Mağara olabilir mi?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

benacemi

Member
Kac tane mezar var onu ifade ediyor.
Genelde fakir mezaridir. Bunlarla cok ilgilenilmez. Oda mezar, kaya mezar vd. ugrasilacak mevzulardir.
Üstadım çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.Bir mezarda ön islem yapiyoruz şu anda inşallah fakir mezarı çıkmaz :)
Hocam konu dışı olucak ama bir kaç sorum olacak.Bu dönemde(arkeolglar 2500 yıl civarı diyorlar bizim bölge için) sıralı tümülüsler mümkün müdür?Bölgede yan yana 3 adet tümülüs mevcut.Tümülüslerin ardında 1,5 metre civarlarında mezarlar(mezar olduğunu düşünüyorum.Ya da olabilir mi?) mevcut.Yakın zamanda onlarında fotolarını atıcam kısmet olursa.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İkinci resimdeki yer biraz sorunlu gibi.
Buradaysaniz dikkatli olun. Mumkunse gunduz ön islem yapiniz.

Eldivensiz birseye degmeyiniz.
Elenmis ufacik cakil tasi dahi olmayan topraga cok dikkat ediniz.
Kefere bile olsa mevta saygiyi hakeder.
Dagitilmasin, dagitilirsa dengeniz bozulabilir. Edeple acip baktiktan sonra edeple de kapatilmalidir.

Tumulus dediklerinizin 100 metre geriden fotografini cekip yuklersen, tumulus mu degil mi anlasilir inşallah.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Çok güzel Kaya mezarı olma olasılığı yüksek ..
Hırpalanmış ama bu resimlere göre kapalı duruyor .
Kapama için güzel örnek , sıkıntılı yer ağır işçilik göründüğü gibi olmadıgını biliyorum.
İki kayanın kesiştiği güç birliği yaptıgı yer ..
İlk önce 1 numaralı ağır kütleli kaya alınmalı ordan , daha sonra 2 numara yazan yerin alınan kayanın arkasında kalan bölümü giriş için uygundur .

benacemi

Member
@Üstadım üst tarafından yukarıya doğru tatlı bi eğim var 50 metre arkası düzlük .Hocam bu tip sıralı oda dediğiniz yapıların açılmış örnekleri var mıdır?Ve ya yukarıdan girişi olan yapılara örnek ben biraz acemisiyim de kusuruma bakmayın merakım açısından sordum

benacemi

Member
Çok güzel Kaya mezarı olma olasılığı yüksek ..
Hırpalanmış ama bu resimlere göre kapalı duruyor .
Kapama için güzel örnek , sıkıntılı yer ağır işçilik göründüğü gibi olmadıgını biliyorum.
İki kayanın kesiştiği güç birliği yaptıgı yer ..
İlk önce 1 numaralı ağır kütleli kaya alınmalı ordan , daha sonra 2 numara yazan yerin alınan kayanın arkasında kalan bölümü giriş için uygundur .
Hocam değerli yorumlarınız için teşekkürler.Biz de o kayaların bir şeyi kapamak için olduğunu düşündük o yüzden ilgimizi çekti.Peki hocam o kayalar çok büyük o kayaları oradan nasıl kaldırabilriz?Adamlar o dönemde o kayaları oraya nasıl koydu hep merak ediyorum.Bir de hocam bu kayaların hemen önü dere onuda aktarayım

poseidon2023

Uzman
örnek göstere bilecegim resim yok elimde nevşehir yer altı carşısı vardır oraya bak burası ufagı olarak düşün onbeş oda gibi yanlardan giriş arka taraftan ana giriş olacak

senin yeren büyügü bu da

Ekli dosyayı görüntüle 243594

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Posedion usta işaretlemiş tahmin ettiğim yerleri.Mahzen altta.Mezarlar üstte kayanın üst düzlüğünde ara.
Allah tevfik versin inşaAllah.