Mağara ve karşısındaki şapel ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sercan Büyük kabartma üçgen yerde ve diğer üçgenler hemen önündeki boşluk sesi gelen düz duvarda ve diğer üçgenin ucuna bakıyorlar.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mağaranın son hali video olarak ekledim. Yorumlarınızı alabilirmiyim.

[video=youtube_share;3PYNE3ITbBg]https://youtu.be/3PYNE3ITbBg[/video]

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Buda diğer video.

[video=youtube_share;e68HZXF9G6o]https://youtu.be/e68HZXF9G6o[/video]

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dadas_25ben sana derimki güzel çalışma yapmışsın yalnız bukadar kalın olmaz kapak olarak veya yan boşluk aldığın yerlere matkap salarak daha uğraşmadan sonuca ulaşabilirsin ama benim kanaatım burası açılmış bi yer ihtimal oda olabilir bi tane daha aama açılan ağızın yan taraflarınıda iyice incelemek gerek sırasının üstünede olabilir giriş veya odalar yan yana işaret veya havandırmaya benzer delik varmı vebide çatlaklara dikkat et odaya iner veya kapıya aslında çalışıp kazana bileceğin bi yerin var ama görüntü çok alan biyer orası güzel burasının içini boşaltmışlar derim yanşlardaki oda ihtimalini değerlendir saygı vede sevgilerimle

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mucit kardeşim burası örülü iken şuan çalışan arkadaşlar bu hale getirmişler. Yani bizim dışımızda hicbir arkadaş buraya giriş yapmamış. Şuan arkadaslar ucgenin altındaki kumu bitirmişler ve tahminimce kapak taşına ulaşmışlar. Burdan sonrası mevlam kerim. Bakalım sonuç ne olacak. inşallah sonucu burada paylaşacağım.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım üçgen taş kırıldı altından toprak çıktı ve şimdi ise tekrar bir taş çıktı üzerinde yine üçgen işareti var. Mağara bizimle dalgamı geçiyor yoksa biz yanlismi ilerliyoruz ?

Ekli dosyayı görüntüle 117777

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@sercan33 @BulursamKader25 @sedagor @mucit @SelçuK @Kristof34 @yuans @fatih7979 @tatar26 ustalarım yardımlarınızı bekliyorum. Benim gözümden kaçan şeyler illaki vardır. Siz değerli ustaların değerli yorumlarıyla benim göremediklerimi görerek bana yardımcı olursanız memnun olurum.

Bu arada acaba kapı olarak düşündüğüm yer mihrap olabilirmi ?

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Başka yorumu olan yokmu arkadaşlar ?

mayhem

Co Admin
Co Admin
mağraya girer girmez sağ taraf dip tarafa doğru o kısmı araştır dadas işaret bile bu tarafa yönlendirmiş detaylı dediği kısmın fotosu varsa konuya ekle bukadar uğraşılmış bi emek var ortada benim fikrim sana lazım olan bir demlik ama şu eski olanlardan çayı güzel olur tüp olmaz odun ateşinde manzarada güzel girişide bulursan on numara şahsi fikrim mahsen yukarı bu mağranın dağın tepesine hiç çıkıldımı .

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mayhem usta mağara zaten tepede bunun üstünde 5 metre yer ya var ya yok. Şapel yanındaki duvarda bir yazı varmış tercüme ettirmişler ve dediklerine göre bu bölgede 7 köyün kasası varmış. Ama nerde ne şekilde bilinmiyor. O yazının resimlerinide alabilirsem burada paylaşacağım.

uf35

Member
Merak ettim ne oldu acaba çalışmalar