimle anlaşılmaz. Banada bir şey söylemene gerek yok. Sistemi anlattım sana. Devam et. Ama dikkatli ol.

Gariban biriysende uzak dur kolay gözükür ömrünü alır orası.
Peki üstadım ilk girişin altında oda var demişssin onu kazsak çok derinde midir birde tam girişin altında mı mağra içindemi yani

Sedegor

Engellendi
Peki üstadım ilk girişin altında oda var demişssin onu kazsak çok derinde midir birde tam girişin altında mı mağra içindemi yani
tam magra içinde değil bu oda, içeri girerken indiginiz yerin altında solda. Ama kesin olacak diye bir şey yok ihtimal dahilinde burası. Derinlik 5-6 metre gibi çok küçük bir oda.

Ancak diğer dediğim üç oda kesin.

Kesinligi ancak girişteki sol duvardaki isareti bulursan anlaşılır. Dedigim sol duvarda isareti bulamaz isen Islat resimle. Haç X Z V gibi bir şey cıkar

Son düzenleme:

Shekiller

Aktif Üye
giriş diye düşündüğüm bi yer
@Sedegor üstadım o odayı bundan dolayı sordum burası tam mağara girişinin 2 metre sol tarafında aynı izada acaba bahsettiğiniz oda burası olabilir mi diye sordum yanlışlıkla resimleri aşağa yükledi üstadım

Son düzenleme: